Hiina

Study in China

Kõrghariduse Hiinas

Hiinas on enam kui 2000 ülikoolid ja kõrgkoolid, mis pakuvad bakalaureuse-, magistri-ja doktorikraadi. Kõrgkoolid on koondunud Ida pool riigis. Hiina praegu võõrustab umbes 300.000 välisüliõpilaste; enamik välisüliõpilasi on Aasia riikidest, Venemaalt, Ameerika Ühendriikidest, ning Prantsusmaa.

Kuigi kord rangelt reguleeritud valitsuse poolt, Hiina kõrgkoolide nüüd on märkimisväärne autonoomia valides õppekavade ja organisatsioonilise struktuuri, muutes paljud koolid enam atraktiivsed välisüliõpilastele.

 

Miks Uuring Hiinas?

Paljud inimesed saada kapten 's kraad Hiina kultuuri ja keele kogemusi. Lisaks kulude eest magistrikraadi on palju väiksem kui Euroopas, USA, või isegi kõige Aasia riigid.Hiina on hästi pidada magistriprogramme erialadel nagu masinaehitus, teaduse, majanduse ja ärijuhtimine, samuti unikaalne programme valdkondades nagu hiina keel ja võitluskunste. Kuigi enamik magistrikraadi programmid nõuavad oskuse hiina, paljud programmid on nüüd pakutakse inglise keeles, eriti erialadel, inseneri-ja äri.

 

Ülikoolid

Viimased valitsuse reformid ja investeeringud on liikunud kolm Hiina koolides ülemisse 200 järjestab Academic Ranking of World Ülikoolid (ARWU) - Peking University, Shanghai Jiao Tong University, ja Zhejiang University. Hiina kehtestatud ARWU kasutada etalonina kvaliteedi hindamisel hiina kõrgkoolides.

Magistriõppes on saadaval palju erinevaid teadusharusid, nagu meditsiin, juhtimine, majandus-, inseneri-, filosoofia-, õigus-, haridus-, ajaloo-, loodus-ja isegi sõjanduse. Sest kes on huvitatud õppimise peamiselt hiina keele ja kultuuri õppe mõned institutsioonid pakuvad eriprogramme rahvusvahelistele üliõpilastele, nagu Pekingi Keele ja Kultuuri University.

 

Õppemaks ja Programmi kestus

Õppemaks ja tasud üldiselt kestab umbes $ 1000 - $ 2000 per semester USA dollarites sõltuvalt kooli ja õppetöö. Magistriõpe programmid võtavad 2-3 aastat (4-6 semestrit) täita. Insener-tehniliste kraadi tavaliselt vaja 3 aastat õpinguid.

 

Õppeaasta

Õppeaasta põhineb kaks semestrit, sügisel ja kevadel.Sügissemestril algab septembris ja lõpeb jaanuari lõpus või veebruari alguses ja kevadsemestril kestab veebruarist kuni juuni.

 

Post-Graduate võimalused

Paljud Hiina ülikoolide endiselt vaeva mõjudest kultuurirevolutsiooni ja ainult umbes 30 protsenti kolledži õppejõud on arenenud kraadi. Selle tulemusena on palju töövõimaluste üksikisikute arenenud kraadi õpetada Hiinas. Non-Hiina magistri ka kõrgelt firmad üle maailma, et teha äri Hiinas.

 

Viisakohustuse

Kõik välisüliõpilased viisat vaja. On kahte tüüpi üliõpilastele viisade, Study viisa (X-viisa), mis on programmide kestab kauem kui kuus kuud, ja Business viisa (F-viisa) programmidele vähem kui kuus kuud. Viisataotluse protsess võtab 2-4 nädalat.Mõningatel juhtudel, õpilased on lubatud saabuda Hiinas turistiviisaga ja seejärel teisendada see uuring viisa.

 

Ravikindlustus

Ülikoolid pakuvad ravikindlustuse umbes $ 100 (USA) aastas. Õpilased peavad olema praeguse tervisekontrolli enne kui nad saavad hakata õppima, mida nad saavad oma koduriigis või pärast saabumist Hiina. Uurides Hiinas maksab umbes $ 100 (USA).

 

Tips

Hiina valuuta nimetatakse renminbi lühendatud RMB. RMB osakuid Yuan, mõnikord ka Jiao ja raba. Kasutamine välisvaluuta Hiina on keelatud, kuid pangad ja paljud hotellid pakuvad vahetamise teenuseid.

MasterCard, Visa, American Express, Diners Club ja JCB-kaart on ainult krediitkaarte aktsepteeritakse hetkel Hiinas.

Riigikeel on Hiina Standard Mandarin, mis põhineb dialekti Mandarin rääkinud Pekingis.Kuid ainult 70 protsenti elanikkonnast räägib mandariini keelt esimese keelena ning paljud erinevad piirkondlikud murded olemas kogu riigis.

Tuleviku välisüliõpilased peavad tegema koostööd Hiina saatkond oma riigi, et tagada kõikide sisserände-ja muu sissepääsu nõuded on täidetud enne reisi Hiinasse.

Hiina kohta

Rahvavabariigi Hiina asub Ida-ja Kesk-Aasias, kus piirid on Vaikse ookeani ja 14 teiste riikide, sealhulgas India, Vietnam ja Põhja-Korea. Hiina on maailma kõige suurema rahvaarvuga riik, millel on üle 1,3 miljardi kodanikele. See on maailma suuruselt neljas riik poolest maa mass ja mitmekesine geograafia hõlmab metsad, rannad, mäed, kõrbed ja 7600 saart. Kaasaegne Hiina ühendab 5000 aastat ajalugu kõrgtehnoloogia ja askeldas linnades. Lisaks suurte tööstusharude nagu elektroonika, Hiina on üks maailma suurimaid põllumajandustoodete eksportijaid.

 

Kliima Hiinas

Kuna Hiina on väga suur riik, kliima väga erinev erinevates kohtades, alates päikesepaisteline rannad jahe mägedes. Kuid riigis üldiselt naudib mõõdukas aastaringselt kliima.Winters kipuvad olema külm ja kuiv, temperatuur lõunas on sama palju kui 40 kraadi C soojem kui põhjas. Summers kipuvad olema vihmane, väiksema temperatuuri erinevusi. Kagu osa riigist saab kõige vihm ja loodes vähemalt.

 

Kultuur

Kuigi on olemas 56 erinevat etniliste rühmade Hiinas, rohkem kui 90 protsenti elanikkonnast on Han Hiina. Sotsiaalsed väärtused põhinevad konfutsianistlikke ja Tao usuliste põhimõtete ja ärikultuuri väärtusi suhted pigem jäik käitusnõuete rikkumine.

Hiina on pikk ja selge ajalugu kirjandus, muusika, kunst, arhitektuur, võitluskunstide ja mood. Major kultuuri sihtkohtade hulgas Forbidden City ja 798 Art District Peking, Tian Tan Buddha Hongkongis ja 2000-aastane Great Wall.

Hiina köögis on lugematuid sorte erinevates piirkondades ning seda peetakse üheks maailma parimaks.

 

Elukallidus

Üldine elukallidus on väga madal, umbes $ 200 - $ 400 (USA) kuus sõltuvalt asukohast, suuremates linnades on tavaliselt kallimad, kuid siiski väga mõistlik. Kuna mõned Hiina kodanike endi autod, ühistransport, näiteks bussi-ja raudteetranspordi hästi arenenud ja odav kasutada.

Koolid

Riigi Hiina koolid ja ülikoolid

Riigi Hiina veebikoolid ja -ülikoolid