Geoloogia magistrikraad

Üldine

Programmi kirjeldus

Meie ühiskond seisab silmitsi mitmete oluliste väljakutsetega, nagu meie planeedi loodusvarade (vesi, pinnas, maavara ja energia) säästlik kasutamine ja haldamine ning meie elanikkonna ja infrastruktuuri kaitse loodusõnnetuste vastu (maavärinad, vulkaaniline aktiivsus ja kliimamuutus), mis tulevad elama dünaamilisel planeedil.

Geoloogide jaoks on "globaalsed muutused" tuttav teema, millel on mitmesugused tahud. Meie planeet on uskumatult dünaamiline ja pidevalt muutuv süsteem ning selle levik on üks 21. sajandi suurimaid väljakutseid. Selle saavutamiseks on vaja põhiteadmisi meie planeedi koostisest, struktuurist, arengust ja toimimisest.

Kursuse sisu

Ghenti ülikooli ja Leuveni katoliikliku ülikooliga ühiselt korraldatav Geoloogia magister pakub üldise geoloogia ja konkreetse geoloogia erialade spetsialiseeritud väljaõppe põhjalikku koolitust. Rõhutatakse üldiste akadeemiliste oskuste omandamist uurimis- ja uurimistöös, aruandluses ja (rahvusvahelises) koostöös kaasõpilaste ja teadlastega.

Õpilased saavad vajaliku väljaõppe uute, laiemate ja keerukamate geoloogiliste probleemide analüüsimiseks ja lahendamiseks. Nad saavad teadusliku hoiaku nende probleemide lahendamiseks, valides ja rakendades täiustatud meetodeid (kvalitatiivne ja kvantitatiivne põllu analüüs, otsesed ja kaudsed vaatlusmeetodid, füüsikalised ja keemilised analüütilised tehnikad, geoloogiliste protsesside modelleerimine jne).

Õpilased saavad mitte ainult omandada põhjalikke teadmisi tehnikate ja põhiprintsiipide kohta, vaid on ka koolitatud erinevate tehnikate potentsiaali ja piirangute hindamiseks. Ratsionaalsel ja teaduslikul moel võimaldatakse õpilastel uurida uurimistulemusi, avaldada neid aruannetes ja magistritöös (monograafia), esitada ja kaitsta neid tulemusi suuliselt, struktureeritult, kaasaegsete kommunikatsioonitehnikate abil .

Õpilased omandavad ka sotsiaalseid hoiakuid ja oskusi töötamiseks interdistsiplinaarse meeskonnaga eesmärgiga jõuda konkreetse probleemi jaoks võimalikult sidusa lahenduseni.

Kursuse ülesehitus

Inglise keele magistriõppe programm pakub võimalust spetsialiseeruda ühele neljast peamist (46 kuni 60 ainepunkti). Sõltuvalt valitud suurematelt õpilastelt võetakse täiendavalt 30 kuni 44 ainepunkti valikainete kursustel. Teisel aastal on planeeritud 30 ainepunkti uurimisprojekt (magistritöö).

Genti Ülikool pakub magistriõppe programmi geoloogias, keskendudes kahele peamisele ettevõttele:

  • Põhjavesi ja mineraalsed ressursid
  • Kannud ja orogeenid

Esimene põhirõhk keskendub meie planeedi kahe olulise koostisosa iseloomustamisele ja kaitsele: põhjaveele ja mineraalidele ning tegeleb nende loodusvarade integreeritud haldamisega.
Teine peamine hõlmab suurte ookeani- ja mandri settekogude päritolu ja arengut ning orogeenseid protsesse ja keskendub setete protsessidele, settekogude dünaamikale, ookeanidele ja kliimale, biosfääri arengule, geokeemiale, geofüüsikale, geodünaamikale ja geokronoloogiale.

Nende uuringute väga oluline aspekt on arengukoostöö.

KULeuvenil võib järgneda ka kaks peamist äriühingut:

  • Geodünaamika ja maavarad
  • Pinnaprotsessid ja paleoökeskkonnad

Peale kursuste paketi on ka väike kursuste pakett 30 ainepunkti. See alamakursuse pakett koosneb valikainete kursustest, mis aitavad õpilastel ette valmistada alusuuringuid, doktoriõppe raames või lihtsalt tööstusele. Samuti on võimalik valida, kas viibida välismaal vähemuse kursuse paketi pakutavas ruumis.

Magistritöö on originaalne uurimistöö. Selle eesmärk on arendada ja tugevdada üliõpilaste teadustöö suutlikkust. Õpilased valivad teema ja saavad juhiseid läbi promootori või juhendaja. Magistritöö koosneb kirjanduse ülevaate osast, praktilistest uuringutest ja teema originaalanalüüsist.

Karjäärivõimalused

Selle magistriõppe tugev multidistsiplinaarne iseloom ei võimalda mitte ainult avada uksi innovatiivsetele teadusuuringutele, vaid ka dünaamilistele tööstussektoritele, valitsusasutustele, valitsusvälistele organisatsioonidele jne. Geoloogia magistriõppe üliõpilased omandavad ka samm-sammult tohutu eelise: professionaalne inglise keel.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the mo ... Loe edasi

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the most fundamental level or developing high-tech applications. This diversity is reflected in the educational programs of the faculty. Näita vähem