Magister ökonomeetria ja operatsioonide uurimises: operatsioonide uurimise teooria

Üldine

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Operatsiooniuuringute teooria on ökonomeetria ja operatsioonide uuringute magistriprogrammi spetsialiseerumine.

Kui olete huvitatud karjääri määratlemisest tööstuse ja tootmise praktika reeglitest, mõistes põhjalikult tipptehnoloogiate võimalusi, kui soovite akadeemilist karjääri jätkata või kui sa lihtsalt armastad matemaatikat operatsiooniuuringud, siis operatsiooniuuringute teooria spetsialiseerumine on teie jaoks. See pakub sügavamaid teadmisi ja arusaamu sellest uurimisvaldkonnast ning lõpuks võib väitekirja kaudu osaleda operatiivse uurimistöö eesliinil.

Järgmisena pakutakse programmi põhikursustele loenguid Hollandi operatsiooniuuringute matemaatika võrgustiku kaudu, mis on koostöö Hollandi tippteadlaste vahel. Sel moel pakub spetsialiseerumine võimalust õppida laiast valdkonna juhtivatest teadlastest.

Programm kutsub teid üles süvendama oma teadmisi ja arusaamu operatsiooniuuringute mudelite ja meetodite taga asuvatest matemaatikatest, et saaksite kaasa aidata valdkonna edasiarendamisele. Teooria kõrval põhikursustel saad ka praktilisi kogemusi mudelite ja meetodite muutmisel, mida sa õpid või kujundad ise praktiliseks koodiks.

Õppekava

Neli 6 EÜ kohustuslikku põhikursust:

 • Kombinatoorne optimeerimine
 • Stokastilised gradientmeetodid optimeerimisel ja õppimisel
 • Operatsiooniuuringute juhtumiuuring
 • Käitumisoperatsioonide uurimine

Kolm valikuvõimalust Hollandi operatsiooniuuringute matemaatika võrgustikust (LNMB, Landelijk Netwerk Mathematische Besliskunde).

LNMB-kursusi õpetavad keskses kohas asuvas Utrechtis kõikjal Hollandi parimad teadlased. Pakutakse järgmisi kursusi:

 • Pidev optimeerimine
 • Diskreetne optimeerimine
 • Heuristilised meetodid operatsiooniuuringutes
 • Ajastamine
 • Laiendatud lineaarne programmeerimine
 • Järjekorra teooria

Thesis (18 EÜ): töötada väljakutse uurimisprobleemiga ühe meie töötaja järelevalve all. Kui kuulute operatsiooniuuringute teooria spetsialiseerumise kõige parematesse õpilastesse ja teil on teadustööks loominguline andekus, võiksite meiega või mõne teise ülikooli maailmas teha doktorikraadi.

Üheaastane kapten võimaldab üliõpilasel saavutada kahekordse kraadi, kombineerides seda teise aasta teise tihedalt seotud kaheaastase magistriprogrammiga, näiteks Applied Mathematics, Computer Science, Industrial Engineering või Business Analytics.

Karjääri väljavaated

Teie teoreetilised teadmised, kontseptuaalne arusaam ja loominguline arusaam, kõik selle eriala testitud ja laiendatud, on ettevõtete ja tööstuse poolt kõrgelt hinnatud. Meie vilistlastel on juhtivad positsioonid ettevõtetes, kus nad töötavad. See on tänu nende analüütilisele tipptasemele, mida tugevdab matemaatiline lähenemine probleemidele meie ökonomeetria ja operatsioonide uurimisprogrammis. Paljud meie parimad magistriõpilased õppisid meiega või teiste maailma osade ülikoolide doktorikraadiga.

Õpingute ajal on meie üliõpilasesinduse korraldatud palju ühiskondlikke tegevusi, et tutvuda oma tulevaste kolleegidega. Pärast oma magistriõppe lõpetamist olete osa meie edukatest vilistlaste kogukondadest.

Lõpetajad operatsioonides Teadusuuringud on väga soovitud kogu tööstuses ja ühiskonnas. Üle 25% meie õpilastest on juba oma magistriõppe ajal juba kohale jõudnud ning peaaegu kõik leiavad oma positsiooni 3 kuu jooksul pärast lõpetamist. Elsevieri uuringu kohaselt on operatsiooniuuringute ja ökonomeetria lõpetajate keskmine brutotulu nende esimesel aastal ligikaudu 3 300 eurot.

Miks VU Amsterdam ?

Meie uurimisrühmal on lai rahvusvaheliselt tunnustatud teadmised, mille abil suudame pakkuda täiustatud mudeleid ja meetodeid kogu operatsiooniuuringute spektrist. Lisaks lubame õpilastel isikupärastada ja spetsialiseeruda. Üheaastane kapten võimaldab üliõpilasel saavutada kahekordse kraadi, kombineerides seda teise aasta teise tihedalt seotud kaheaastase magistriprogrammiga, näiteks Applied Mathematics, Computer Science, Industrial Engineering või Business Analytics.

Ökonomeetria ja operatsiooniuuringud on ainus sellist magistriprogrammi, mis on ilus ja põnev Amsterdami linn, mis on suur Euroopa ärikeskus. Õppejõudude karjääriteenuste büroo toetab teid mitmete töötubade ja individuaalse juhendamisega teie tööturule üleminekul. Oma maailma optimeerimine ei ole lihtsalt oma isikliku maailma optimeerimine, vaid maailma elamise optimeerimine. Arutelu ühiskondliku mõju kohta esitatakse kursustel, eriti käitumiskursustel, ja juhtumitest teatamisel.

Sissepääs rahvusvahelise kraadiga

Me tervitame kõiki üliõpilasi, kes on väga huvitatud optimeerimisprobleemide lahendamisest tarneahela juhtimise, finantskorralduse, andmeaduse või mõne muu valdkonna kohta, kus matemaatiline optimeerimine mängib otsustamisel võtmerolli. Lisaks üliõpilaste motivatsioonile peaksid õpilased vastama siin loetletud vastuvõtutingimustele.

Vastuvõtutingimused

Magistriõppekava ökonomeetria ja operatsiooniuuringud, jälgimisoperatsioonid on avatud üliõpilastele, kellel on ülikooli bakalaureusekraad, mis annab põhjalikke teadmisi matemaatikas. Lisaks peate olema edukalt läbinud kursused ja õppinud kirjandust, mis on seotud selle programmi tuumaga, mis koosneb (või samaväärsetest):

 • Stohhastiline modelleerimine
  • SM Ross, sissejuhatus tõenäosusmudelitesse, Academic Press, 2009
 • Operatsioonide uurimine ja deterministlik optimeerimine
 • HA Taha, Operatsiooniuuring: Sissejuhatus, Prentice Hall, 2010, peatükk 1-12 või
 • FS Hillier ja GJ Lieberman, Sissejuhatus operatsioonide uurimisse, McGraw-Hill, 2005 (8. väljaanne). Peatükid 1-12

Lisaks nendele põhikursustele on sisseastumisnõuded selles, et taotleja on järginud lineaarse algebra, tõenäosusteooria, analüüsi ja statistika kursusi meie bakalaureuseõppe tasemel. Nende kursuste taset tähistavad järgmised raamatud:

 • Lineaaralgebra:
  • DC Lay, Linear Algebra ja selle rakendused, Addison-Wesley, 2013
 • Tõenäosusteooria:
 • SM Ross, esimene tõenäosuse kursus, Pearson, 2013
 • Analüüs:
 • JM Howie, reaalne analüüs, Springer, 2001
 • Statistika:
 • JA Rice, matemaatiline statistika ja andmete analüüs, Duxbury Press, 2006 või G. Casella ja RL Berger, statistiline järeldus, Cengage'i õpe, 2008

Lisaks on oluline, et õpilastel oleks kogemusi optimeerimise ja numbrilise programmeerimisega näiteks Python, R, Matlab, Java või C / C. Kui saate näidata ülaltoodud operatsiooniuuringute ja matemaatika kursuste sertifitseeritud eksamitulemusi, siis olete kaptenile vastuvõetavad. Vastavust hindab vastuvõtukomisjon.

Nende kursuste kohta lisateabe saamiseks võtke ühendust dr. RA Sitters: rasitters@vu.nl.

Inglise keele oskus

Vastuvõtukomisjon tahab rõhutada programmi intensiivsust: teadustööde lugemine ja kirjutamisdokumendid on võtmetähtsusega, kõik väga kiires tempos. Teie inglise keele oskus, nii suuline kui ka kirjalik, on selles programmis äärmiselt oluline. Nagu peate tihti oma kaasõpilastega suhtlema ja te töötate koos rahvusvaheliste ettevõtetega.

VU Amsterdam nõuab, et kõik taotlejad võtaksid inglise keele testi. Saate juba taotleda veebipõhist ilma testitulemusi. Soovitame teil katse kuupäevast planeerida nii kiiresti kui võimalik. Allpool leiate järgmised ingliskeelse testi testi tulemused:

IELTS (akadeemiline):

 • Minimaalne üldskoor 6,5
 • Minimaalne skoor 6,5
 • Minimaalne punktisumma kuulamine 6,5
 • Minimaalne punktisumma kirjutamine 6,0
 • Minimaalne skoori lugemine 6,0

TOEFL:

 • Paberipõhine test 580
 • Interneti-põhine test 92-93

Cambridge English:

 • Cambridge'i eksami eksam A, B, C
 • Cambridge Advanced eksam A, B, C

Vrije Universiteit Amsterdam pakub TOEFL ITP inglise keele oskuse testi. Katse pakub VU Taalloket. Lisateavet leiate selle testimise kohta aadressil www.taalloket.nl

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Loe edasi

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 130 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Näita vähem