Hariduselt Käitumisökoloogia Ja Metsloomade Juhtimise (BEWM)

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Looduskaitsebioloogia magistrikraad, mille spetsialiseerumine on käitumisökoloogia ja eluslooduse majandamine, eesmärk on pakkuda kriitilist ja kontseptuaalset arusaamist loomade käitumisest ja evolutsioonilisest ökoloogiast kaitsebioloogia ja eluslooduse majandamise raames. See kaheaastane magistriprogramm koosneb nii tundidest kui ka õppekäikudest, teine pool aastat on pühendatud isiklikule uurimisprojektile, mille viivad õpilased läbi rahvusvahelises uurimisrühmas.

Programmi kirjeldus

Magistriõppes on kaks aastat, kusjuures enamik kursusi õpetatakse inglise keeles. Meie õpetamisfilosoofia põhineb ideel, et bioloogilise mitmekesisuse säilitamine peab põhinema mitmetasandilisel teadmistel põhineval lähenemisviisil, segades ökoloogia ja evolutsiooni põhiteadused viimaste tehnoloogiliste edusammudega biomeetria, molekulaarse ökoloogia ja juhtimisvahendite valdkonnas. Õpetuse sisu on juurdunud meie tugevatest külgedest käitumusliku ökoloogia, evolutsioonilise bioloogia, looduskaitselise bioloogia, kvantitatiivse ökoloogia ja teadustöö kavandamisel. Magistriprogrammi rikastab veelgi professionaalsete looduskaitsjate ja juhtide panus eesmärgiga viia kursused projektijuhtimise ja otsuste tegemise poliitika laiemas kontekstis.

Õpetamise konkreetsete eesmärkide eesmärk on arendada ja parandada õpilaste oskusi:

  • Kaasake kontseptsioonide ja teooriaga käitumisökoloogias, looduskaitsebioloogias ja eluslooduse majandamisel interdistsiplinaarsetest vaatenurkadest kõrgtasemel teaduslikul tasemel.
  • Hinnake organismide võimet reageerida keskkonnamuutustele, nendega toime tulla ja nendega kohaneda erinevates ruumilistes ja ajaskaalades.
  • Hinnake uute tehnoloogiliste arengute pakutavaid võimalusi loomade käitumise ja eluslooduse majandamise teadusuuringute tulevikuks.
  • Kombineerige teooria, hüpoteesid, meetodid, andmed ja välitööd, et tuvastada ja arendada uuenduslikke uurimisküsimusi ja kujundada.

Pool teisest aastast on pühendatud isikliku uurimisprojekti läbiviimisele ja ligi 12 000 sõna lõputöö kirjutamisele. Uurimisprojektid viiakse läbi üliõpilaste poolt eelnevalt valitud rahvusvahelisel meeskonnal, mida juhib eksperdi juhendaja.

Õpetamine

Õpetamine koosneb loengutest, rahvusvaheliste teadlaste seminaridest, klassiõpetustest ja praktilisest koolitusest laboris ja valdkonnas, pakkudes põhiküsimuste põhjalikku uurimist. Meie õpetamisfilosoofia on stimuleerida tasakaalustatud ja tõenditel põhinevaid arutelusid ja arutelusid akadeemilise personali ja õpilaste vahel. Sellised suhted pakuvad tõhusat koolitust teooria, meetodite ja praktika tuvastamiseks ja uurimiseks akadeemilises keskkonnas.

Kursused võimaldavad õpilastel rakendada klassis välja töötatud meetodeid ja ideid praktiliseks kasutamiseks selles valdkonnas. Igal aastal osalete vähemalt ühe nädala pikkusel väliretkel ja mitmel ühepäevasel välitreeningul. „Camargue'i väljaõppekursus“ annab võimaluse töötada Camargue looduslikus regionaalses pargis (CNRP), mis on metsloomade majandamiseks sobiv mudel: suurem flamingo. Välitööd põhinevad ulatuslikel metsloomapopulatsiooniuuringutel CNRP-s toimuvate erinevate tegevuste kontekstis. Teised väljaõppekursused käsitlevad loomade käitumise kvantitatiivset analüüsi, eluslooduse jälgimist ja ex-situ kaitset. Jura mägedes peetav „Parc Polaire väljaõpp” võimaldab õpilastel kogeda Euroopa metsikute liikide, näiteks Euroopa bisonide ja hirveliikide kaitseks mõeldud pargi rolli ja panuseid.

Tulevased karjäärivõimalused

Meie magistriõppe programmi eesmärk on koolitada tulevasi teadlaste juhtivtöötajaid loomade käitumise ja looduskaitse bioloogias, samuti tulevasi juhte ja poliitikavaldkondi bioloogilise mitmekesisuse, looduskaitse ja metsloomade majandamise alal.

Nendel põhjustel on meie programmi eesmärk pakkuda nii mitmekülgseid kui ka eriteadmisi loomade käitumise ja metsloomade majandamise üldistes valdkondades. Lisaks ühendab see lisaks bioloogilise mitmekesisuse teadusele ka kaks peamist valdkonda, millel on mõni muu asjakohane teema - eetika ja deontoloogia, epistemoloogia, sotsiaalmajandus ja keskkonnaorganisatsioonide juhtimine, samuti peamised bioloogilise mitmekesisuse teadused.

Magistriõppeasutus aitab vilistlastel üksteisega suhelda ja korraldada vilistlaste üritusi.

Riiki sisenemise nõuded

Üliõpilased, kes saavad magistriprogrammi BEWM, peavad olema omandanud kraadi, mis on võrdne või kõrgem kui bakalaureusekraad. Taustateadmised evolutsioonibioloogia, ökoloogia ja loomade käitumise kohta on kohustuslikud, samuti kvantitatiivsete meetodite ja statistika piisav väljaõpe. Kandidaatidel peab olema üldiselt väga hea akadeemiline kvalifikatsioon ja täpsemalt nendel erialadel head hinded. Hea inglise keele oskus on väga soovitatav.

Kandidaatidel peab olema tugev motivatsioon viia läbi käitumisökoloogia ja kaitsebioloogia kõrgema taseme koolitusi. Nad peavad suutma visandada oma ametialased eesmärgid.

Esimesel aastal võtavad üliõpilased läbi uuringud, mis on seotud magistriõppe bioloogia erialal, mis on spetsialiseerunud käitumuslikule keskkonnale ja metsloomade majandamisele. Teise aasta jätkamiseks tuleb eksamid edukalt läbida (st 60 ECTS ainepunkti). Teisel aastal moodustab uurimistöö järgne väitekiri teisel aastal üle poole.

Taotlemise kord

Kandideerimiseks pöörduge esmalt e-kirjaga professor Frank Cézilly poole ( bewm@nature-conservation-ubfc.com ), saates CV ja kirjeldades klasse, mida jälgisite oma eelmisel / praegusel tasemel. Kogu kirjavahetus (CV, klasside kirjeldus ja e-kirjad) tuleb kirjutada inglise keeles.

  • Õpilased Prantsuse diplom tuleks kohaldada alates 19. aprill-juuni 19. 2020 via e-candidat (eelnevalt taotluse loodud kapten komitee ja tarnitud e palutakse täita online-avaldus).

TÄHTIS:

  • Kõik muud rakendused tuleks läbi viia UBFC rakenduste portaali kaudu veebruarist 2020 kuni 19. juunini 2020 sõltumata sellest, kas olete pärit Euroopa riigist, Campus France'i riigist või muust riigist kogu maailmas. Taotlust EI tohiks teha Campus France'i veebisaidil, kuna meie ülikool pole ühendatud Campus France'i platvormiga. Kandidaatidel palutakse üles laadida ainulaadse PDF-failina kokku pandud taotlusvorm ja tõendavad dokumendid. Elektrooniline taotlusvorm ja täiendavate dokumentide üksikasjalik loetelu edastatakse pärast esimest e-posti teel ühendust võtmist (vt eespool).

Ainult kord valitud:

  • üliõpilased, kes tulevad Campus France'i riigist: peate viisataotluse esitama veebisaidil «Etudes en France», järgides 3. võimalust «Olen vastu võetud». Laadige siit alla juhend koos Campus France'i protseduuri juhistega
  • üliõpilased, kes tulevad ükskõik millisest teisest riigist: peate võtma ühendust lähima Prantsuse saatkonnaga
  • mitte-Euroopa üliõpilane, kes elab ühes Euroopa riigis: peate võtma ühendust oma elukoha lähedal asuva Prantsuse saatkonnaga.

Campus France'i kontoriga riigid:

Alžeeria, Argentiina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, Haiti, India, Indoneesia, Iraan, Elevandiluurannik, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Nigeeria, Peruu, Tšaadi Vabariik, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Taiwan, Togo, Tuneesia , Türgi, USA, Vietnam.

Toetused

Kvaliteetsetele välisüliõpilastele antakse igal aastal kuni viis stipendiumitoetust (800 eurot kuus, kuni 10 kuud), pöörates erilist tähelepanu Vahemere maadest ja Kariibi mere saartelt pärit riikidele ja territooriumidele.

Koolituse asukoht

Kogu kaheaastane magistriprogramm toimub Burgundia-Franche Comté ülikoolis, mis asub maalilises Dijoni linnas. Endine Burgundia hertsogiriigi pealinn Dijon on nüüd keskmise suurusega Prantsuse linn, kus saate nautida elavat ja aktiivset kultuurielu, aga ka kiireid põgenemisi maale ja maailmakuulsate naabruses asuvate viinamarjaistanduste naabruses asuvaid viinamarjaistandusi. mida nimetatakse “kuldseks rannikuks”.

Elu Dijonis on väga taskukohane ja majutusele kergesti ligipääsetav. Linn on hästi varustatud kaasaegsete trammiteede ja bussiliinidega, muutes Dijoni mis tahes koha ja ülikooli vahel pendeldamise lihtsaks ja mugavaks.

Näidates oma keskaegse mineviku märke, on Dijon pälvinud oma hilisema arhitektuurilise revolutsiooni. Dijonil on suur hulk silmapaistvaid muuseume ja tähelepanuväärseid mälestusmärke ning rahvusvaheliselt tuntud kui kurikuulsa Prantsuse gastronoomia kodulinn. Dijonil on elav kultuurielu muusika- ja toidufestivalidega üle kogu aasta. Kultuuri- ja vaba aja veetmise atraktsioonid on laialt levinud, klassikalistest muusikakontsertidest kuni jazzifestivalide, toiduainete messide, kinodeni jne. Dijon on ka mitmete tipptasemel professionaalsete spordimeeskondade (jalgpall, korvpall, käsipall, ragbi jne) vastuvõtja, samas ka pakub amatöörile palju erinevaid spordirajatisi. Rannavõrkuväljadelt äärelinna matkamise ja jalgrattasõiduteele, linnaparkidele ja kõrgelt hinnatud Kiri järvele on kõikjal koolitajate paaride hüpped.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Loe edasi

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Näita vähem
Besançon , Dijon + 1 Rohkem Vähem