Hariduselt magistrikraad

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmi kirjeldus

Auhinnatud näitekirjaniku Nicola McCartney juhtimisel on meie mänguteaduse magistrikraad Suurbritannias ainulaadne oma teatrietendustööstuse tasemega. See pöördub esilekerkivate näitekirjanike, režissööride, dramaturgide, etendustegelaste ja kriitikute poole.

Lõpetatud üle ühe aasta (täistööajaga) või kaks aastat (osalise tööajaga), keskendub programm mitte ainult kirjutamise käsitööle, vaid ka sellele, kuidas skript mängib reaalses ruumis ja ajal ning ees publik.

Teid õpetatakse läbi dünaamilise kombinatsiooni seminaridest, töötubadest, üks-ühest järelevalvest ja professionaalsetest meistriklassidest, mida teevad mõned Euroopa juhtivad näitekirjanikud ja teatri kunstnikud. Varasemad ja korrapärased koostööpartnerid on maailmakuulsad ja auhinnatud praktikud, nagu Cora Bissett, Sir Michael Boyd, Gregory Burke, Kai Fischer, Tanika Gupta, Philip Howard, Rosie Kellagher, Lucy Kirkwood, Matthew Lenton, Linda McLean, Orla O'Loughlin, Adura Onashile, Robin Soanes ja John Tiffany.

Kraadi põhikomponent on seminaride seeria, mida hõlbustavad näitekirjanike stuudio Šotimaa, et arendada oma tööd professionaalsete näitlejate ja lavastajatega, mis kulmineerub rahvusvaheliselt tuntud Edinburgh'i festivali avalikul ja professionaalsel lugemisel. Fringe.

Edinburgh on teatri linn, kus asub maailma suurim teatrifestival ja elav, edukas ja mitmekesine aastaringselt toimuv teater.

Playwriting MSc programmi üliõpilasena saate kasu kindlate sidemete loomisest juhtivate teatrite ja organisatsioonidega, sealhulgas Traverse Theatre, Šotimaa uue teatriteatriga, Royal Lyceum'iga, ühe Ühendkuningriigi juhtivate repertuaaride teatritega ja Playwrights 'Studio Scotland'iga.

Edinburghi ülikoolil on pikaajaline ja rikkalik õpilas draama traditsioon. Edinburghi ülikooli teatrifirma, mis asub Suurbritannia vanimast üliõpilasest teatri teatris Bedlam Theatre'is, on aastate jooksul aidanud välja töötada väljapaistvaid teatrite talente, kus vilistlased teevad professionaalses teatris mainet ja karjääri.

Programmi lõpus on Teil kirjutanud vähemalt kaks lühikest tööd ja üks täispikk tükk elava esituse jaoks.

Programmi struktuur

Hariduselt magistrikraadi õpetatakse läbi seminaride, õpikodade, iseseisva õppe, üks-ühele järelevalve ja professionaalsete meistriklasside kombinatsiooni. On ka regulaarseid teatrikülastusi.

Programmi kestuse jooksul võtate kolm põhikursust ja üks valikuline kursus valitakse paljude teemade hulgast. Teid hinnatakse portfelli ja esseede kombinatsiooni abil.

Kaks põhilist kursust „Näitleja käsitöö” on väärt 40 krediiti; põhikursus „Täitmise aeg ja ruum” on 20 krediiti, nagu ka vabatahtlik kursus.

Programmi viimane element on teie väitekiri, 100-minutiline täispikk mäng (60 krediiti väärtuses), mis on kirjutatud programmi direktori nõuande ja toega ning töötatud välja kahe, nädala pikkuste õpikodade ja professionaalse direktori lugemistega. osalejad. Teine neist hõlmab elavat, avalikku ja harjutatavat lugemist teie lõpetamata töödest Edinburghi festivalil Fringe.

Õpitulemused

Õpilased, kes selle programmi edukalt läbivad:

 • tutvustada ja omandada oskusi mitmesuguste elusate esitusviiside dramaatilise skripti väljatöötamiseks ja struktureerimiseks
 • arendama teadmisi ja arusaama kirjalikult erinevatest tulemuslikkuse kontekstidest ühekordselt loodud mängust kuni väljatöötatud tööni
 • arendada teadmisi ja arusaamist teooriast, metoodikast ja praktikast erinevate žanrite kirjutamiseks tragöödiast ja komöödiast poliitilisse teatrisse
 • arendada isemotivatsiooni ja tähelepanu keskpunkti, mis on vajalik teatritööstuses sõltumatu kunstnikuna töötamiseks
 • arendada oma kriitilisi oskusi oma ja teiste töö lugejatena ning elava etenduse loojatena ja tarbijatena
 • arendama tundma elava esituse professionaalset arengut ja tootmisprotsesse ning seda, kuidas need mõjutavad skripti koostamist

Karjäärivõimalused

Suurbritannias on ainulaadne oma tööstusharuga suhtlemise taseme poolest, et meie MSc in Playwriting on impeeriv tutvustus teatri stseenile Edinburghis, Šotimaal ja rahvusvaheliselt.

Programmi käigus uurite oma individuaalset loomingulist häält, arendades ise motivatsiooni ja keskendumist, mis on vajalik sõltumatuks kunstnikuks teatritööstuses. Mitte ainult ei kujuta endast lavastuse käsitööd, vaid ka dramaturgia, skriptianalüüsi ja töötamise oskusi.

Lõpetamisel olete kirjutanud vähemalt kaks lühikest teoseid ja ühe täispikkuse esitluse esitamiseks ning pidanud oma tööd avalikult lugema Edinburghi festivalil Fringe.

Ülekantavad oskused, mida te saate, nagu kommunikatsioon, teadustegevus ja projektijuhtimine, on väärtuslikud teie karjääri kujundamisel, olenemata sellest, millist teed, kaasa arvatud arenenud uuringud, kui see teid huvitab. Meie lõpetajad on läinud professionaalseks näitekirjanikuks, aga ka karjääriks kunstijuhtimises, ajakirjanduses, etenduskunstis, stsenaristikas, õpetamises ja sotsiaalselt kaasatud kunstipraktikas.

Riiki sisenemise nõuded

Suurbritannia 2: 1 kiitusega diplom või selle rahvusvaheline ekvivalent asjaomases distsipliinis või samaväärses töökogemuses.

Taotlejatel, kes valitakse välja, palutakse esitada kirjalik töö, et võimaldada hinnata nende sobivust programmi jaoks.

Inglise keele nõuded

Kõik taotlejad peavad tõendama oma inglise keele oskust järgmises kvalifikatsioonis:

 • bakalaureuse või magistri kraadi, mida õpetati ja hindas inglise keeles enamikus inglise keelt kõnelevas riigis, nagu on määratletud Ühendkuningriigi viisade ja immigratsiooni
 • IELTS: kokku 7,0 (iga mooduli kohta vähemalt 6,5)
 • TOEFL-iBT: kokku 100 (vähemalt 23 iga mooduli kohta)
 • PTE (A): kokku 67 (kõigis "Kommunikatiivsete oskuste" lõikudes vähemalt 61)
 • CAE ja CPE: kokku 185 (vähemalt 176 moodulit)
 • Kolmainsus ISE: ISE III koos kõikide nelja komponendiga

Õppetöö ja inglise keele poolt hinnatud kraad ei tohi olla enam kui kolm ja pool aastat vana. IELTS, TOEFL, inglise keele Pearson Test ja Trinity ISE ei tohi olla rohkem kui kaks aastat vana oma kraadiõppe programmi alguses.

(* Uuendatud 8/11/2018, et anda täpsemat teavet inglise keele kvalifikatsiooni lõpptähtaegade kohta.)

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

An international community at the heart of the University of Edinburgh, drawing connections between people and cultures and surrounded by world-class resources and collections.

An international community at the heart of the University of Edinburgh, drawing connections between people and cultures and surrounded by world-class resources and collections. Näita vähem