Ida-Aasia uuringute magistriprogramm

Üldine

Programmi kirjeldus

utu.fi/kraadid

UTUEastAsianStudies

Hakka süvendatud teadmisi tänapäeva Ida-Aasia ühiskondadest ja muutuma spetsialiseerunud maailma kõige dünaamilisemaks piirkonnaks!

Ida-Aasia uuringute magistriprogramm (EAST) annab ainulaadse võimaluse saada põhjalikke teadmisi tänapäeva Ida-Aasia dünaamilistest ühiskondadest.

Õpilased omandavad teadmisi Ida-Aasia kaasaegses ajaloos, poliitikas ja ühiskondades ning õpivad sotsiaalteaduste uurimismeetodeid, et saada Ida-Aasia piirkonna spetsialistid. Ida-Aasia keelt uuritakse üliõpilaste teadmiste omandamise ja magistritöö uurimistöö osana.

Õpilased selles

Programmi struktuur

120942_EAST-programme-structure_sb.jpg

Akadeemiline tippkvalifikatsioon

Akadeemilise personali uurimine on otseselt kajastatud magistriõppes: õpilased saavad ajakohase õpetuse Ida-Aasia ühiskondade päevakajalistel teemadel ning ühiskonna ja poliitiliste arengute kohta. Õpilased saavad ka individuaalset doktoritöö järelevalvet, mis on kindlalt kinnitatud Ida-Aasia õppejõudude teadmised.

Magistritöö

Õpilased viivad oma valitud teemal läbi iseseisvaid uuringuid ja kirjutavad magistritöö (40 EAP). See koolitab õpilasi kasutama ühiskonnaõpetuse meetodeid, tegema teadusuuringuid, analüüsima uurimisandmeid, esitama oma järeldusi suuliselt ja kirjalikult, osalema argumenteerimises ja arutelus ning edastama oma uurimistulemusi vastavalt teaduslikele standarditele.

Väitekirja teemade näited:

 • Koht ja kaasamine - maapiirkondade sisserändajate laste etnograafia Pekingis.
 • Kosmeetiline kirurgia ja läbipääsu rituaalid Korea ühiskonnas - kosmeetiliste operatsioonide uuring pärast ülikooli sisseastumiseksami.
 • Sõja ja agressiooni meenutamine: Jaapani riigipoolsete vabanduste ja mälestuskõnede diskursuseanalüüs 15. augustil 1995–2015.
 • Suurist näljahäda (1958-1962) toidujäätmete probleemini: mälu roll teadlikkuse tõstmiseks Shanghai linnas.
 • Jaapani säravad naised: noored naised peavad Jaapanis läbirääkimisi täiskasvanueas ülemineku üle.
 • Lõuna-Korea presidendid ja Ameerika Ühendriikide liit 1998-2012: vabakaubanduslepingu juhtumiuuring.

Rahvusvaheline vahetusvõimalustega programm

Ida-Aasia uuringute magistriprogrammi üliõpilastel on väga head õppimisvõimalused Hiina Rahvavabariigis, Jaapanis, Lõuna-Koreas, Taiwanis ja Hongkongis, University of Turku ülikooli partnerülikoolides.

On tavaline, et üliõpilased kulutavad programmi raames teisele õppeaastale ühe või isegi kaks akadeemilist terminit välismaal ning korraldavad selle aja jooksul oma magistritöö väliuuringuid.

Õpilasel on ka võimalus õppida ühe aasta jooksul Hiina Master of Chinese Studies programmi Zhejiang Ülikoolis osana oma magistriõppesse Turku.

65603_Students_all_prgms.jpg

Pädevuse kirjeldus

Selles magistrikraadi programmis saate põhjalikud teadmised kaasaegse Ida-Aasia ühiskondadest.

Sa õpid:

 • Ida-Aasia praeguste arengute, arutelude, sotsiaalsete nähtuste ja konkureerivate perspektiivide kohta ning õpite neid tänapäevasesse ajaloolisesse konteksti seadma
 • Ida-Aasia keeled osana oma koolitusest ja tutvumaks kultuuridevahelise suhtlusega
 • Ida-Aasia uuringutega seotud ühiskonnaõpetuse meetodid
 • Kuidas teostada iseseisvat uurimistööd oma magistritöö projekti kaudu
 • Kuidas analüüsida uuringute andmeid ja edastada oma uurimistöö tulemusi magistritöö kirjutamise kaudu
 • Suhtlemis-, arvuti- ja organisatsioonilised oskused

Töövõimalused

Ida-Aasia uuringute magistrikraadi lõpetanud leiavad töökohad avaliku, era- ja kolmanda sektori töökohtadel, näiteks diplomaatilises teenistuses, rahvusvahelistes organisatsioonides ja ettevõtetes, kus on vaja teadmisi Ida-Aasia ja dünaamiliste piirkondade kohta.

Teadustöö karjäär

Programmi lõpetanud saavad kandideerida doktorantuuris

Sisenemise nõuded

Üldõppe nõuded

Üldine nõue

Te olete abikõlblik magistriõppe taotleja, kui:

 • teil on riiklikult tunnustatud esimese tsükli kraad - tavaliselt bakalaureusekraad - akrediteeritud kõrgkoolist,
 • teie kraad vastab vähemalt 180 EAP-le (Euroopa ainepunktid) või kolmeaastasele täisajaga õppele,
 • teie kraad on teie magistrikraadi programmi jaoks vastavas valdkonnas, kuhu kandideerite.

Keelenõuded

Taotlejatel peab olema suurepärane inglise keele oskus ja neid oskusi tõendav tunnistus. Oma keeleoskuse määramiseks peate sooritama ühe rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele testidest.

Taotlejad peavad jõudma minimaalselt nõutavatesse katsetulemustesse, et neid saaks University of Turku kandideerida. Erandeid ei tehta.

Programmispetsiifilised sissepääsunõuded

Taotlejate hindamisel kasutatakse järgmist nelja valikukriteeriumi:

 1. Ida-Aasia varasemate kraadiõpingute ja saavutatud hinnete sisu ja asjakohasus; see hõlmab vahetusõppeid Ida-Aasias,
 2. Varasemate õpingute akadeemiline jõudlus,
 3. Ida-Aasia keelte oskus, nõuetekohaselt kontrollitud (ärakirjad, tunnistused jne),
 4. Motivatsioonikiri.

Kõiki neid kriteeriume hinnatakse skaalal 0–1 (0, 0,25, 0,5, 0,75 ja 1,0). Taotlusnõuded ja valikukriteeriumid tuleb dokumenteerida tõestatud dokumentidega.

Lisaks kraaditunnistusele, õppedokumentide ärakirjale ja motivatsioonikirjale peavad taotlejad esitama ka elulookirjelduse (CV) (vormi jaoks võite kasutada näiteks juhiseid EL-i Europassi veebisaidil).

Motivatsioonikiri sisaldub elektroonilises taotlusvormis üksusena ja ei ole lisatud eraldi dokumendina.

Kirjeldage lühidalt:

 • teie õpingute taust,
 • kuidas olete hakanud tundma huvi Ida-Aasia uurimise vastu,
 • mis motiveerib teid õppima Ida-Aasiat ja kandideerima EASTisse Turus,
 • millised on teie teemad ja huvipakkuvad valdkonnad Ida-Aasias, sealhulgas esialgne väitekirja uurimisteema, ja millised on teie edaspidised püüdlused.

Lisage kahe akadeemilise viite nimi ja kontaktandmed (kuulumine, e-post), kellest vähemalt üks on olnud teie varasemate õpingute peamine juhendaja.

Hea motivatsioonikirja pikkus on 500–800 sõna. On väga soovitatav koostada kiri eelnevalt eraldi dokumendina ning kopeerida ja kleepida tekst avalduse vormile.

Siit leiate lisateavet

Viimati uuendatud sept 2019

Teave kooli kohta

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Loe edasi

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Näita vähem
Turu , Windhoek , Rauma + 2 Rohkem Vähem