Innovatsiooniteaduste magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Analüüsige teadmiste juurest innovatsioonini

Innovatsioonikultuuri loomine on üks ühiskonna suurimaid väljakutseid. Innovatsioon loob uusi võimalusi, mis toovad kaasa jätkusuutliku majanduskasvu ja aitavad lahendada tõsiseid sotsiaalseid probleeme, nagu kliimamuutused või pandeemiad.

Selles innovatsiooniteaduste magistriprogrammis saate teada, kuidas muuta uued ideed turustatavateks uuendusteks ning juhtida ja edendada innovatsiooniprotsesse nii ettevõtetes kui ka ühiskonnas laiemalt. Lisaks saate teada ettevõtete ja muude teadmisi tootvate organisatsioonide rollist laiemas innovatsioonisüsteemis.

Õppevaldkonnad

See kaheaastane multidistsiplinaarne magistriprogramm keskendub tekkivate tehnoloogiate ja innovatsiooni dünaamikale. Pärast selle programmi läbimist saate siduda arenevaid tehnoloogiaid inimlike ja majanduslike vajaduste ja vajadustega ning ka suurte ühiskondlike väljakutsetega. Eriti energeetika, säästva transpordi ja bioteaduste ümber. Kuidas aitab innovatsioon kaasa majanduskasvule, heaolule, tervishoiule, kliimamuutustele, energiajulgeolekule, liikuvusele ja jätkusuutlikkusele?

Keda me otsime?

Utrecht University pakub teile väljakutseid pakkuvaid olukordi, kus anda homsele ühiskonnale oluline panus. See programm pakub erilist huvi õpilastele, kellel on tehnoloogia, tervise, bioteaduste, loodusteaduste või tööstustehnoloogia taust ja kes soovivad oma tehnilist tausta täiendada teadmistega innovatsiooni juhtimise ja sotsiaalsete protsesside kohta. Lisaks pakuvad programm huvi ka andekatele üliõpilastele, kellel on taustal sotsiaalteadused (näiteks majandus, majandusgeograafia, ettevõtlus või ettevõtlus), kes on tõestanud seotust teaduse ja tehnoloogiaga. Innovatsiooniteaduste üliõpilased teevad tavaliselt karjääri kõrgetasemelise nõustamise, strateegiliste uuringute ja arendustegevuse juhtimise, poliitikakujundamise, ettevõtluse või akadeemilise uurimistöö alal.

Programmi eesmärk

Innovatsiooniteaduste tudengina analüüsite innovatsiooniprotsessi erinevaid etappe eesmärgiga töötada välja tõhusad strateegiad innovatsiooni edendamiseks. Selle programmi eesmärk on anda teile ülevaade tehnoloogiliste muudatuste olemusest ja teadmiste loomist mõjutavatest tingimustest. Selle eesmärk on ka anda teile ülevaade uuenduste ühiskondlikust kasutuselevõtust ning ettevõtete ja muude sidusrühmade, näiteks teadusinstituutide ja valitsuste rollist laiemas innovatsioonisüsteemis.

Karjääri väljavaated

Innovatsiooniteaduste lõpetajana on teil suurepärane alus edasiseks karjääriks. Ehkki teadusel ja tehnoloogial on oluline roll peaaegu kõigis meie teadmusühiskonna igapäevaelu valdkondades, avab innovatsiooniteaduste magistrikraad uksed suurele, mitmekesisele ja väljakutseid pakkuvale töökohale. Teie võime integreerida teadust ja ühiskonnaõpetust keerukate, multidistsiplinaarsete probleemide mõistmiseks muudab teid hästi sobivaks tööks kõrgetasemelisel nõustamisel, strateegilises juhtimises või poliitikakujundamisel innovatsiooniga seotud valdkondades. Magistriõpe valmistub ka teadustöö, näiteks doktorikraadi või teadusinstituudi ametikohtadele.

Karjäärivõimalused

Kogemused näitavad, et tööandjad vajavad väga inimesi, kes suudavad analüüsida keerulisi innovatsiooniprotsesse ja -süsteeme ning töötada välja strateegiaid, nõuandeid ja tegevuskavasid nende süsteemide ja protsesside edasiseks täiustamiseks. Arvestades innovatsiooni kasvavat tähtsust ühiskondliku heaolu ja heaolu jaoks, mille põhjustavad suured ühiskondlikud probleemid, näiteks jätkusuutlikkus, transport, tervishoid, ja BRICi riikide (Brasiilia, Venemaa, India ja Hiina) kasvavat majanduslikku konkurentsi, siis see vajadus isegi kasvab tulevikus veelgi. See, mida tööandjad innovatsiooniteaduste lõpetanutel kõige rohkem hindavad, on nende võime mõista ja analüüsida uusi probleeme väga kiiresti ning akadeemilisel ja multidistsiplinaarsel viisil.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem