Hariduselt äri- ja jaekaubanduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Teave programmi kohta

 • Keel: inglise keel
 • Õppekoht: Aarhus
 • Algus: august / september (talvel ei ole suvi)

Sissejuhatus

Hariduselt kaubanduse ja jaekaubanduse juhtimine põhineb kasvavatel väljakutsetel, millega seisavad silmitsi tarbekaupade tööstus. See on välja töötatud tihedas koostöös tuntud tööstuses tegutsejatega.

Õppekava valmistab üliõpilast ette karjääriks tarbekaupade tööstuse peakontori funktsioonides ja see annab mõista tööstuse konkreetsetest väljakutsetest, mis sillutab teed kiiremale karjääriredelil tõusmisele.

Õpilased omandavad kvalifikatsiooni sellistes valdkondades nagu jaemüügistrateegia ja innovatsioon, tarbijakäitumine, äriläbirääkimised, hinnakujundus, jõudluse juhtimine, samuti tootevaliku, kategooria ja kaubamärgi juhtimine.

Väärtusahela sügav mõistmine

Tänapäeval täiendatakse traditsioonilist jaekaubandust e-kaubanduse ja erinevate hübriididega ning üha enam toimub suhtlemine sotsiaalmeedias. Seetõttu peavad ettevõtted suutma toime tulla kogukanali olukorras, kus mitmeid erinevaid müügi- ja suhtluskanaleid tuleb üksteise suhtes optimeerida. Lisaks muutub tarbekaupade tööstuses üha olulisemaks võimalus suurandmete haldamiseks. See on põhjustanud muutusi tarnija ja jaemüüja suhetes. Tarnija peab üha enam arvestama kogu väärtusahelaga otse tarbijani, samal ajal kui jaemüüja peab oma tarnija suhted struktureerima, pidades silmas seda, kuidas tarbijale väärtust luua.

Seega areneb B2B ja B2C turgude traditsiooniline jagunemine väga vajaliku B2B2C mõtteviisi suunas. Õppekava kajastab seda B2B2C mõtteviisi, kuna kursused tarnija-jaemüüja suhete haldamine, ettevõtlusläbirääkimised ja tarbijakäitumine jaemüügis hõlmavad kogu väärtusahela tarnijast tarbijani. Lisaks omandavad õpilased pädevused valdkondades, kus keskendutakse eriti tarbekaupade tööstusele, nagu jaemüügistrateegia ja innovatsioon, hinnakujundus, jõudluse ja marginaali haldamine, laovarude ja jäätmete käitlemine, samuti tootevaliku, kategooria ja kaubamärgi haldamine. Digitaalne muundamine ja suurandmete kasutamine mängivad programmis olulist rolli ja korduvad paljudel kursustel.

Õppekava on välja töötatud koostöös tarbekaupade tööstuse silmapaistvate osalistega. Need on koondatud asutavasse partnerrühma, kuhu kuuluvad Arla, Bestseller, Carlsberg, COOP, Danish Crown, KFI, Dagrofa, Jysk, Rema 1000 ja Salling Group. Ettevõtted mängivad olulist rolli kraadiõppe programmis ja selle kursustel külalisloengute, praktikate ja magistritööde koostöö kaudu. Nad pakuvad ka mitmeid asjakohaseid õpilastöid. Praktika ülalnimetatud ettevõtetes on programmi oluline osa. Õpilasi julgustatakse lõpetama praktika ning osalevad ettevõtted tagavad märkimisväärse arvu praktikakohti.

Karjäär

Õppekava valmistab üliõpilasi ette karjääriks erinevates peakontorites tarbekaupade tööstuses. Väärtusahela lähenemisviisi põhjal saavad õpilased täita mitmeid funktsioone väärtusahela tarne- või jaemüügis, eriti tarbekaupade tööstuses; alates kategooriajuhist või hankehaldurist kuni võtmekontohaldurini.

Programmi struktuur

Õppekava koosneb kahest semestrist esimesel aastal, mis hõlmab programmi spetsialiseerumise kohustuslikke kursusi, ja kahest viimase aasta semestrist, mis on ette nähtud õpilase enda spetsialiseerumiseks.

Esimesel semestril järgite eelduskursusi, mis moodustavad edasise õppeprogrammi metoodilise ja akadeemilise aluse. Kursus “Sissejuhatus väärtusahela juhtimisse” viiakse läbi eksamiga 43. nädalal.

Teisel poolaastal jälgite programmi spetsialiseerumiskursusi. Semester koosneb kahest kursusest kolmest kursusest. Kolm esimest kursust lõpevad enne lihavõttepühi eksamiga.

Kolmandal semestril saate valida oma huvipakkuvates valdkondades valikainete kursusi. Kursusi saab võtta kas poolaasta jooksul Aarhusi BSS-is, AU suveülikoolis või ühes meie enam kui 300 partnerülikoolist välismaal. Samuti võite osaleda praktikaprogrammides kas Taanis või välismaal.

Neljas semester on pühendatud magistritööle. Võite vabalt valida lõputöö teema ja saada sellega võimaluse keskenduda konkreetsele huvivaldkonnale ning sellele spetsialiseeruda. Lõputöö võib olla kirjutatud koostöös mõne teise õpilasega või see võib olla teie individuaalse pingutuse tulemus. Kui lõputöö on esitatud, kaitstakse seda nii akadeemilise nõustaja kui ka eksamineerija ees.

Vastuvõtutingimused

Üliõpilased, kellel on Aarhus University majanduse bakalaureuse kraad majanduses ja ärijuhtimises (HA) või selle variante, saavad pärast bakalaureuseõppe programmi lõpetamist otsest vastuvõttu majanduse ja ärijuhtimise magistriõppesse.

Kui teil on ühe Taani ülikooli majanduse ja ärijuhtimise bakalaureuse kraad, Bsc (HA), siis täidate majanduse ja ärijuhtimise magistrikraadiprogrammide (cand.merc.) Konkreetse sisseastumise nõude.

Kui teil on ärijuhtimise magistridiplom, võite jätkata ka lubamist majanduse ja ärijuhtimise magistriõppesse. Siiski on vaja läbida täiendavad kursused, mis vastavad 20 EAP-le.

Üliõpilased, kellel on kraad teisest ülikoolist

Kui teil on kraadi teisest ülikoolist, hinnatakse teie kvalifikatsiooni pärast seda, kui olete sisseastumisavalduse taotlenud. Samuti saate lasta oma kvalifikatsiooni eelnevalt hinnata Aarhus University , sisseastumine 1. septembrist 31. oktoobrini, et teada saada, kas vastate sisseastumisnõuetele. Lisateabe saamiseks 1. septembrist kuni 31. oktoobrini toimuva eelhindamise kohta pöörduge ma.admission @ AU .dk poole. Hindamisel seatakse prioriteediks järgmiste ainete ja ECTS-punktide piisav sisu:

 • Kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed meetodid 15 EAP
 • Juhtimisökonoomika ja operatsioonide juhtimine 15 EAP
 • Turundus 7,5 EAP
 • Rahandus ja raamatupidamine 15 EAP
 • Organisatsiooni ja juhtimise teooria 7,5 EAP
 • Mikroökonoomika 5 EAP
 • Täiendavad ECTS punktid ülalnimetatud valdkondades 15 ECTS
 • Majanduses ja ärijuhtimises kokku EAP 80 EAP

Keelenõuded

Kuna inglise keel on õppekeel kõigis õppeainetes, peavad kõik taotlejad tõendama oma inglise keele oskust.

Õppimine rahvusvahelises kontekstis

Aarhusi BSS-is viime läbi teadusuuringuid kõrgeimal akadeemilisel tasemel.

Kõik töötavad teadlased osalevad teadusprojektides, mis hõlmavad paljusid erinevaid teemasid ja keskenduvad teadmistele ja oskustele, mida peetakse professionaalse äritegevuse jaoks oluliseks maailmaturul. Kõigil teaduskondadel on nii teadustöö kui ka õpetamise kohustus, mis tähendab, et meie õpetamine põhineb pidevalt uusimatel uurimistulemustel.

Aarhusi BSS on väga rahvusvaheliselt orienteeritud. Meie teadustegevuse ja haridusprogrammide lai ulatus võimaldab meil meelitada teadlasi, õpetajaid ja üliõpilasi kogu maailmast ning see loob rahvusvahelise teadus- ja õppimiskeskkonna, kus vahetatakse akadeemilisi vaateid, kogutakse kogemusi ja luuakse sõprussuhteid. .

Aarhus University on Taanis juhtiv üliõpilasvahetusvõimaluste loomise ülikool. Ülikool julgustab kõiki tudengeid veeta aega välismaal õppides. Igal aastal läheb üle 700 Århusi BSSi õppuri välismaale, et osaleda vahetusprogrammides üle maailma meie enam kui 300 partnerülikoolis. Ligikaudu sama arv õpilasi kogu maailmast tuleb Aarhusisse vahetusprogrammis osalema ja see aitab kaasa tõeliselt rahvusvahelisele õppeõhkkonnale.

Jälgige tudengielu Aarhus University

-kogenud, pildistanud ja filminud õpilased ise.

Tuhandete piltidega # teie mitmekesisus annab ülevaate AU tudengi igapäevaelust; peod, viivitamine, eksamid ja kõik muud viisid, kuidas veedate aega ülikoolis.

Karjäär

Õppekava valmistab üliõpilasi ette karjääriks erinevates peakontorites tarbekaupade tööstuses. Õpilaste arusaam tööstuse konkreetsetest väljakutsetest sillutab teed kiiremale karjääriredelil tõusmisele. Väärtusahela lähenemisviisi põhjal saavad õpilased täita paljusid funktsioone tarneahela tarne- või jaemüügi lülis, eriti tarbekaupade tööstuses; alates kategooriajuhist või hankehaldurist kuni võtmekontohaldurini.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Aarhus University is an academically diverse and strongly research-oriented institution that creates and shares knowledge. The university was founded in 1928 and today it has several world class resea ... Loe edasi

Aarhus University is an academically diverse and strongly research-oriented institution that creates and shares knowledge. The university was founded in 1928 and today it has several world class research fields. Näita vähem
Århus , Herning , Kopenhaagen , Emdrup , Pekingi + 4 Rohkem Vähem