Ülevaade

See MSc või aspirantuur arheoloogiateadustes annab lõpetajatele arheoloogia ja sellega seotud teemadel süstemaatilise koolituse kaasaegsete teaduslike meetodite rakendamisel.

See annab teile praktilisi, analüütilisi ja tõlgendavaid oskusi, mida on vaja paljude erialaste lähenemisviiside rakendamiseks, valmistades teid mitte ainult arheoloogiateaduse uurimiseks, vaid ka karjäärivõimaluste saavutamiseks kõigis peavoolu arheoloogia valdkondades.

Te liitute üle kogu maailma asuvate kraadiõppe üliõpilaste rühmaga ning teil on võimalus kasutada mitmesuguseid erialasid ja kogusid, samal ajal kui neid õpetab rahvusvaheliselt tunnustatud, teadustööga tegelev akadeemiline personal.

Kursust saab kasutada laialdase kogemuse saamiseks valdkonnas või spetsialiseeruda sellistele valdkondadele nagu:

 • Keskkonnaarheoloogia, mis hõlmab keskkonna muutusi, toimetulekut ja tervist loomade luude, taimsete jääkide ja biomarkerite uurimise teel inim- ja mitte-inimkudedes.
 • Maastikuarheoloogia, mis keskendub maastike mõistmisele ja tõlgendamisele mineviku avastamismeetodite, visualiseerimise ja GIS-i abil.
 • Kronoloogia ja biomolekulid, mis on spetsialiseerunud füüsiliste, keemiliste ja biomolekulaarsete meetodite kasutamisele nii inimese jääkide kui ka esemete uurimiseks ja kuupäevaks.

Edetabelid

Top 200 - 2018 QS World University edetabel teemade kaupa

Riiki sisenemise nõuded

Me tervitame kõigi potentsiaalsete üliõpilaste taotlusi ja kõige tähtsam on koha pakkumise otsuses meie hinnang teie potentsiaalile saada kasu oma õpingutest ja teie suutlikkusest selles programmis edukalt toime tulla. Taotluste läbivaatamine põhineb formaalse akadeemilise kvalifikatsiooni ja muu asjakohase kogemuse kombinatsioonil.

Programmi tavalised sisestusnõuded on järgmised:

 • Esimene aste arheoloogias või mõnes muus asjakohases erialal, tavaliselt teise klassi või kõrgema tasemega või samaväärne Suurbritannia üliõpilastele
 • Taotlused on teretulnud mittestandardsete kvalifikatsiooniga üliõpilastelt ja täiskasvanud üliõpilastelt (üle 21-aastased), kellel on märkimisväärne asjakohane kogemus
 • Sissepääs hinnatakse individuaalselt ülemeremaade üliõpilastele, samaväärsel tasemel Suurbritannia sisenemise nõuetele
 • Põhja-Ameerika üliõpilaste puhul on nõutav tavaliselt vähemalt 2,5 skaala, mis on skaalal 4,0, või samaväärne

Sissepääs toimub tõendatud võime, kvalifikatsiooni, kogemuste, viidete ja mõnikord intervjuude alusel. Kõigilt taotlejatelt nõutakse täidetud taotlusvormi, viiteid, ametlikke ärakirju või programmide / moodulite ja klasside / märkide nimekirja, mille on kinnitanud teie bakalaureuseõppe osakond või üliõpilaste register.

Eelteadmiste tunnustamine

Kui teil on eelnevalt sertifitseeritud õppe- või töökogemus, mis võib olla samaväärne käesoleva programmi osadega, on ülikoolil selle õppimise hindamise ja tunnustamise kord, et pakkuda taotlejatele erandeid kindlaksmääratud moodulitest või programmi osadest.

Inglise keele nõuded

Kui inglise keel ei ole teie esimene keel, peab teil olema IELTS tasemel 6,0 või samaväärne, mitte vähem kui 5,5 igal subtestil.

Kui te ei vasta IELTS-i nõudele, võite võtta University of Bradford pre-sessional inglise keele kursuse.

Mida sa õpid

See programm valmistab õpilasi ette mitte ainult arheoloogiateaduse uurimiseks, vaid ka edasiseks karjäärivõimaluseks peavoolu arheoloogia kõigis valdkondades.

Programmi pakutakse tavaliselt täistööajaga, kuid osalise tööajaga marsruut on samuti teostatav. Üksikud moodulid on kättesaadavad kandidaatidele, kes soovivad tõhustada oma erialaseid teadmisi konkreetses valdkonnas.

Pidage meeles, et 2019. aasta sisenemisel võib mooduli info muutuda.

Moodulid

Tuum

 • Arheomeetria (ARC7035-B)
 • Professionaalne areng (ARC7041-B)
 • Aine olemus ja instrumentaalne analüüs (ARC7045-B)
 • FLS analüütiline valikuline *
 • Väitekiri (ARC7034-E)

Võimalus

 • Inimese jäänuste analüüs (ARC7008-B)
 • Taimed ja loomad varasemates ühiskondades (ARC7046-B)
 • Arheoloogiline avastamine ja visualiseerimine (ARC7044-B)
 • Rasked mured: surma ja matmise arheoloogia uurimine (ARC7036-B)
 • Saidi hindamise strateegiad ja GIS (ARC7048-B)

* FLS analüütiline valikmoodul on koostatud MSc Analytical Sciences olemasolevatest moodulitest ja täpne valik on paindlik sõltuvalt kättesaadavusest ja õpilaste huvidest. Tavaliselt on see üks CFS7027-B eraldamise teadusest ja massispektromeetriast, CFS7030-B spektroskoopiast, CFS7028-B pildistamisest, CFS7026-B tahkest analüüsist.

Õppimine ja hindamine

Õpetamis- ja õppimisstrateegias võetakse arvesse õpitulemusi, teema olemust ja vajadust, et te võtaksite vastutuse oma õppimise eest osana sellest täiustatud õpetatud programmist.

Temaatilised moodulid on esitatud formaalsete loengute, üliõpilaste juhitavate intensiivsete seminaride / õpetuste ja ulatusliku praktilise juhendamise kombinatsioonis. Kursuste (laboratooriumi ja väliuuringute, töölehtede, esseede) eesmärk on näidata asjakohaseid teadmisi, arusaamist ja erialaseid oskusi teaduslike meetodite rakendamisel ja kasutamisel arheoloogias. Grupitöö elemendid on osa põhiliste spetsialistide moodulitest; suhtlemisoskust testitakse nii kirjalikus kui ka suulises vormis mitmetes moodulites.

Aste edeneb spiraalse õppekava kaudu, kusjuures iga õpetamis- / hindamisplokk areneb ja tugineb varasemale õppele. Aluseks olevad teadmised ja arusaam võetakse seejärel kasutusele väitekirja (15000 sõna) kohta, mis hõlmab olulist algupärast uurimistööd, mis on lõppkokkuvõttes hinnatud selle avaldatavaks väärtuseks.

Hindamisstrateegia eesmärk on toetada iga konkreetse mooduli õpitulemusi. Ta kasutab mitmesuguseid hindamismeetodeid, sealhulgas kursuste (töölehed, kriitika, laboratoorsed aruanded, uuringute kavandamine, esseed), eksamid (praktilised testid) ja suulised ettekanded. Hindamiselemendid on korrapäraselt struktureeritud viisil, mis võimaldab teil saada tulemuslikust õppest summeeriva hindamise suunas.

Rajatised

Te kasutate mitmesuguseid erialasid ja kogusid, sealhulgas geofüüsikalisi uuringuid, 3D visualiseerimist, kujutise analüüsi, materjalide uurimist, botaanilist ja faunanalüüsi ning suurimat inimkilpkonna kogumit mis tahes Ühendkuningriigi arheoloogiaosakonnas, üle 4000 luustiku, mis pärinevad Neoliitikum 19. sajandini.

Tasud, rahalised vahendid ja stipendiumid

Õppemaks

MSc

Avaleht / EL: £ 8,160

Rahvusvaheline: £ 18 940

PGDip

Avaleht / EL: £ 6,530

Rahvusvaheline: £ 18,250

Stipendiumid

Igal aastal anname UK, ELi ja rahvusvahelistele üliõpilastele mitmed tagasimakstavad stipendiumid akadeemilise tipptaseme, isiklike asjaolude või majanduslike raskuste alusel. Täieliku teabe saamiseks külastage meie stipendiumide veebilehte.

Karjääritoetus

Ülikool on pühendunud sellele, et aidata õpilastel arendada ja parandada tööalast konkurentsivõimet ning see on paljude programmide lahutamatu osa. Spetsiaalset tuge pakutakse kogu kursuse jooksul Karjäärinõustamise ja tööalase konkurentsivõime teenuste kaudu, sealhulgas aitab leida osalise tööajaga töötamist õppimise ajal, praktikakohtadel, puhkustööl ja lõpetaja vabadel töökohtadel. Õpilastel soovitatakse varakult sellele toetusele juurde pääseda ja kasutada ulatuslikke materjale karjääride veebisaidil.

Spetsialistide nõustajatega seotud võimaluste arutamine aitab selgitada plaane, uurides võimalusi ja täiustades tööotsingu oskusi. Enamikus meie programmides on karjääriarengu nõustajad otseselt sisestatud õppekavva või spetsiaalselt korraldatud töökodadesse.

Karjääri väljavaated

Kursus valmistab õpilasi ette mitte ainult arheoloogiateaduse uurimiseks, vaid edendab ka karjäärivõimalusi arheoloogias või teaduslikus analüüsis. Kursus sobib hästi nii üliõpilastele, kes soovivad seda kasutada alusena, kust alustada teadustööd kui ka kutseõpet, et suurendada arheoloogia tööhõivevõimalusi.

Karjäärikohad on lisanud doktorikraadid Yorki ülikoolides, Bradfordis, Oxfordis, Texasis

Uuringute toetus

Teie jaoks on olemas terviklik tugivõrgustik, et tagada oma akadeemilise potentsiaali saavutamine ja edasine edu tulevikus.

Te saate kasu mitmesugustest tugiteenustest, sealhulgas:

 • isiklik akadeemiline juhendaja
 • üliõpilaste toetuse / halduse meeskond
 • Akadeemiliste oskuste nõustamise teenus
 • Karjääriteenused ja tööalased teenused
 • auhinnatud puuetega inimeste teenistus
 • hästi varustatud raamatukogud ja suurepärased IT-vahendid

Teadusuuringud

Arheoloogia haarab kogu inimese mineviku kõigis selle ajalistes ja ruumilistes mõõtmetes. Meie arusaam sellest, kuidas me arenenud ja meie kogukonnad on välja kujunenud ning kuidas me oma minevikku uurime, säilitame ja tõlgendame.

Bradfordis rõhutab meie eristav lähenemine loodus- ja füüsikateaduste integreerimist sellesse uuringusse. Vastavalt ülikooli missioonile, teadmistöö tegemise eesmärgiks on arheoloogiliste ja kohtuekspertiisi kool pakkuda tipptasemel arheoloogilisi teemasid, rõhutades nii õpetamist kui ka teadustööd, uskudes, et need kaks tegevust on üksteisest sõltuvad.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 25 kursust University of Bradfordis »

Viimati uuendatud January 27, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
1 aasta
Osakoormus
Päevane õpe
Price
8,160 GBP
Avaleht / EL: £ 8,160 / International: £ 18 940 (MSc)
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date

This is the University of Bradford