Hariduselt materjaliteaduses ja nanotehnoloogias

Üldine

Programmi kirjeldus

Kas olete huvitatud sellest, mis tunne on õppida LiU-s? Liituge meiega, et vestelda sellest, mis tunne on elada ja õppida meie ülikoolilinnakutes Rootsis. Pakume nii tulevastele kui ka vastuvõetud kraadiõppuritele aastaringselt tasuta veebiseminare ja salvestusi. Lisateabe saamiseks klõpsake siin !

Vaata veebiseminari - november 2019

 • Algus: sügis 2020
 • Õppekoht: Linköping
 • Tase: teine tsükkel
 • Rakenduse kood: LIU-90115

See on konkurentsivõimeline programm, mis pakub õpilastele eriteadmisi uute materjalide valdkonnas. Viimaste aastakümnete kaasaegses tehnoloogias ja toodetes tehtud suured edusammud on suuresti tuginenud selle valdkonna arengutele.

Kaasaegsete materjalide olulisust tänapäeva tehnoloogias näitavad kõige paremini hästi puhastatud pooljuhtkristallid, mis on elektroonilise ajastu aluseks. Materjalide tulevased rakendused ja rakendused elektroonikas ja fotoonikas hõlmavad selliseid aineid nagu nanomõõtmeline füüsika, molekulaarelektroonika ja mittelineaarne optika.

Linköping University rahvusvaheliselt konkurentsivõimelise materjalifüüsika uurimistegevuse toel on programm loodud eripäradega, mis pakuvad üliõpilastele kõrgetasemelist interdistsiplinaarset haridust ja koolitust põhifaaside füüsika ja materjaliteaduse alal järgmistes valdkondades:

 • Elektroonilised materjalid ja seadmed
 • Pinna- ja nanoteadused
 • Materjalide teooria ja modelleerimine
 • Orgaaniline / molekulaarne elektroonika ja andurid.

Täiustatud varustuse koolitus

Programm rõhutab teaduslike põhimõtete mõistmist ning isiklike ja kutseoskuste arendamist praktiliste inseneriprobleemide lahendamisel. Õpingud algavad kohustuslike kursustega, sealhulgas nanotehnoloogia, materjaliteaduse põhimõtete, pinnafüüsika ja kondenseerunud aine füüsikaga. Lisaks omandavad õpilased materjaliteaduse eksperimentaalfüüsika ja analüütiliste meetodite kursuste kaudu ulatusliku koolituse täiustatud instrumentide ja seadmete käitamiseks, mida praegu kasutatakse uute materjalide uurimisel ja arendamisel.

CDIO põhjalikud kursused

Alates teisest ametiastmest pakutakse mitmesuguseid valikaineid, millest paljud hõlmavad tipptasemel tehnoloogiat. Need kursused annavad õpilastele laia vaatenurga tänapäevastele materjaliteaduslikele uuringutele ja seovad neid pooljuhtetehnoloogia, optoelektroonika, bioenergeetika (bioühilduvus), keemiliste andurite ja biosensorite ning kõrge kareduse ja elastsuse mehaaniliste rakenduste rakendustega. Õpilasi juhendatakse ka CDIO (kavanda - kavanda - rakenda - käita) projektikursuste kaudu, et arendada loova mõtlemise ja probleemide lahendamise võimeid.

Õpilased lõpetavad lõputöö projekti materjaliteaduse ja nanotehnoloogia valdkonnas kas ettevõttesisese uurimisrühma või tööstusega.

122702_54e8dc4a4b56b108f5d08460962f30771139d9e34e50744e752778d6964acc_1280.jpgmaura24 / Pixabay

Eesmärk

Materjaliteaduse ja nanotehnoloogia magistriprogramm koolitab spetsialiste uudsete materjalide füüsika alal. Materjaliteaduse ja nanotehnoloogia magistrid on ette valmistatud ülikooli või tööstuse karjääriks materjalidega seotud teadus- ja arendustegevuses

Programmi toetavad mitmed ülikoolis rahvusvaheliselt tuntud teadusosakonnad. Kõrgetasemeliste materjalide rakendusi ja tähtsust tänapäeva tehnoloogias näitavad kõige paremini hästi puhastatud pooljuhtkristallid, mis on "elektroonilise ajastu" aluseks. Tulevased rakendused elektroonikas ja fotoonikas hõlmavad nanomõõdulist füüsikat, molekulaarelektroonikat, mittelineaarset optikat jne.

Materjaliteaduse ja nanotehnoloogia magistriprogramm hõlmab laias valikus materjale, sealhulgas materjale, mida kasutatakse pooljuhttehnoloogias, optoelektroonikas, biotehnilistes rakendustes (bioühilduvus), keemilistes ja bioandurites, mehaanilistes rakendustes nagu kõvadus ja elastsus jne.

Eesmärk

Pärast magistriõppe lõpetamist eeldatakse, et üliõpilane on omandanud järgmised teadmised ja oskused:

Teadmised ja põhjendused matemaatikas, loodusteadustes ja inseneriteadustes

Materjaliteaduse ja nanotehnoloogia magistril peaks olema hea kvalifikatsioon tahkisfüüsikas ja analüütiliste meetodite rakendamisel materjaliteaduses.

Isiklikud ja ametialased oskused ja omadused

Materjaliteaduse ja nanotehnoloogia magister peaks:

 • Oskata eksperimenteerivaid ja / või arvutusvahendeid kasutades formuleerida, modelleerida ja lahendada füüsika eri valdkondade probleeme.
 • Oskake kaasaegsete analüüsiseadmete tõhusat kasutamist uudsete materjalidega seotud probleemide lahendamisel.

Suhtlemisoskused: meeskonnatöö ja suhtlemine

Materjaliteaduse ja nanotehnoloogia magister peaks:

 • Olla suuteline rühmasiseselt meeskonnatööks ja aktiivseks koostööks, jagades ülesandeid ja vastutust.
 • Suuda teadusuuringute või inseneriprojekte initsialiseerida, kavandada, teostada ja hinnata.
 • Suuda suhelda ja esineda inglise keeles, suuliselt ja kirjalikult.

Eelseisv veebiseminar - registreeruge kohe!

Veebiseminar - 12. novembril kell 14-00 (Kesk-Euroopa aja järgi, Rootsi aeg)

Kas olete huvitatud sellest, kuidas õppida LiU-s materjaliteaduse ja nanotehnoloogia magistrantuuri? Liituge meiega tasuta veebiseminaril. Registreeruge sellel lingil, et saada teavet veebiseminarile juurdepääsu kohta.

Registreeri end sellele veebiseminarile

Karjäärivõimalused

Programm annab õpilastele kaasaegse teaduse ja tehnoloogia jaoks vajalikud teadmised ja oskused. Lõpetajad valmistatakse ette karjääriks akadeemilistes ringkondades või tööstuses, materjalidega seotud teadus- ja arendustegevuses. Linköping University materjaliteaduse uurimistegevus on tihedalt seotud valdkonna tipptasemel tehnoloogiaga. Seetõttu on nii teadusinstituutides kui ka tööstuses nõudlus materjaliteaduse ja nanotehnoloogia talentide järele suur. Näiteks pakuvad Rootsi ja Euroopa tööstuses suurt huvi lairiba pooljuhid, ülitugevad pehmed materjalid, aga ka hübriidsed nutikad materjalid.

Riiki sisenemise nõuded

 • Bakalaureusekraad füüsikas, rakendusfüüsikas, materjaliteaduses, elektroonikatööstuses või sellega võrdsustatud. Bakalaureusekraad (vastab Rootsi Kandidatexamenile) peab olema rahvusvaheliselt tunnustatud ülikoolist.
 • 20 ECTS ainepunkti ainepunktid on matemaatika / rakendusmatemaatika ja / või matemaatika rakendamine, sealhulgas lineaarse algebra ja Fourieri teisendused.
 • 20 ECTS ainepunkti füüsikas, sealhulgas kaasaegses füüsikas, elektromagnetismis ja soojusfüüsikas.
 • Inglise keele tase, mis vastab rootsi gümnaasiumi inglise keele tasemele (inglise keel 6 / B). Tavaliselt tõendatakse seda rahvusvaheliselt tunnustatud testiga.

Jaanuari taotlusvooru valik põhineb teenete hinnangul (palgaastme tariif) kolmel tasemel. Vajadusel valitakse sama teeneterühma kuuluvad taotlejad loosi teel.

 • 1. rühm: kõrge
 • 2. rühm: hea
 • 3. rühm: madal
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the ... Loe edasi

In close collaboration with the business world and society, Linköping University (LiU) conducts world-leading, boundary-crossing research in fields including materials science, IT and hearing. In the same spirit, the university offers many innovative educational programs, many of them with a clear vocational focus, leading to qualification as, for example, doctors, teachers, economists, and engineers. Näita vähem
Linköping , Norrköping , Linköping , Linköping , Lidingö + 4 Rohkem Vähem