Hariduselt Käitumis- Ja Kognitiivse Neuroteaduste (teadustöö)

Üldine

Programmi kirjeldus

University of Groningen" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/42/42123_rsz_ma-neuroscience_1.png" alt="University of Groningen" />

Kas teid huvitavad tunnetuse neuraalsed alused, neurodegeneratsiooni mehhanismid või käitumise areng?

Selles programmis saate uurida aju funktsiooni ja mehhanisme ning käitumist kolmest erinevast vaatenurgast:

 • Loomade ja inimeste käitumishäired neuroteadused (B-tee)
 • Kognitiivne neuroteadus ja kognitiivne modelleerimine (C-rada)
 • Molekulaarne ja kliiniline neuroteadus (N-tee)

Nendes palades süvendate oma teadmisi valitud domeeni eesmärkide ja meetodite kohta (lisateavet leiate programmist). Lisaks saate tänu integreeritud kursustele ja radadevahelistele seostele ainulaadse võimaluse omandada multidistsiplinaarseid oskusi ja koolitada neuroteadusi.

Selle uurimismeistri põhirõhk on õppurite koolitamisel iseseisvateks teadlasteks. Sel eesmärgil on suur osa programmist pühendatud kahele teadusprojektile (kokku 70 EAP), mille jooksul tudengid manustatakse uurimisrühmadesse, et nad saaksid teha oma katseid. Õpilasi julgustatakse ühte neist teadusprojektidest välismaal ette viima.

BCN Research Master on Hollandi üks paremaid neuroteaduste magistriprogramme (Hollandi kõrgharidusjuhend 2017 - Keuzegids Magistriõpe 2017).

Sissepääs programmi on valikuline, tuginedes taotleja akadeemilistele volitustele ja motivatsioonile (üksikasju vt „Sissepääs ja taotlus”).

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • Auhinnaga "Enim hinnatud programm" (Keuzegids Magistriõpe 2017)
 • Suurepärased uurimisvõimalused, sealhulgas Groningeni ülikooli meditsiinikeskus (UMCG), NeuroImaging Center ja bioteaduste keskus
 • Rohkem kui 75% registreerunud doktorikraadist projektid pärast kooli lõpetamist
 • Kolme teaduskonna tippteadlaste integreeritud õpetamine väikestes rühmades
 • Õpilased teevad kahe aasta jooksul koostööd stabiilsetes kohordides

Programm

Õppekava

2-aastane programm; ainepunktid aastas: 60 EAP; enamus kursusi on 5 EAP.

Välismaal õppima

 • Soovitatav on õppida välismaal

Vahetus: Kõik meie teadus- ja tehnikaprogrammid pakuvad välismaal õppimise võimalusi paljudes partnerinstitutsioonides. Meie partneriteks on 100 parima ülikooli hulka Euroopas (näiteks Saksamaal, Suurbritannias ja Rootsis) ning USA-s, Hiinas, Kagu-Aasias ja Lõuna-Ameerikas. Meie vahetusprogrammide kestus on tavaliselt üks semester ja need arvestatakse teie lõpliku kraadi saamiseks.

Riiki sisenemise nõuded

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Keele test

Vajalik on inglise keele oskus VWO tasemel.

Eelmine haridus

Bakalaureuse kraad bioteaduste, (molekulaarse) bioloogia, meditsiini, tehisintellekti, psühholoogia või sellega seotud programmides. Sisseastumiskomisjon otsustab, kas eelmise õppekava sisu vastab sisseastumisnõuetele.

Viitekiri

Esitage meile kahe kvalifitseeritud kohtuniku nimed, soovitavalt teie bakalaureusetöö juhendaja.

Kirjalik taotlus

Palun veenduge, et teie motivatsioonikiri käsitleks järgmisi punkte:

 • BCN Research Masteri motivatsioon
 • Selle loo eelistatud rada ja motivatsioon
 • Arutage oma eelnevat asjakohast kursuste ja / või uurimistöö kogemust
 • Tulevased karjääri eesmärgid
Muud vastuvõtutingimused

BCN teadusuuringute kapten on valikuline MSc programm. Pärast registreerumist edastatakse teie avaldus programmi vastuvõtukomisjonile. Õpilasi teavitatakse vastuvõtukomisjoni otsusest enne 1. juunit.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
Täiendav teema

Sissepääs sellesse programmi on valikuline. Vastu saab võtta piiratud arv õpilasi. Edukad taotlejad juhitakse teaduslikult ja akadeemiliselt ning neil on kõrged hinded vastavatel kursustel, nad on üles näidanud huvi käitumis- ja kognitiivsete neuroteaduste vastu (nt teadustöö kogemus) ning head suulise ja kirjaliku suhtluse oskused.

Kandideerimise tähtajad on loetletud allpool. Kuna taotlusi hinnatakse jooksvalt kuni 1. maini, ei pea te kandideerimise tähtpäeva ootama.

Eelmine haridus

Bakalaureuse kraad bioteaduste, (molekulaarse) bioloogia, meditsiini, tehisintellekti, psühholoogia või sellega seotud programmides. Sisseastumiskomisjon otsustab, kas eelmise õppekava sisu vastab sisseastumisnõuetele.

Kirjalik taotlus

Palun veenduge, et teie motivatsioonikiri käsitleks järgmisi punkte:

 • BCN Research Masteri motivatsioon
 • Selle loo eelistatud rada ja motivatsioon
 • Arutage oma eelnevat asjakohast kursuste ja / või uurimistöö kogemust
 • Tulevased karjääri eesmärgid

Keelenõuded

Eksam Minimaalne punktisumma
IELTS üldbänd 6.5
TOEFL paberipõhine 580
TOEFL arvutipõhine 237
TOEFL Interneti-põhine 92

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

01 mai 2021

01. september 2021

EL / EMP üliõpilased

01 mai 2021

01. september 2021

EL-i / EMP välised üliõpilased

01 mai 2021

01. september 2021

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 17500 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Selle programmi lõpetajana saate töötada teadlasena nii akadeemilises maailmas kui ka muudes valdkondades. Tänu oma multidistsiplinaarsele koolitusele eristuvad selle kraadi omandajad positiivselt: saate hõlpsalt aru saada suuremast pildist ja suudate end kiiresti uute valdkondade ja metoodikatega kurssi viia.

Töö näited

 • Ph.D. Uurimispositsioon
 • Osalege astronoomilistes uurimisprojektides
 • Astronoomiainstrumentide ja informaatikaga seotud ametid

Teadusuuringud

Saades eksperdi ühes konkreetses rajas

Seda programmi iseloomustab interaktiivne keskkond, millel on tugev rõhk teadusuuringutele, pakkudes ainulaadset võimalust tõeliselt multidistsiplinaarseks hariduseks, saades samal ajal eksperdiks ühel konkreetsel rajal.

See teadusuuringute magistriprogramm keskendub kolmele fookuses olevale ja omavahel tihedalt seotud valdkonnale, millel on eriti tugev käitumis- ja kognitiivne neuroteadus (BCN):

Loomade ja inimeste käitumishäired neuroteadused (B-tee)

Mõeldud õpilastele, kes tunnevad käitumise uurimise teoreetilisi aluseid ja põhitõdesid. Nad järgivad käitumise evolutsiooni, funktsiooni, põhjuslikku seost ja arengut käsitlevat "neli põhjust".

Käitumise põhjusliku analüüsi suunamiseks on vajalik põhjalik evolutsiooniline ülevaade, nii nagu me ei saa selle evolutsioonist aru ilma füsioloogiliste teadmisteta. Seega ühendame käitumise funktsionaalse ja füsioloogilise analüüsi. See kehtib ka inimeste käitumise kohta, kus erilist rõhku pannakse evolutsioonilisele psühholoogiale. Käitumise arendamine on veel üks võti täiskasvanuea käitumise keeruka reguleerimise, individuaalsuse päritolu ning käitumisharjumustega seotud piirangute ja plastilisuse mõistmiseks.

B-raja koordinaator on prof Anton Scheurink.

Kognitiivne neuroteadus ja kognitiivne modelleerimine

See uurimistöö keskendub kognitiivsele töötlemisele psühholoogilisest, neuroloogilisest ja modelleerimisperspektiivist.

Psühholoogiline aspekt on hõlmatud psühholoogiliste nähtuste nagu õppimine, mälu ja tähelepanu ekspertkursustel. Neuroloogilised aspektid hõlmavad neuroteaduste spetsiaalseid kursusi nii funktsionaalsest, kliinilisest kui bioloogilisest vaatenurgast ning erinevate metoodikate (nt fMRI, TMS, EEG) koolitust aju protsesside uurimiseks. Modelleerimise aspekt keskendub kognitiivse töötluse abstraktsele iseloomustamisele. Need iseloomustused võivad esineda statistiliste või arvutuslike mudelitena. See võimaldab teadlastel tuvastada põhjuslikud seosed käitumuslike ja neuroloogiliste nähtuste ning kognitiivsete teooriate vahel.

C-raja koordinaator on dr. MR (Mark) Nieuwenstein.

Molekulaarne ja kliiniline neuroteadus (N-tee)

Neuroteaduste rada on mõeldud tudengitele, kes tunnevad huvi ajutegevuse molekulaarsete mehhanismide ja haiguste neuropatoloogia vastu.

Aju ja kesknärvisüsteem on käitumise ja tunnetuse võtmeisikud. Programm keskendub molekulaar- ja funktsionaalsetele neuroteadustele, neurodegeneratiivsetele ja psühhiaatrilistele haigustele, neuro-põletikulistele protsessidele ja tüvirakkude bioloogiale. Kursustel rõhutatakse närvisüsteemi anatoomiat, neurotransmissiooni ja transduktsiooni kaskaade, neurofüsioloogiat, neurofarmakoloogiat ja neuropatoloogiat. Arutletakse uusimaid teadmisi Parkinsoni tõvest, unest ja unehäiretest, rasvumisest, agressioonist, ärevusest, sclerosis multiplexist ja insuldist tingitud patoloogiast.

N-raja koordinaator on dr Liesbeth Veenhoff.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem