Hiina majandus- ja poliitikute magister (MCEPA)

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

banner_mcepa_700X300

GPS on uhke pakkuma uut, uuenduslikku, kaheaastast täistööajaga kraadi: Hiina majandus- ja poliitikateaduste magister. Alates 2017. aasta sügisest õpivad õpilased UC San Diego maailmaklassi Hiina teadlaste kogukonnaga, et uurida põhjalikumalt kõige olulisemaid tänapäeva Hiina probleeme.

See erialane kraad võimaldab üliõpilastel ühendada UC San Diego ranget erialast koolitust spetsialisti huviga Hiinasse. Õpilasi õpetatakse kasutama valdkondadevahelisi tööriistu, et süvendada Hiina majanduse ja poliitika süvendamist, samuti kaaluda oma asukohta Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas ja selle suhet USAga

Kraadi põhiosakonna teadmised, mis hõlmavad majandust, juhtimist, politoloogiat ja poliitikaanalüütikat, täiendavad teised UC San Diego teadlased, kes on spetsialiseerunud Hiina poliitikale, ühiskonnale, ajaloo ja keele arengule. Tulemuseks on akadeemiline ja erialane ettevalmistus, mis valmistab ette kõrgharidusega akadeemilisi, äri-, diplomaatilisi ja valitsusasutusi.

Kraadi nurgakivi on interdistsiplinaarse nurgakivi projekti väljatöötamine ja rakendamine. See uurimisprojekt on meie eelkirjeldatud teaduskonna poolt viimase kuue õppeaasta jooksul põhjalikult juhitud. Nurgakiviks on kaasaegse Hiina uurimise uurimisalase disaini ja meetodite meisterlikkus ning see nõuab Hiina originaalsete ja sekundaarsete allikate kriitilist analüüsi. Võimalus kasutada originaalkeele lähtekoodi on oluline Hiina tõsiseks professionaalseks analüüsideks, seega peavad õpilased omama keeleoskust, mis sobivad nende uurimisvaldkonnaga, mida nad soovivad läbi viia.

Programmi ülevaade

MCEPA vajab lõpuleviimiseks 96 ühikut. Kõigil üliõpilastel on esimesel aastal 28 vajalikku majanduse, juhtimise, politoloogia ja kvantitatiivsete meetodite alustalasid. Veel 24 ühikut koosnevad Hiina spetsiifilistest kursuste ja 24 ühikut on valitud, et moodustada individuaalne programm, mis on kohandatud üliõpilase valitud eriala: Hiina majandus, Hiina keskkond, Hiina välissuhted ja julgeolek, Hiina poliitika ja avalik poliitika.

Viimane 20 ühikut jagatakse kolme kursuse uurimisarvust, alustades "Allikad ja meetodid", millele järgneb kahe kvartali nurgakivi nõue. Nurgakivi võimaldab õppejõududele ükshaaval tööd ja tudengitel soovitatakse tungivalt osaleda oma projektis väliuuringute läbiviimisel.

Põhikursus

Kõik kandidaadid peavad täitma järgmised kursused C- või paremaks.

Nõutav tuum (28 ühikut, 7 kursust):

 • Juhtimise ökonoomika.
 • Globaliseerumine.
 • Kvantitatiivsed meetodid I.
 • Kvantitatiivsed meetodid II.
 • Rahvusvaheline poliitika
 • Rahvusvaheline majandus või poliitika kujundamise protsessid.
 • Kvantitatiivsed meetodid III või asjakohane kvantitatiivsete meetodite kursus.

Nõutav Hiina kursused (24 ühikut, 6 kursust):

 • Esimesel õppeaastal võetakse kolm vajalikku põhikursust:
  • Hiina poliitika.
  • Hiina majanduslik ja sotsiaalne areng.
  • Hiina rahvusvahelised suhted ja turvalisus.
 • Seejärel valitakse Hiinast valitud valikainete loendist kolm täiendavat kursust.

Spetsialiseerumise valdkonnad

Kõik kandidaadid peavad täitma järgmised kursused C- või paremaks.

Spetsialiseerumiskursuste nõutavad valdkonnad (24 ühikut, 6 kursust):
Spetsialiseerumise valdkonnad on järgmised:

 • Hiina majandus.
 • Hiina keskkond.
 • Hiina välissuhted ja -julgeolek.
 • Hiina poliitika ja avalik poliitika.

Õpilased töötavad teaduskonna nõustajana, kes õpetab ja / või viib läbi teadustööd oma valitud erialal. Õpilased peavad looma isikliku programmi kuus kursust teaduskonna heakskiitu. Need kursused hõlmavad nii täiustatud tööd distsiplinaarsete alamvaldkondades kui ka võrdlevat piiriülest sisu.

Kursuse teadustöö seeria

Kõik kandidaadid peavad täitma järgmised kursused C- või paremaks.

Nõutavad allikad ja meetodid Kursused (12 ühikut, 3 kursust):
Hiina poliitilised ja majanduslikud allikad

Lisaks võivad õpilased valida ka järgmiste kursuste GPS:

 • GIS ja ruumiandmete analüüs.
 • Väliekspertide kujundamine.
 • Big Data Analytics.
 • Tehnoloogilise innovatsiooni hindamine.

Alternatiivina võib õppurite heakskiidul lubada üliõpilastel lubada registreerida meetodid või allikate kursused väljaspool GPS-i, tingimusel et neil on selge seos oma uurimistööga Hiinas.

Nõutav nurgakivi (8 ühikut, 2 kvartalit):

 • Capstone Research.
 • Nurgakivi projektiarendus.

Pügiprojektide projektid võivad olla vastus reaalmaailma nõustamisele või õpilase poolt iseseisvalt määratletud. Teema peab olema esimese kvartali õppejõu poolt heaks kiidetud ja teine ​​teema liige, kellel on teadmised projekti teema kohta ja kes on teise kvartali nõustaja.

Pünniprojekti projekt peaks demonstreerima programmi nelja komponendi meisterlikkust, sealhulgas:

 • Andmete rangelt kogumise ja analüüsimise metoodika väljatöötamine.
 • Põhjalik arusaamine analüüsi valitud "probleemi" ümbritsevast ajaloolisest reguleerivast, poliitilisest ja / või majanduslikust protsessist.
 • Uurimiskeskuse "probleemi" töö detailide õpetamine.
 • Mandariini hiina teadustöö oskuste nõutava taseme näitamine.

Valikuline: õpilastel soovitatakse tungivalt läbi viia välitöid Hiinas suve jooksul ühe aasta ja kahe programmi vahel. GPS töötab partnerülikoolidega Hiinas, et luua võimalused laiendatud välitödeks ja koolituseks, mis võivad hõlmata nii suve kui ka aasta kahe kvartali kestust.

Kulud

MCEPA tuition and fees 2018/19


* Registreerumise tingimus on vajalik tervisekindlustus. Õpilased sisestatakse automaatselt üliõpilaste tervisekindlustuse kavasse (SHIP), kuid kindlustuskavas juba hõlmatud üliõpilased võivad saada hüvitist terviseteenistuse eest. Lisateabe saamiseks vaadake üliõpilaste tervisekindlustuse plaani lehte, sh loobumiskriteeriumid, esitamise protsess ja tähtaeg.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

We are a true global society of faculty, staff, students and community partners dedicated to the advancement of knowledge through education and research — all with an eye on building a Pacific communi ... Loe edasi

We are a true global society of faculty, staff, students and community partners dedicated to the advancement of knowledge through education and research — all with an eye on building a Pacific community. The school is anchored in the reputation and successes of UC San Diego and the University of California system. We are guided by individuals who strive to maintain a climate of fairness, cooperation and professionalism that is embodied in our ethical principles. Furthermore, we believe that diversity, equity and inclusion are essential ingredients of academic excellence. Näita vähem