Inglise keele ja kirjanduse magistriõpe

Üldine

Programmi kirjeldus

123156_masarykuniversity_keystone.png

See kraadiõppe programm jaguneb kaheks osaks: keeleteadus ning kirjandus- ja kultuuriuuringud. Iga tudeng valib ühe eriala ja õpingute fookus on sellel teel. Kõik õpilased peavad läbima viis A-tüüpi kursust. Ülejäänud programm koosneb B-tüüpi / valikainetest ja C-tüüpi kursustest, mille õpilane valib valitud raja põhjal. Seejärel kirjutab tudeng raja ja asjakohaste kursuste põhjal magistritöö. Kui välja arvata mõned tõlkekursused, toimub kogu selle õppeprogrammi õpetamine, kursuste korraldamine ja eksamid inglise keeles.

Lõpetaja sihtkoht

Selle kraadiga lõpetanud on võimelised keerukaks inglise keeles kirjalikuks ja suuliseks väljendamiseks. Neil on põhjalikud teadmised peamiste inglise keelt kõnelevate riikide, sealhulgas Suurbritannia, USA, Iirimaa ja Rahvaste Ühenduse riikide kirjandusest, kultuuridest ja ajaloost. Nad on võimelised analüüsima keele erinevaid vorme ja funktsioone erinevates žanrites ja kommunikatiivsetes olukordades. Lisaks tööle tõlkimise, suulise tõlkimise, toimetamise, ajakirjanduse, turismi ja õpetamise alal nii kesk- kui ka kolmanda taseme hariduses sobivad lõpetanud hästi igaks erialaks, mis eeldab oskust iseseisvalt ja kriitiliselt mõelda ning ennast väljendada.

Õppimisvõimalused

Üksikained
Soovitatav õppeplaan

1. Semester 2. poolaasta
 • Kirjandus- ja kultuuriteooria I
 • Moderní lingvistika
 • Kirjandus- ja kultuuriteooria II
 • Inglise keele ajalooline areng
3. poolaasta 4. poolaasta
 • Anglická filologie v českém prostředí
 • Magistritöö seminar I
 • Suuline praktiline inglise keele eksam
 • Inglise keele praktiline eksam
 • Magistritöö
 • Magistritööde seminar II
Võib olla saadaval kombineeritud uuringud.

Edasised uuringud

Edasised õpingud on võimalikud inglise keeleteaduse või inglise kirjanduse doktoriõppe programmides. Kraadiõppe programm on saadaval nii sisemises kui ka kombineeritud vormis.

Vastuvõtutingimused

Abikõlblikkuse kriteeriumid

See tasuline õppeprogramm on avatud:

 1. Inglise filoloogia (kirjandus, kultuuriuuringud ja / või lingvistika) valdkonna bakalaureusekraad või inglise keele õpetamine (kas eestikeelne või teine ​​keel) kõrgharidusastmest Tšehhi Vabariigis või välismaal.
 2. Need, kellel on bakalaureusekraadid teistes humanitaar-, vabade kunstide või sotsiaalteaduste valdkondades kolledžitest või ülikoolidest, mis asuvad ingliskeelsetes riikides (nt Suurbritannia, Iirimaa, Kanada, USA, Austraalia, Uus-Meremaa ja ingliskeelsetes riikides) Kariibi mere, Aafrika ja Aasia (Kariibi mere, Aafrika ja Aasia)) võib kaaluda ka riiki lubamist individuaalsel alusel. Sellesse kategooriasse kuuluvad isikud peaksid enne kandideerimist võtma ühendust inglise ja ameerika uuringute osakonnaga: admission@phil.muni.cz .

Sisseastumiseksami tegemiseks ei pea te Brnosse isiklikult tulema. Vastuvõtuprotsessi tulemus sõltub teie esitatud dokumentide kvaliteedist. Neid hindab vastuvõtukomisjon ja tulemustest teavitatakse teid e-posti teel.

Vastuvõtutingimused
 1. Elektroonilise avalduse esitamine Masaryki ülikooli infosüsteemis.
 2. Kaks soovituskirja esitamist, millest üks peab olema õpetaja poolt.
 3. Esitage taotlus (maksimaalselt 750 sõna) inglise keeles, selgitades, miks taotleja soovib õppida selles inglise keeles akrediteeritud kraadiõppe programmis ja miks taotleja soovib õppida selles osakonnas.
 4. Esitatakse taotleja bakalaureusetöö või sellele vastava dokumendi (Honouri väitekiri, vanemtöö jne) või 15 lehekülje akadeemilise originaaltöö koopia.
 5. Ülikooli / kolledži õpingute ärakirja esitamine, mis peab sisaldama järgmist:
  • Asutuses käimise kuupäevad.
  • Teie läbitud kursuste ja eksamite pealkirjad ning saadud hinded.
 6. Näidake inglise keele oskust Euroopa keeleõppe raamdokumendi C1 tasemel, esitades ühe järgmistest tunnistustest (taotluse esitamise ajal mitte rohkem kui üks aasta):
  • IELTS akadeemiline (minimaalne vastuvõetav hinne: 7,5)
  • Cambridge'i ingliskeelse oskuse tunnistus A- või B-klassiga
  • TOEFL iBT skoor 102 või kõrgem
  • Inglise keelt kõnelevates riikides (nt Ühendkuningriigis, Iirimaal, Kanadas, Ameerika Ühendriikides, Austraalias, Uus-Meremaal ja Kariibi mere piirkonna riikides, Aafrikas ja Aasias) asuvate kolledžite või ülikoolide lõpetajad ei pea testide tulemusi esitama.

Osakonna sisseastumiseksamikomisjoni valitud kandidaatidele pakutakse inglise keele ja kirjanduse õppimiseks sisseastumist, mis põhineb taotleja keeleoskuse, akadeemiliste andmete, soovituste ja motivatsiooni komplekssel hindamisel.

Sisseastumiseksam

Taotlusi hinnatakse kahes etapis:

 1. Esitatud dokumentide hindamine.
 2. Suuline intervjuu (Skype'i kaudu soovi korral, kui 1. samm läbitakse).

Lisaks peavad kõik välismaise kraadi omandanud üliõpilased (välja arvatud allpool toodud juhud) esitama oma bakalaureusekraadi Tšehhi Vabariigi haridus-, noorsoo- ja spordiministeeriumi ametlikuks tunnustamiseks. Kuna see protsess ("nostrifitseerimine") võib võtta mitu kuud, on soovitatav, et taotlejad esitaksid selle paberimajanduse samaaegselt oma taotlusega. Sellise ametliku tunnustuseta taotlejatel pole lubatud ülikooli astuda. Üksikasjalikud juhised leiate siit .

 • Kraadide omanikud ülikoolidest, mis asuvad riikides, millega Tšehhi Vabariigil on leping akadeemiliste kraadide ja nimetuste kahepoolse tunnustamise kohta (praegu: Saksamaa, Ungari, Poola ja Sloveenia), klõpsake siin .
 • Slovakkias asuvate ülikoolide kraadide omanikud peaksid järgima siin toodud juhiseid.

Üleminek tšehhi keeles akrediteeritud õppekavale

Inglise keeles akrediteeritud kraadiõppesse õppima asunud üliõpilased, kes soovivad minna üle tšehhi keeles akrediteeritud õppekavale (st alates lõivu maksmisest tasuta programmile), peavad selle õppeprogrammi jaoks ette nähtud sisseastumiseksami edukalt läbima. Need õpilased peavad tõendama ka Tšehhi keelt Euroopa ühise keeleõppe raamdokumendi C1 tasemel.

Kuidas kandideerida

Taotlus esitatakse elektrooniliselt. See võimaldab teil jälgida oma rakenduse olekut kogu protsessi vältel. Kunstiteaduskonna sisseastumisprotseduuridega seotud lõivud on 1000 CZK ja neid ei tagastata.

Taotlemise tähtajad

1. jaanuar - 30. aprill sügissemestril registreerumiseks.
1. juuli - 31. oktoober kevadsemestriks registreerumiseks.

Vastuvõtutingimustes ülaltoodud dokumendid tuleb esitada digitaalsel kujul ja lisada veebiavaldusele 30. aprilliks või 31. oktoobriks .

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

The Faculty of Arts is one of the four founding Masaryk University faculties. From the very beginning, the faculty has focused on developing both traditional humanities-oriented disciplines (i.e. hist ... Loe edasi

The Faculty of Arts is one of the four founding Masaryk University faculties. From the very beginning, the faculty has focused on developing both traditional humanities-oriented disciplines (i.e. history, philosophy, classical philology and Slavonic, Germanic and Romance philologies) as well as areas comprising new directions in university instruction and research, e.g. sociology, psychology, art history, and musicology. Näita vähem