Infotehnoloogia magistrikraadi programm - inimese ja tehnoloogia interaktsioon (MSc tehnoloogia)

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Saage üheks inimeseks, kes kujundab tuleviku digitaalseid tooteid ja teenuseid

Digitaaltehnoloogial on oluline roll kõigis eluvaldkondades. Kaasaegsed ühiskonnad vajavad spetsialiste, kes tunneksid põhjalikult, kuidas kujundada ja arendada kasutajasõbralikke, uuenduslikke ja jätkusuutlikke tooteid ja teenuseid ning huvitavaid võimalusi erinevate tehnoloogiliste seadmetega suhtlemiseks.

Magistriõpe inimese ja tehnoloogia interaktsiooni (HTI) alal pakub laia valikut uuringuid inimese ja arvuti interaktsiooni, digitaalsüsteemide ja nendega seotud valdkondade kohta. HTI-uuringutes saate ajakohastatud oskusteavet digitaalsete teenuste kujundamise, kasutajakogemuse hindamise, kasutajapsühholoogia, inimkeskse tarkvara arendamise, kasutatavuse kavandamise, mitmeliigilise inimese-arvuti interaktsiooni ja teadustöö oskuste kohta.

Tehnoloogilisest aspektist hõlmavad uuringud mobiili- ja lauaarvutirakenduste kasutajaliideste kujundamist ja arendamist, virtuaalreaalsust, liitreaalsust, tööstusmasinaid ja inimese-roboti interaktsiooni. HTI on multidistsiplinaarne valdkond ja teete koostööd mitmete erinevate vaatenurkade valdkonna spetsialistidega.

Laiemas plaanis saate teada, kuidas tehnoloogia mõjutab inimeste elu ja kuidas kujundada tõhusaid, kaasahaaravaid ja eetilisi digitaalseid tooteid ja teenuseid. Kraad viib teid praktilistele töödele erinevates kursusprojektides, samuti annab teadusliku mõtlemise ja kirjutamise alused.

Human Science Technology Interaction (M.Sc.) ja Human-Technology Interaction (M.Sc. Tech) lood on kaks seitsmest kraadiõppe programmist arvutusteaduste magistriprogrammis, mis on uus kraadiõppe programm, mis algab 2020. aasta augustis.

Teave õpingute kohta

 • Tüüp: magistrikraad
 • Kraad omandatud: Magistrikraad (Tehnoloogia)
 • Planeeritud kestus: 2 aastat
 • Õppe maht: 120 EAP
 • Linn: Tampere
 • Ülikoolilinnak: Hervanta ülikoolilinnak
 • Õppetasu mitte-EL / EMP kodanikele: 12000 €

Uuringu eesmärgid

Taotlejad saavad taotleda magistrikraadi ja / või teaduse magistrikraadi omandamist inimese ja tehnoloogia koostoimes. Kontrollige hoolikalt teid huvitava õppekava kõlblikkuskriteeriume.

Pärast õpingute lõpetamist valdate interaktiivsete toodete ja teenuste kasutajakogemusega seotud peamised teooriad ja praktikad. Olete võimeline arvestama kasutaja vajaduste ja omadustega inimese ja tehnoloogia interaktsioonis. Õpingud pakuvad oskusi interaktiivsete süsteemide kujundamiseks, prototüüpide koostamiseks, juurutamiseks ja hindamiseks vastavalt inimesekesksele disainiprintsiibile ja -protsessidele. Samuti on teil võimalik rakendada erinevaid kasutajaliidese stiile ja interaktsioonitehnikaid erinevates rakendusdomeenides, sealhulgas mobiilse andmetöötluse ja uudsete arvutusparadigmade, näiteks virtuaalse reaalsuse ja interaktiivsete robotite jaoks. Teil on põhilised teadusuuringute oskused HTI valdkonnas ja teil on õigus kandideerida doktoriõppesse.

Samuti õpite mitmeid olulisi meta-oskusi tööelus, näiteks meeskonnatööd, multidistsiplinaarset ja mitmekultuurilist suhtlust, esitlust, argumenteerimist, kriitilise teabe otsimist ja refleksiooni.

Rohkem õppekeele kohta

Programmi ametlik keel on inglise keel, mis tähendab, et kõik kursused, eksamid ja tudengiteenused korraldatakse inglise keeles. Järelikult on nii kirjaliku kui ka suulise inglise keele oskus absoluutne eeltingimus. Õpilased peavad sisseastumise taotlemisel esitama kinnitatud keeleoskuse tunnistuse. Samuti peavad õpilased läbima soome keele kursuse. See pakub neile sissejuhatust igapäevasesse soome ja soome kultuuri.

Õppetöö sisu

Tehnoloogia mängib meie igapäevaelus üha suuremat rolli ning oluline on omada spetsialiste, kellel on sügavad teadmised, kuidas arendada tõhusaid ja nauditavaid viise suhelda paljude erinevate tehnoloogiliste seadmetega.

Saate süvendada oma teadmisi kursusüksustes, mis hõlmavad mitmesuguseid teemasid, alates kasutajakogemusest ja emotsioonidest kuni näokäitumise nagu pilkude ja väljendite, puudutuse, kõne ja inimese füsioloogia uuendusliku kasutamiseni kasutajaliidestes. Programm viib teid nii teadusliku mõtlemise ja kirjutamiseni kui ka praktiliste tööteni mitmesugustel kursusprojektidel.

HTI magistriõppel on otsene seos Tampere University läbi viidud HTI uuringutega. Tehnoloogia vahendatud uudsete seadmete, digitaalkeskkondade ja inimestega suhtlemise viiside kohta on suures valikus multidistsiplinaarseid uuringuid. Tampere University HTI uurimisrühmad uurivad ja arendavad tulevikuks intuitiivsemaid kasutajaliideseid. Eesmärk on viia uute tehnoloogiate kujundamine vastavusse inimese võimete ja vajadustega - keskendudes tehnoloogiaga parimal võimalikul kasutamisel.

Õppemaksud

Programmi õppetasu on 12 000 eurot õppeaastas Euroopa Liitu mittekuuluvate / EMP riikide üliõpilaste jaoks, kellel on tasuliste üliõpilaste stipendiumisüsteem.

Õppetöö struktuur

Magistriõpe koosneb 120 EAP-st. Iga ECTS ainepunkt on umbes 27 tundi üliõpilastööd. Sõltuvalt teest on kursuste väärtus 80–90 EAP ja ülejäänud 30–40 EAP antakse magistritöö eduka täitmise eest. Programmi kestus on kaks aastat. Õpilased veedavad tavaliselt kolm semestrit kursuste läbimisel ja ühe semestri magistritöö ettevalmistamisel. Õpingud algavad augusti lõpus ja õppeaasta lõpeb mai lõpus.

Infotehnoloogia magistriprogramm koosneb seitsmest õppesuunast, mis viib kas magistrikraadini või magistrikraadini tehnoloogia alal:

 • Andmeteadus (KTM)
 • Masinõpe (magistrant)
 • Statistiliste andmete analüüs (M.Sc.)

ja

 • Inimese ja tehnoloogia koostoime (M.Sc.)
 • Inimese ja tehnoloogia koostoime (magistrant)
 • Tarkvara, veeb
 • Tarkvara, veeb

Praegu toimub tulevases Human-Technology Interaction (M.Sc. Tech) rajal uuringud infotehnoloogia magistriprogrammis. Pange tähele, et inimese ja tehnoloogia interaktsiooni (M.Sc. Tech) õppekava aastateks 2020–21 on saadaval 2020. aasta märtsis.

Karjäärivõimalused

Pärast kooli lõpetamist saab valida paljude töövõimaluste vahel, näiteks kasutajaliidese arendaja erinevates tööstussektorites, kasutajakogemuse ja interaktsiooni kujundaja, uute digitaalsete teenuste ja toodete kujundaja või kasutatavuse ja kliendikogemuse spetsialist. Karjäärivõimalused on suurepärased ning valdkond hindab kõrgelt inimese ja tehnoloogia interaktsiooni spetsialiste.

Mõned võimalikud tulevased karjäärid hõlmavad tööd järgmisena:

 • Interaktsioonide disainer, kes uurib inimesi nende looduskeskkonnas ning loob tehnoloogia- ja kasutajaliidese kujundusi;
 • Kasutajaliidese arendaja, kellel on oskused arenenud esiotstarbeliste tarkvaralahenduste juurutamiseks;
 • - kasutatavuse ja kasutajakogemuse spetsialist, kes tagab, et tehnoloogia kujundust on lihtne kasutada ja see sobib inimlikuks otstarbeks, või -
 • Tootejuht rõhuasetusega kasutaja vajadustele ja kasutajakogemusele.

Pärast programmi edukat läbimist on HTI lõpetanutel õigus taotleda ka doktorantuuri pääsemist Soomes ja välismaal.

Koostöö teiste osapooltega

Lisaks õpingutele oma kraadiõppe programmis võite kasutada ka Tampere kõrgharidusringkondade pakutavat õpet erinevates valdkondades.

Tampere on elujõuline tööstuskeskus eri tüüpi ettevõtetele, kellel on vaja HTI eksperte, sealhulgas teenuste kujundamine, tarkvaraarendus, mänguettevõtted ja intelligentset masinatööstus. Tampere University uurimisrühmad teevad koostööd paljude nende ettevõtetega.

Abikõlblikkuse kriteeriumid

Magistriprogrammide abikõlblikkuse kriteeriumid koosnevad kahest osast: Tampere University üldised abikõlblikkuse kriteeriumid ja programmipõhised abikõlblikkuse kriteeriumid, mis täpsustavad ja / või lisavad teavet üldistele kriteeriumidele. Abikõlblikuks saamiseks peate vastama mõlemale. Tampere University üliõpilasteks ei valita kandidaate, kes ei vasta nii üldisele abikõlblikkusele kui ka programmispetsiifilistele abikõlblikkuse kriteeriumidele.

Üldine abikõlblikkus

Tampere University magistriõppesse kandideerimiseks peab teil olema:

 1. Bakalaureusekraad - riiklikult tunnustatud esimese tsükli kraad
  • Mis vastab vähemalt 180 EAP-le (Euroopa ainepunktid) või kolmeaastasele täisajaga õppele
  • Magistriõpe programmi asjakohaste väljade hulgast, kuhu kandideerite
  • Akrediteeritud kõrgkoolist
 2. JA hea inglise keele oskus akadeemilistel eesmärkidel.

Väljaspool Soomet asuvas ülikoolis omandatud bakalaureusekraad peab võimaldama omandada kõrghariduse magistriõppes riigis, kus see anti.

Taotlejad bakalaureusekraadi viimasel aastal saavad kandideerida juhul, kui kraad valmib 31. juuliks 2020 . Sel juhul võidakse need tingimisi aktsepteerida .

Magistrikraadiga kandidaate võidakse lubada ainult hästi põhjendatud põhjustel ja ainult siis, kui nad suudavad näidata, et Tampere University uus kraad annab taotlejale olulisi uusi teadmisi ja oskusi.

Programmispetsiifilised abikõlblikkuse kriteeriumid

Eelmine kraad peaks olema valdkonnast, mis on tihedalt seotud magistriprogrammiga, kuhu kandideerite. Arvutiteaduste magistriprogrammi Human-Technology Interaction (MSc tech) rajal peab eelnev kraad olema ühes järgmistest (või väga seotud) valdkondadest:

 • Arvutustehnika, infotehnoloogia, infotehnoloogia, elektrotehnika, tarkvaratehnika või muud matemaatika, füüsika ja programmeerimise põhioskustega seotud valdkonnad

Soomes kraadi omandanud taotlejad peavad vastama programmiga kehtestatud minimaalsele kumulatiivsele GPA-le. Miinimum on sama, mis sisseastumisel samale soome keele magistriprogrammile.

 • Soome Rakenduskõrgkoolis (AMK) läbitud bakalaureusekraadi minimaalne GPA: 3,20 / 5
 • Soome ülikoolis (ülikoolisto) läbitud bakalaureusekraadide minimaalne GPA: 2,80 / 5

ECTS-iga kaalutud kumulatiivse GPA loendamisel võetakse arvesse ainult numbrilise hinde väärtusega kursusi (sh lõputöö). Taotlejad oma bakalaureusekraadi viimasel aastal peavad kandideerimisel ja pärast lõpetamist vastama minimaalsele kumulatiivsele GPA-le.

Keeleoskuse nõuded

Kõik taotlejad peavad esitama tõendid hea inglise keele oskuse kohta akadeemilistel eesmärkidel. Inglise keele oskuse märkimiseks on kaks võimalust: keeletestid ja varasemad õpingud.

Inglise keele testi tulemuste miinimumnõuded

Testi nimi

 • TOEFL iBT: kokku 92, ilma sektsioonideta alla 20
 • IELTS (akadeemiline): 6,5 kokku, ilma ühegi sektsiooni alla 5,5
 • PTE (akadeemiline): kokku 62, ilma jaotisteta alla 42
 • C1 edasijõudnutele: C
 • C2 vilumus: C1
 • Soome riiklik keeleoskustunnistus (inglise keeles): 5. keeleoskustase

* Eelmine CAE ja CPE on ümbernimetatud C1 täiustatud ja C2 taseme oskuseks.

Varasemad uuringud

Keeletesti hinde esitamisest võib vabastada, kui olete läbinud teatud uuringud, mille on loetlenud Tampere University . Ainult neid uuringuid võetakse vastu. Kui kandideerite ilma kehtiva keeletesti tulemuseta, uurige hoolikalt erandeid.

Tarbimine

Arvutiteaduste programmi võetakse vastu maksimaalselt 145 õpilast.

Arvutiteaduste programm sisaldab järgmisi lugusid: andmeteadus (MSc), inimese ja tehnoloogia interaktsioon (MSc), inimese ja tehnoloogia interaktsioon (MSc tech), masinõpe (MSc tech), tarkvara, veeb

Vastuvõtmise protseduur

Õpilased valitakse programmi nende kandidaatide hulgast, kes esitavad täieliku avalduse (taotlus ja taotlusdokumendid tähtajaks) ning vastavad ametlikele abikõlblikkuse kriteeriumidele.

Üliõpilaste valiku teostab vastuvõtukomisjon, lähtudes kandideerimisdokumentides näidatud akadeemilisest kvalifikatsioonist ja eelistest. Pange tähele, et mitte kõiki nõudeid täitvaid kandidaate ei saa vastu võtta.

Magistriõppesse vastuvõetud üliõpilastelt võidakse nõuda oma varasema kraadi täiendamist täiendavate õpingutega.

Kõik Soome Rakenduskõrgkooli (AMK) kraadi omandanud üliõpilased peavad täitma õppepaketi, mis hõlmab olenevalt üliõpilase taustast matemaatika, füüsika ja keemia kursusi. Vastuvõetud üliõpilasi teavitatakse nendest õpingutest üksikasjalikult, kui õpingud algavad 2020. aasta sügisel.

Hinded

Abikõlblike taotlejate arv aastas ületab vastuvõetavate üliõpilaste arvu. Õpilaste valiku teeb vastuvõtukomisjon taotlusdokumentides näidatud akadeemilise kvalifikatsiooni ja eeliste põhjal.

Selles programmis on taotlejad reastatud varasemate kvalifikatsioonide, sisseastumispunktide, inglise keele oskuse ja muude taotlust toetavate asjakohaste tegurite alusel.

Sisseastumispunktid (maksimaalselt 100 punkti) antakse järgmistes kategooriates:

 • Varasem kvalifikatsioon maksimaalselt 60 punkti
 • Inglise keele oskus maksimaalselt 10 punkti:
  • 5 punkti: nt TOEFL 92 / IELTS 6,5 ja kui see on tõestatud varasemate uuringutega, mille on heaks kiitnud Tampere University
  • 10 punkti: nt TOEFL 103 või kõrgem / IELTS 7,5 või kõrgem
 • Muud olulised tegurid, mis toetavad taotlust kuni 30 punkti
 • Selles kategoorias antud sisseastumispunktide aluseks on CV / Résumé ja koos taotlusega esitatud motivatsioonikiri.

Kuidas kandideerida

Rakenduse samm-sammuline kontrollnimekiri
 1. Kontrollige programmi / programme, mida soovite rakendada, üldised abikõlblikkuskriteeriumid. Teil on lubatud rakendada korraga kolme programmi.
 2. Lugege läbi kandideerimise juhised ja alustage taotlusdokumentide ettevalmistamist nii varakult kui võimalik!
 3. Vajadusel tehke keeletest, palun tutvuge keelenõuetega.
 4. Kui taotlusperiood avaneb, täitke taotlusperioodi jooksul veebipõhine taotlus Studyinfo.fi ja laadige üles rakenduse jaoks vajalikud lisad. Taotlusperiood 4. detsember 2019 kell 8:00 GMT - 15. jaanuar 2020 kell 15.00 GMT 2.
 5. Laadige üles kõik nõutavad karbid ja saatke haridusdokumendid postiga vastavalt riigipõhistele nõuetele, kui see on olemas. Dokumendid peavad jõudma Tampere University vastuvõtukabinetti 31. jaanuariks 2020 kell 15.00 GMT 2. Dokumendid peavad jõudma ülikooli määratud tähtajaks.
 6. Oodake vastuvõtutulemusi teatavaks 2020. aasta aprilli alguses.
 7. Kui teile pakutakse õppekohta, ärge unustage seda ettenähtud tähtajaks vastu võtta.
 8. Makske vajadusel õppemaksu. Alustage Soome saabumise ettevalmistamist.
 9. Registreeri end tudengiks ja liitu Tampere University kogukonnaga!
Online-taotlusvorm

Veebipõhine taotlusvorm on taotlusperioodil saadaval ainult Studyinfo.fi lehel. Taotlusperiood algab 4. detsembril 2019 kell 8.00 (GMT 2) ja lõpeb 15. jaanuaril 2020 kell 15.00 (GMT 2).

Karbid

Peate taotlusvormile lisama kõigi nõutavate dokumentide koopiad. Lisaks üldistele rakenduseümbristele on mõned programmid loetlenud täiendavaid programmispetsiifilisi kaitseümbriseid, mida on nende programmide rakendamisel vaja.

Peate oma taotlusvormile kõik nõutavad lisad üles laadima veebisaidil Studyinfo.fi. Lisaks üleslaadimisele peate esitama oma haridusdokumentide ametlikult kinnitatud koopiad posti teel Tampere University vastuvõtuosakonnale. Kandidaadid, kelle kraad on antud teatavates riikides, peavad erilist tähelepanu pöörama nende riikide dokumentidele ja dokumentidele tuleb esitada konkreetsel viisil. Neid riigipõhiseid nõudeid tuleb alati enne tavalisi nõudeid järgida.

Kandidaadid peavad haridusdokumendid postitama Tampere University vastuvõtubüroosse, et nad jõuaksid kohale 31. jaanuariks 2020.

Selle programmi rakendamisel pole ühtegi programmispetsiifilist lisa.

Vastuvõtu tulemused ja edasikaebused

Sisseastumistulemused tehakse teatavaks aprilli alguses 2020. Kõiki kandidaate teavitatakse vastuvõtu tulemustest.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new highe ... Loe edasi

The University of Tampere and Tampere University of Technology merged on January 2019. The new foundation-based Tampere University together with Tampere University of Applied Sciences form a new higher education community in Tampere with competitive edges in technology, health and society. Our higher education community is the second largest university community in Finland with our 35 000 students, 50 international degree programmes, 3 500 international students and 1 000 international partnerships. Näita vähem