Haridus- ja inimarengu magistrikraad (MSEHD)

Üldine

Programmi kirjeldus

Info magistriõppe kohta hariduses ja inimarengus (MSEHD)

Põhineb ja võrreldav juhtivate magistriõppe programmide Ameerika Ühendriikides, mille eesmärk on viia lõpule kaks-kolm aastat, kus osalejad õpivad klassides õhtul, säilitades samal ajal oma täistööajaga töö. Programm on ette nähtud spetsialistide ja haridustöötajate tööks ning pakub seitset kontsentratsiooni: inglise keele oskus teiste keelte kõnelejatele (TESOL), õppesuundade tehnoloogia, õppekava ja õpetajakeskse hariduse, õpetajahariduse, haridusjuhtimise, inimressursside arendamise ja spetsiaalse Haridus. Programm püüab olla tuntud eeskujuliku ja juhtivana õpetajate ja spetsialistide ettevalmistamisel, kes püüavad uurida õpetamise ja õppimise muutuvat olemust teadmistepõhise majanduse vajaduste ja väljakutsete hindamisel ja käsitlemisel.

Miks MSEHD

Programmi vajadus

Prince Mohammad Bin Fahd University (PMU) pakutava magistriõppe programmi hariduse ja inimarengu soovitavaks määramiseks korraldas PMU Graduate Education Committee turundusuuring programmi lõpetajate vajaduste ja võimalike nõudmiste kohta.

Käesoleva uurimise eesmärk oli määrata kindlaks pakutud programmi kohalikud vajadused Saudi Araabia Kuningriigi idaprovintsi kooliõpetajate, haridusasutuste ja haridusvaldkonna esindajate hulgas. Uuring, mille eesmärgiks oli Prince Mohammad Bin Fahd University (PMU) väljapakutud magistriõppeprogrammi haridus ja inimarengu magistriprogrammi koostamine, analüüsimine ja dokumenteerimine õpetajate uskumuste, vajaduste ja huvidega seotud küsimustele. Samuti käsitleti uuringus komisjoni liikme tõelist muret seoses sellega, kui suures ulatuses PMU kui kasvav ülikool on valmis vastama väljapakutud magistrikraadi nõudmistele haridustöötajate jaoks.

Sel eesmärgil viidi läbi 10 000 kooliõpetaja ja haridustöötaja juhusliku valimi turundusuuring ja küsitlusele positiivselt vastanud 50 potentsiaalset kandidaati. Samuti viidi põhjalik intervjuu haridusasutuste ja kohalike koolide põhimõtetega, et juhtida tähelepanu probleemidele ja probleemidele, mis on silmitsi haridusvaldkonnaga Kuningriigi Ida-provintsis.

Uuringu autentsed hääled näitasid, et õppejõud sisenevad bakalaureuse kraadiga sisupiirkonnas, kuid hariduses puudub või piiratud taust.

Õpetajatel ja koolijuhtidel, keda küsitletud ülikoolide komitee liikmed näitasid, et viimase 20 aasta jooksul nende tähelepanekute põhjal on suur osa õpetajaid, kellel on bakalaureusekraad sisupiirkonnas, ebapiisav koolitus ja näitavad:

 • Metoodika puudus
 • Hariduspsühholoogia ja tehnoloogia integratsiooni alaste teadmiste puudumine.
 • Teadmised paradigma muutustest filosoofiate õpetamisel.
 • Klassiruumi juhtimistehnikate teadmiste puudumine.
 • Käitumisjuhtimise teadmatus.

Uuringu tulemused olid valgustundlikud. Tundub, et kvalifitseeritud kooliõpetajate hulgas on tõsine puudus, mis võib integreerida hariduse praegused teoreetilised ja praktilised suundumused. Kõrgkvalifitseeritud õpetajate koolitajate puudumise tõttu on suur hulk kooliõpetajaid väljaõppeta, mis tegelikult avaldab negatiivset mõju Saudi Araabia Kuningriigi Ida-provintsi üldisele haridusprotsessile.

Samuti ilmnes, et on olemas suur nõudlus tehnoloogiapõhiste haridustöötajate järele. Märkimisväärselt puuduvad erialase arengu programmid, mis pakuvad õpetajatele tehnoloogilise lõimumise tehnikaid ja oskusi ning tehnoloogia tõhusat kasutamist K-12 klassiruumis ja õpetaja ettevalmistusprogrammides.

Kuid hoolimata õpetajatest, õpetajahariduse ja tehnoloogiaalase integratsiooni õpetajate ja õpetajate kriitilisest vajadusest ei ole Saudi Araabia Kuningriigis ühtegi ülikooli magistriõppekava, mis hõlmab nende vajaduste rahuldamiseks suurt kontsentratsiooni.

Kohalike vajaduste lahendamine

Haridus- ja inimarengu magistrikraad Prince Mohammad Bin Fahd University (PMU), kellel on oma seitsmest kontsentratsioonist [inglise keele oskus teiste keelte kõnelejaga (TESOL), õppesuundade tehnoloogia, õppekava ja kirjaoskuse kontsentratsiooniga õpe, Õpetajaharidus, haridusjuhtimine, inimressursside arendamine ja erikoolitus] tegeleb nende vajadustega. Nii uuringu kui ka intervjuu tulemuste põhjal on Prince Mohammad Bin Fahd University (PMU) haridus- ja inimarengu magistriprogrammi lõpetajate jaoks valmis turg.

Lõpptulemusena annab see uuring ülevaate ja elujõulisi tõendeid PMU-le, et hoolikalt mõista tõestatud kasvavat huvi programmi kasulikkuse vastu. Lõppude lõpuks, kuigi PMU on kujunemisjärgus ülikool, on tal olemas vajalik infrastruktuur, raamatukogu ressursid ja vajalikud teadurid ja personal, mis vastavad sihitud turu nõudmistele.

Programmi omadused

Programmi peamised omadused

 • Programmis osalevad nii mees- kui ka naissoost üliõpilased.
 • Juhend on inglise keeles.
 • Programm asub füüsiliselt ja administratiivselt Arts and Sciences College.
 • Klassiruum keskendub osalejate vahelisele arutelule ja nende hariduskogemuste jagamisele.

Jõudluse ootused

Programmi kirjeldus

Prince Mohammad Bin Fahd University (PMU) hariduse ja inimarengu magistrikraad programmiga seitsme koondumisega püüab olla tuntud eeskujulik ja juhtiv programm haridusasutuste ettevalmistamisel, kes püüavad õppimise muutuvat olemust uurida ja õppimine, hinnates ja lahendades 21. sajandi vajadusi, väljakutseid ja võimalusi.

Programmina, mis on akrediteeritud kohalikul, piirkondlikul ja rahvusvahelisel tasandil, on Prince Mohammad Bin Fahd University (PMU) haridus- ja inimarengu magistrikraad programm ainulaadne Saudi Araabia idaprovintsis, kuna see pakub seitset kontsentratsiooni, mitu neist oleks ainsaks Prince Mohammad Bin Fahd University (PMU) Saudi Araabia Kuningriigis. Programm püüab mängida juhtivat rolli Saudi Araabia Kuningriigi Ida-provintsi haridusteoorias ja -praktikas paradigma muutuse väljatöötamisel. See annab ainulaadse ja väljapaistva akadeemilise haridusliku kogemuse, mis:

 • Tuleviku ja praeguste haridustöötajate ja administraatorite ettevalmistamine hariduskogukonna kasvavate nõudmiste täitmiseks.
 • Tõsta õppimist ja õpetamist, integreerides tehnoloogiat.
 • Rikata ja arendada õpetamist ja õppimist intellektuaalsete ressurssidega, mis hindavad ja rahuldavad üliõpilaste ja kogukonna vajadusi.
 • Valmistuda tulevaste juhtidega erinevates inimteadmiste valdkondades ja selle rakendamisel.
 • Valmista ette õpetajaid, et õpetada õpilastele vajalikke oskusi 21. sajandi väljakutseteks ja nõudmisteks.
 • Toetada partnerlust riiklike, piirkondlike ja rahvusvaheliste hariduspraktikute ja -organisatsioonidega, kes püüavad edendada praeguste ja tulevaste pedagoogide haridusvõimalusi.
 • Valgutage õpetajaid praeguste probleemide ja väljakutsetega, mis seisavad silmitsi Saudi Araabia Kuningriigi õpilastega.
 • Empower haridustöötajad vajalike oskuste ja teadmiste baasi, et edendada K-12 haridussüsteemis tõhusat ja vajalikku reformi.

Programmi eesmärgid

 • Aidata kaasa inimeste intelligentsi edendamisele ja teadmiste levitamisele ja arendamisele
 • Valmistades spetsialiseerunud kandidaate erinevates inimteadmiste valdkondades haridusprotsessis kaasaegsete tehnoloogiate abil
 • Julgustada üliõpilast mängima kogukonnas teedrajavat ja juhtivat rolli, õpetades talle, kuidas võtta vastutust ja aidata kaasa probleemide lahendamisele uuendusliku mõtlemise, kollektiivse töö, mõtlemise ja enesearendamise kaudu.
 • Linkige akadeemilisi programme ja erialasid ümbritseva töökeskkonna tegelike vajadustega. Seda tehakse, säilitades tõhusa osalemise ja koostöö ülikooli ja kohalike äriettevõtete vahel.
 • Juhendage teadusuuringuid, et leida lahendusi püsivatele probleemidele ümbritsevate kogukondade kaudu rakendusuuringute ja tehnilise nõustamise kaudu. Rõhutatakse põhiuuringute teostamise tähtsust inimese luure rikastamiseks.
 • Pakkuge kogukonnateenuseid koolituse ja hariduse kaudu.
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

As a fast growing institution of higher learning, Prince Mohammad bin Fahd University (PMU) has created history since it was launched. This university, with its highly innovative student-centred appro ... Loe edasi

As a fast growing institution of higher learning, Prince Mohammad bin Fahd University (PMU) has created history since it was launched. This university, with its highly innovative student-centred approach to impart education, offers a chance to students to explore genuine paths to learn and innovate when being groomed for their future roles as hardcore professionals. Näita vähem