Inimõiguste ja rahu magistrikraad

Üldine

Programmi kirjeldus

See kraadiõppekava koolitab spetsialiste, kes on pühendunud ühiskonna teenimisele; spetsialistid, kes otsivad pidevat tõe otsimist ja kes on võimelised välja pakkuma ja välja töötama elujõulisi ja asjakohaseid lahendusi süsteemide ja asutuste muutmiseks.

Inimõiguste ja rahu magistrikraad hõlmab professionaalset kogukonda, mis on pühendunud inimõiguste edendamisele ja rahu rajamisele, sotsiaalseid osalejaid, kes töötavad inimõiguste edendamise ja kaitsmise nimel, ning koostööd nendega, kes on kannatanud nende kõige põhilisemate rikkumiste all õigusi ega saa rahuldada nende lootusi rahumeelseks eksisteerimiseks.

Kandidaadi profiil

See magistrikraadi programm on suunatud kõigi erialade spetsialistidele, kes on pühendunud ühiskonnale ja selle kontekstile, on valmis võtma vastu keerulisi probleeme ja alustama interdistsiplinaarset dialoogi, kes on huvitatud oma tööpraktikasse inimõiguste ja rahu perspektiivide kaasamisest mõjutada avalikke otsuseid ja aidata inimesi, kellel on väärikamale elule vähem juurdepääsu.

Selles mõttes on programmi eesmärk:

 • Mis tahes valitsemistasandi ja selle harude riigiametnikud.
 • Tsiviil- ja valitsusväliste organisatsioonide liikmed, kes edendavad ja kaitsevad inimõigusi ja rahuprotsesse.
 • Inimõiguste ja rahu probleemide uurimisest huvitatud akadeemikud ja teadlased.
 • Konsultandid inimõiguste, rahu ja avaliku korra küsimustes.
 • Hiljuti lõpetanud spetsialistid, kes soovivad süveneda ja nendele teemadele spetsialiseeruda.

This sign was a trademark of the Women’s Marches around the world on Saturday. The posters were available to download for free and were printed by many as a (literal) sign of solidarity.  https://obeygiant.com/people-art-avail-download-free/Alice Donovan Rouse / Unsplash

Selle kraadiõppe õppimise põhjused

ITESO on esimene ülikool Jaliscos, mis sai Mehhiko avaliku haridusministeeriumi kui akadeemilise tipptaseme õppeasutuse ametliku tunnustuse. Sellel on õppejõud, mis koosneb professoritest ja teadlastest, kes on oma teadmiste alal juhid, koos ajakohaste õppeplaanide ja infrastruktuuriga, mis on loodud isikliku arengu soodustamiseks selle mitmetes mõõtmetes. ITESO pakub elukestvat haridust.

See magistrikraadi programm on osa ITESO sotsiaalpoliitiliste ja juriidiliste õpingute kraadiõppeprogrammidest, mis käsitlevad riiklikke ja kohalikke inimõiguste süstemaatiliste rikkumiste probleeme, eriti kõige ebasoodsamas olukorras olevate rühmade seas. Nad soovivad kasutada akadeemilist tööd sotsiaalsete ja poliitiliste muutuste esilekutsumiseks. See seisukoht on eriti oluline seoses 2011. aasta põhiseadusreformiga inimõiguste valdkonnas.

ITESO pakub mitmesuguseid spetsialiseerumisi, magistrikraadi ja doktorikraadi, mis aitab teil olla parem professionaal ja suhelda akadeemia, kodanikuühenduste, valitsuse ja erasektori silmapaistvate liikmetega. Meil on rohkem teadlasi kantud riiklikku teadlaste süsteemi kui ühegi teise Lääne-Mehhiko eraülikooli ning paljusid meie kraadiõppe programme tunnistab kvaliteediprogrammi riiklik register.

ITESO kraadiõppe programmid annavad teile juurdepääsu teadmiste võrkudele, milles teadlased, eksperdid ja üliõpilased töötavad koos akadeemiliste, professionaalsete, sotsiaalsete, kultuuriliste ja majanduslike projektidega. ITESO-s õppides saate lähemalt tutvuda tuntud akadeemikute tööga, kes seavad oma töö keskmesse inimlikud väärtused; nad on huvitatud teadmiste olulisest panusest ja konkreetsetele probleemidele elujõuliste lahenduste pakkumisest. Nendel põhjustel tunnistatakse ITESO Lääne-Mehhiko kõige olulisemaks eraülikooliks.

Meie professorid on oma ala eksperdid; nad juhivad projekte koostöös teiste teadlastega nii ITESO-st kui ka teistest ülikoolidest; nad osalevad aktiivselt koostöö- ja uurimisprojektides ning on pühendunud meie haridusprojekti väärtustele ja alustele.

Lisaks kuulub meie ülikool jesuiitide ülikoolide süsteemi - ülikoolide rühma, kus on kõige rohkem programme, mis on loetletud riikliku teaduse ja tehnoloogia nõukogu (CONACYT, Riikliku teaduse ja tehnoloogia nõukogu) kvaliteediprogrammi riiklikus registris (PNPC hispaania keeles) selle initsiaalid hispaania keeles) erahariduse sektoris.

Lõpetanud profiili

Inimõiguste ja rahu magistriõppe lõpetanud saavad:

 • Kriitiliselt analüüsida sotsiaalset reaalsust inimõiguste ja rahu vaatenurgast, kasutades mitut eriala.
 • Kavandada, rakendada ja hinnata avalikku poliitikat inimõiguste ja rahu seisukohast.
 • Tõlgendada ja kohaldada rahvusvahelisi inimõigusi käsitlevaid seadusi.
 • Hallake ja muutke konflikte rahulikult.

Õppeplaan

Kraadiõppe programmil on paindlik õppekava ülesehitus, mis võimaldab üliõpilastel registreeruda kursustele, mis käsitlevad nende probleeme ja vastavad nende hariduslikele vajadustele raamistikus, mis keskendub eesmärkide saavutamisele, lõppprojekti väljatöötamisele ja programmi lõpetanute profiili täitmisele.

Õppekava jaguneb kolmeks õppevaldkonnaks: põhialused; Teadusuuringud, arendus ja innovatsioon (TAI); ja valikained.

Põhialused

Selle valdkonna kursused määratlevad akadeemilise valdkonna ning programmi identiteedi ja seose teadmiste genereerimise ja rakendamisega (LGAC, nende initsiaalid hispaania keeles).

 • Inimõiguste teooria
 • Rahu ja konfliktide teooria
 • Rahvusvaheline inimõiguste seadus
 • Kaasaegsed arutelud rahu ja konfliktide üle
 • Avalik poliitika
 • Kaasaegsed inimõiguste teemalised arutelud

Teadus-, arendus- ja uuendustegevus (TAI)

See valdkond on tihedalt seotud nõuandetoe süsteemiga. Selle eesmärk on abistada õpilasi nende lõplike projektide määratlemisel, väljatöötamisel, kirjutamisel ja tutvustamisel. Õpilased saavad rühma- ja isiklikke nõuandeid, mida nimetatakse TAI kursusteks.

 • Teadusuuringud, arendus ja innovatsioon I. Nõuandev tugi ja abi professionaalsetes rakendusprojektides.
 • Teadusuuringud, arendus ja innovatsioon II. Nõuandev tugi ja abi professionaalsetes rakendusprojektides.
 • Teadusuuringud, arendus ja innovatsioon III. Nõuandev tugi ja abi professionaalsetes rakendusprojektides.
 • Teadus-, arendus- ja uuendustegevus IV. Nõuandev tugi ja abi professionaalsetes rakendusprojektides.

Valikained

Selle valdkonna eesmärk on anda õpilastele võimalus pidada dialoogi teiste teadmisvaldkondadega väljaspool oma distsipliini, et luua teadmisi ja lahendada oma projekti ja õpiobjektiga seotud probleeme. See valdkond põhineb kursustel kõigil ITESO kraadiõppe programmidel ja teistel ülikoolidel, millel on koostööleping ITESO-ga.

 • Konstitutsioonilise õiguse kliinik
 • Poliitiline kommunikatsioon
 • Rahvusvaheline koostöö
 • Ühiskondlikud liikumised ja inimõigused
 • Kohtusüsteem ja põhiseaduslik õigusriik

Nõuandev tugisüsteem

Nõuandev tugisüsteem püüab soodustada seoseid õpilaste teadusuuringute, innovatsiooni ja arenguga seotud huvide ning iga konkreetse kraadiõppe programmi teadmiste genereerimise ja kohaldamise joonte vahel, samuti linke ülejäänud kraadiõppeprogrammidega.

Nõuandev tugisüsteem põhineb isikukesksel lähenemisel ja eelistab kollektiivse tootmise stsenaariume. See koosneb õpilaste ja nõustajate omavahelisest suhtlemisest, mille eesmärk on konstruktiivse kriitika abil esile kutsuda dissonantsi, et soodustada refleksiooni ja teadmiste kollektiivset konstrueerimist.

Tugisüsteem väljendab programmi eri õppeperioodides erinevaid hariduslikke mõõtmeid (individuaalset, sotsiaalset ja ajaloolist). Nõuandeseansse võib korraldada ka paarikaupa või eraldi.

Viimati uuendatud sept 2019

Teave kooli kohta

ITESO is the Jesuit University of Guadalajara. Founded in 1957, it belongs to a network of over 228 Jesuit universities around the world. They all share a 450-year-old tradition of Jesuit education, a ... Loe edasi

ITESO is the Jesuit University of Guadalajara. Founded in 1957, it belongs to a network of over 228 Jesuit universities around the world. They all share a 450-year-old tradition of Jesuit education, a tradition that has historically been at the center of the world thought, known for educating leaders in all the fields of science and art. Näita vähem