Hariduselt Rohelise Mehhatroonika Juhtimine

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Rohelise mehhatroonika juhtimise rahvusvaheline meister (GREEM) edendab Prantsuse haridusministeeriumi robootika ja kontrolli all mainitud kõrgekvaliteedilist haridusteenust mehhatrooniliste süsteemide projekteerimise ja kontrolli valdkonnas, keskendudes eelkõige kahele punktile: nende funktsionaalsed tulemused ja nende energiatõhusus.

Energiatõhususe arvestamine muudab GREEMi rahvusvaheline meister väga ainulaadseks ja väga uuenduslikuks ning muudab selle reaalseks tegelikuks ühiskondlikuks küsimuseks, mis on tehnoloogiliste seadmete mõju ökoloogiale.

Programmi kirjeldus

Pärast kooli lõpetamist on õpilased õppinud rohelise mehhatroonika valdkonda, kus nad saavad kavandada uusi või olemasolevaid mehhatroonilisi süsteeme ümber kujundada, neid modelleerida ja simuleerida, arvutada kontrollereid nende automatiseerimiseks ja nende etteastete täiustamiseks ning seadistada üles mehhatrooniliste süsteemide võrgud, kõik koos energiatõhususega.

Lisaks pakutakse üliõpilastele rahvusvahelist kogemust: rahvusvahelisel tasemel on võimalik vahetada partnerülikoole rahvusvahelisel tasandil, julgustada internatuuri rahvusvahelisel tasandil, suur osa kursustest on inglise ja prantsuse keeles ning kultuurikursused on mõeldud mitte-frankofonide õpilastele.

Magistriõpe kestab kaks aastat ja sisaldab kokku 120 ECTS. Kaks aastat jagunevad neljaks semestriks (S7, S8, S9 ja S10), mis sisaldavad mitmeid funktsioone, nagu näiteks kaks tööstussertifikaati (Schneider ja Siemens), mis ületavad 80% inglise keele kursustest, prantsuskeelne kursus, mida pakutakse mitte -francophone'i tudengid, 3-päevased laborid teises linnas (Poligny's, mis on väike ja originaalne Jura osakonna linn, kus veinikelder on hästi tuntud), rahvusvaheliselt tuntud teadlaste, uurimislaborite külastamine, õpilaste projektid robootikas riiklikuks võistluseks rahvusvahelise vahetuse võimalus (kahekordne kraad, vahetuskurss, praktika liikuvus).

Kaptenit toetab ka rahvusvaheline tuntud teaduskeskus FEMTO-ST. Magister on programm EIPHI Bourgogne Franche-Comté ülikooli kõrgkoolist.

Õppekava

Magister 1

S7 semester (30 ECTS)

 • Digitaalsed signaalid, süsteemid ja juhtimine
 • Energiatõhusus (Schneideri tööstuslik sertifitseerimine)
 • Mehhatrooniliste süsteemide modelleerimine: i) sissejuhatus Porth Hamiltoni süsteemidesse, ii) lineaarne graafiku modelleerimine
 • Micromechatronics
 • Süsteemide insener
 • Süsteemide juhtimise tehnoloogiad: i) andurid ja täiturid, ii) tööstuslikud kohalikud võrgud

S8 semester (30 ECTS)

 • Mitmemõõtmelised juhtimissüsteemid
 • Prantsuse ja välismaalaste keeled
 • Tööstuslikud andmetöötlus
 • Mehhatrooniliste süsteemide projekteerimine (Siemens tööstuslik sertifitseerimine)
 • Mikrotransduktorid
 • Optimeerimine
 • Metoodilised vahendid
 • Robotehnika

Magister 2

S9 semester (30 ECTS)

 • 3D-disain ja mehhatrooniliste süsteemide tootmine
 • Mitmemõõtmelised tugevad kontrolleridEnergiahalduse põhialused
 • Energiapõhine juhtimine
 • Mikrosüsteemide füüsiline modelleerimine ja numbriline simulatsioon
 • Mitmefüüsilised mikrosüsteemid ja rakendused (biomeditsiinilised ja akustilised)
 • Mittelineaarsed juhtimissüsteemid
 • Tark võrk

S10 semester (30 ECTS)

 • Mikroobotikumid
 • Energiakogumine mehhatroonilistes süsteemides
 • Praktika (21 ECTS)

Tulevased karjäärivõimalused

Karjäärivõimalused on väga suured, sest mehhatroonilisi süsteeme leitakse ja arendatakse üha enamates rakendustes.

Asjaolu, et tänapäeva problemaatiline, nagu energiatarbimine tehnoloogilistes seadmetes, on selles kaptenis eriti lahendatud, muudab lõpetanud õpilased tööstusele rahvusvahelisel tasandil väga atraktiivseks.

Lisaks on kõrgelt kvalifitseeritud ja spetsialiseerunud üliõpilased haritud, muutes need parimaks teadus- ja doktorikraadiks. programmid mehhatroonika valdkonnas, kontrolli, robootika valdkonnas.

Riiki sisenemise nõuded

Taotlejal peaks olema UFC / UBFC kriteeriumide järgne „kontrollisüsteemide” tase inglise keeles ja taust. Lisaks uuritakse hoolikalt ka taotleja motivatsiooni ja professionaalset projekti.

Mitmed rakendused on võimalikud.

 • Otse Master-1-sse sisenemine UBFC-s: taotlus tehakse eCandidate'i kaudu. Konkreetsetel juhtudel või lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust.
 • Meistrisse 2 sisenemine: see on võimalik neile, kellel on vähemalt Master 1 tase ja kellel on nõutud taustal väga head rajad.
 • Partnerülikooli kaudu sisenemine: nende ülikoolide kontaktisik võib teavitada ühe partnerülikooli üliõpilasi, kes soovivad GREEM-meistrit registreerida kaheastmelisel rajal.

Taotlemise kord

TÄHTIS:

KÕIK taotlused tuleks esitada ülalnimetatud veebisaidi kaudu, olenemata sellest, kas olete pärit Euroopa riigist, Campus France'i riigist või muust riigist kogu maailmas. Taotlusi EI tohiks teha Campus France'i veebisaidil, kuna meie ülikool pole ühendatud Campus France'i platvormiga.

Ainult kord valitud:

 • üliõpilased, kes tulevad Campus France'i riigist: peate viisataotluse esitama veebisaidil «Etudes en France», järgides 3. võimalust «Olen vastu võetud». Laadige siit alla juhend koos Campus France'i protseduuri juhistega
 • üliõpilased, kes tulevad ükskõik millisest teisest riigist: peate võtma ühendust lähima Prantsuse saatkonnaga
 • mitte-Euroopa üliõpilane, kes elab ühes Euroopa riigis: peate võtma ühendust oma elukoha lähedal asuva Prantsuse saatkonnaga.

Campus France'i kontoriga riigid:

Alžeeria, Argentiina, Benin, Brasiilia, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Tšiili, Hiina, Colombia, Komoorid, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Egiptus, Gabon, Haiti, India, Indoneesia, Iraan, Elevandiluurannik, Jaapan, Kuveit, Liibanon, Madagaskar, Mali, Mauritaania, Mauritius, Mehhiko, Maroko, Nigeeria, Peruu, Tšaadi Vabariik, Kongo Vabariik, Guinea Vabariik (Guinea-Conakry), Venemaa, Senegal, Singapur, Lõuna-Korea, Taiwan, Togo, Tuneesia , Türgi, USA, Vietnam.

Toetused

Igal aastal võiks lugude ja akadeemiliste andmete põhjal pakkuda väga piiratud arvu UBFC stipendiume. Selliste stipendiumide taotlemine peab toimuma hiljemalt Master-1 alguses.

Koolituse koht

Koolituskoht on Prantsuse vana linn Besançon, mis ühendab vanu kive hooned, prantsuse kultuuri, erinevaid tegevusi spordist kultuuri- ja üliõpilaselu.

Umbes 10% elanikkonnast on Besançoni linnas ja selle aglomeratsioonis üliõpilased või internid.

Ülikooli kuuluvate rakenduskeelte keskus (CLA) on üks tähtsamaid keeleõppekeskusi Prantsusmaal ja seal on umbes 4000 praktikanti aastas erinevatest riikidest mõne päeva või mitu kuud.

Ühistransport on väga praktiline ja vanalinn on teostatav jalutuskäiguga.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Loe edasi

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Näita vähem
Besançon , Dijon + 1 Rohkem Vähem