Geoloogia magistrikraad

Üldine

Programmi kirjeldus

Geoloogid kaardistavad Maa pika ja hämmastava ajaloo. Geoloogia on kõigile, kes soovivad rohkem teada saada meie elus planeedilt ja ühendada loovust, mõistes põnevaid nähtusi meie olemuselt. Geoloogia annab ülevaate maavärinatest, vulkaanidest, slaididest ja muudest looduslikest ohtudest, kliimast ja kasvuhooneefektist. Te saate õppida tekstoloogiat ja vulkaane, kliimamuutusi või spetsialiseeruda seismiliste või setete tõlgendamisele, mis räägivad lugu sellest, kuidas keskkond oli miljoneid aastaid tagasi.

Programmi kirjeldus

Uuring koosneb magistritööst (60 ECTS) ja kohustuslikest ja valikainetest (60 ECTS). Vabatahtlike ainete arv varieerub õppe kontsentratsiooni valdkondade vahel. Ühel on võimalus jälgida teemasid Ülikooli keskuses Svalbardi (UNIS) või välismaal.

Siin on neli õppetüüpi:

 • Struktuurne geoloogia, petroloogia ja maagi geoloogia
 • Mere geoloogia ja geofüüsika
 • Sadeemioloogia ja kvaternaarne geoloogia
 • Petroleum Geoscience

UiT Arcticu Ülikooli geoloogia uurimus keskendub Põhja-Norra väliuuringutele kliima- ja mere geoloogias ning polaaraladel uurimisreisidel. Meie ainulaadne geoloogia on meie lähiümbruses, mis pakub erilist arusaamist protsessidest, mis jätkavad maa kujundamist. Tihedas koostöös naftatööstusega tagatakse asjakohased magistriprojektid turul.

Õpitulemused

Lisaks tahkele pädevusse spetsialiseerunud geoloogia valdkonnas omandavad õpilased pärast geoloogia magistriõppe lõpetamist:

Teadmised

 • Kõrgtasemel teadmised ühe eriala järgi; mere geoloogia ja geofüüsika, struktuurne geoloogia, sedimentoloogia ja kvaternaarne geoloogia, nafta geoscience
 • Teadmised teadusliku teooria ja meetodite raames
 • Võimalus rakendada teadmisi uutes tehnoloogilistes või teadusvaldkondades

Oskused

 • Analüüsida geoloogilisi probleeme meetmetes ja tulemusi rahvusvahelisest uuringust
 • Kasutage olemasolevaid teooriaid, meetodeid ja tõlgendusi ning töötage individuaalselt rakendusliku ja teoreetilise probleemide lahendamisega
 • Kasutage asjakohaseid meetodeid uurimis- ja erialase arengu jaoks eraldi
 • Analüüsige ja hoidke kriitilist lähenemist erinevatele teabeallikatele ja kasutage neid professionaalseks arutamiseks
 • Lõpetage individuaalne, määratletud uurimisprojekt juhendamisel ja kooskõlas kehtivate eetikanormidega

Üldine pädevus

 • Analüüsige geoloogias olulisi probleeme
 • Rakendage oma teadmisi ja oskusi uutes valdkondades täiustatud ülesannete ja projektide jaoks
 • Suhtlege igakülgse individuaalse tööga ja õpetage distsipliini väljendusi
 • Suhtlege probleemide, analüüside ja järeldustega nii distsipliini, nii spetsialistide kui ka üldsuse seas
 • Aidake kaasa geoloogia innovatsioonile

Õpetamine ja hindamine

Õpetamismeetodid koosnevad loengutest klassiruumis, laboratooriumis tänapäevastes laboratooriumides, välitöödel ja huvitavates piirkondades, peamiselt Põhja-Norras.

Eksamid antakse kirjalike eksamite, suuliste eksamite ja aruannete alusel, sõltuvalt individuaalsest kursuse kirjeldusest.

Õpetuskeel

Õppekeel on inglise keel ja kogu ainekava on inglise keeles. Eksamiküsimused antakse inglise keeles, kuid sellele võib vastata kas inglise või skandinaavia keeles.

Magistritöö võib kirjutada kas inglise või skandinaavia keeles.

Tööpakkumisi

Geoloogia magistriõpe toob kaasa põnevaid ja hästitasustatud töökohti õlitööstuses, mineraalide taastamisel, teaduses, inseneriteaduses, juhtimises või avalikus halduses. Tromsø Maateaduste osakond teeb koostööd Statoili ja teiste tööstuspartneritega ning selliste asutustega nagu NGU (Norra geoloogiline uuring) teaduse ja hariduse vallas.

Juurdepääs edasistele uuringutele

Geoloogia magistrikraadi edukaks täitmiseks kvalifitseerub kandidaat doktoriõppeks, sõltuvalt magistri- ja bakalaureusekraadi rahuldavast märgist.

PhD õpinguid geoloogias pakutakse UiT Arctic University of Norwegian.

Vahetusvõimalused

Õpilastel on võimalus sooritada kursusi välismaal asuvates asutustes või Svalbardi ülikoolikeskuses.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change ... Loe edasi

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change, the exploitation of Arctic resources and environmental threats are topics of great public concern, and which the University of Tromsø takes special interest in. At UiT The Arctic University of Norway you can explore global issues from a close-up perspective. Näita vähem
Tromsø , Alta , Narvik + 2 Rohkem Vähem