Magister ökosotsiaalse disaini alal

Üldine

Programmi kirjeldus

Esitage küsimus WhatsAppis

2-aastane praktikale orienteeritud ja transdistsiplinaarne magistriprogramm on disaineritele mõeldud haridusraamistik, mille eesmärk on aidata kaasa jätkusuutlikumale, vastupidavamale ja õiglasemale tulevikule - nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Ökotsotsiaalne disain ei tähenda ainult ökotõhusamaid tooteid ja teenuseid, vaid püüdleb tuleviku jaoks elujõuliste tootmis-, tarbimis- ja eluviiside järele - jätkusuutliku majanduse ja kultuuri jaoks. Nendest üldeesmärkidest ja väärtustest lähtudes mõistetakse toodete, ruumide, protsesside, interaktiivsete rakenduste ja transmeediasuhtluse kujundamist integreeritud ülesandena. Kujundust mõistetakse muutuste katalüsaatorina.

Oma projektidega proovite tänapäeva probleemidele tõhusalt läheneda, kavandades (kaas) homseid konkreetseid tavasid ja visioone. Teid julgustatakse katsetama olemasolevaid ja kujunemisjärgus olevaid koostöö- ja ühisloomise tavasid. Üldeesmärk on julgustada kõigile head elu! - inimesed ja muud elusolendid kogu planeedil nii praegu kui ka tulevikus.

Terviklik mõtlemine kui efektiivse disaini alus

Õpid, kuidas kasutada mitmesuguste disainipraktikate ja uurimistöö vahendeid koos sotsiaalteadustes ja majanduses ning sellistes sektorites nagu äri, aktivism, tehnoloogia ja käsitöö saadud perspektiivide ja kompetentsidega. See annab teile võimaluse arendada oma viise keerukatele teemadele lähenemiseks peegelduse, loovuse ja pragmatismi abil.

Teil on võimalus seada oma isiklik fookus, valides, mida süvendada õppeprogrammis pakutavate rikkalike disaini distsipliinide ja teaduste hulka.

Lühidalt

  • Kraadiklass: LM-12
  • ECTSi ainepunktid: 120
  • Kursuse kestus: 2 aastat
  • Kursused toimuvad inglise keeles
  • Kättesaadavad kohad: 30 EL 4 riiki väljaspool ELi
  • Ülikool: Bozen-Bolzano
  • Õppetasud: 1 347,50 eurot aastas

Õppepakkumine areenina

Esimese poolaasta jooksul teete projekti, mis algab antud kohalikust ja provintsilisest olukorrast. Selle eesmärk on luua ühine alus meeskonna- / rühmatööks, valmistades teid ette keerukamateks projektideks, ergutama inspiratsiooni ja hõlbustama teie maandumist Unibzis ja Bozen-Bolzano ümbruses. See on ka võimalus kohtuda mitmekesise õpilaste, õpetajate ja väliste partneritega.

Teisel poolaastal töötate koos valitud välispartneritega välja iseseisva projekti meeskonnas või individuaalselt. Kogu õpingute vältel valite kursused järgmistest valdkondadest: „Vaatle, analüüsi ja rakenda” ning „Tee ja sekku”. Esimene pakub teile sotsiaal- ja majandusteaduste teoreetilisi aluseid, kriitilist mõtlemist ja meetodeid. Viimase kaudu saate teada, kuidas kasutada disainerina oma loominguliseks tööks vajalikke tööriistu ja tehnikaid.

Erinevate spetsialiseerumistega kogenud disainerid toetavad teid projekti arendamisel kahel suunal: objekt-ruum-teenused ja kommunikatsioon-interaktsioon-teenused. Disainiuuringute kursus toetab teie projekti väljatöötamist ja õpetab valdkonna põhilisi lähenemisviise ja meetodeid. Ka kõik muud valitud kursused võivad aidata kaasa teie projekti arendamisele. Kui soovite oma õppeplaani veelgi laiendada, võite valida kursused teistest teaduskondadest.

Kolmandal poolaastal viid disaini ja loominguliste eksperimentide kaudu läbi uurimistööd valitud teemal, mis on aluseks teie lõputöö projektile. Disainiuuringute integreeritud kursus on sellel poolaastal eriti kasulik. Selle arendusprotsessiga kaasneb nn Master Colloquia, mille käigus arutate oma pooleliolevat tööd õpetajate ja ekspertidega väljastpoolt ülikooli.

Neljandal ja viimasel semestril keskendute oma lõplikule projektile, sealhulgas põhjalikule kirjalikule lõputööle.

Neljandal ja viimasel semestril keskendute oma lõputööprojektile ja sellega kaasnevale kirjalikule lõputööle.

Ruumid ja õppekeskkond

Avar ja päikseline ateljee on avatud ruumid loovaks arenguks ja koostööks. Siin töötate oma projektide meeskondades, vahetades pidevalt teiste õpilaste ja õpetajatega. Järelevalve ning pidev konsulteerimine ekspertide ja sidusrühmadega on selle õppeprogrammi ülioluline osa.

Meie suurepäraselt varustatud töökojad pakuvad teie projekteerimiseks laia valikut tehnoloogiaid, näiteks puidu, metalli, plasti, materjalide, digitaalse modelleerimise, krohvide ja hallituse valmistamise, pinnatöötluse, trükkimise (ekraan, tampoon ja kõrgsurve), paberi töötoad raamatuköitmine, fotograafia, video ja juurdepääs Fab Lab BITZ-le.

Järelevalve ning pidev konsulteerimine ekspertide ja sidusrühmadega on selle õppeprogrammi ülioluline osa.

Karjäärivõimalused

MA ökosotsiaalne disain toetab üliõpilasi neile vastava kutsepraktika leiutamisel ja arendamisel ning tänapäeva tegelikkuses, väljakutsetes ja potentsiaalides.

Töökohtade mitmekesisus traditsioonilises disaini valdkonnas on juba väga lai ja laieneb jätkuvalt. Ökoloogiline ja sotsiaalne disain pakub võimalust luua oma disainibüroo, töötada interdistsiplinaarsete disainiagentuuride heaks ja / või teha koostööd keskkonna, sotsiaalse ja poliitilise arenguga seotud partneritega, näiteks valitsusväliste organisatsioonide, sihtasutuste ja avalike asutustega, kodanikurühmadega, ühistud ja ühiskondlikud ettevõtted. Mahepõllumajanduslike, keskkonnasõbralike ja eetiliste toodete ja teenuste laienev turg, jagamismajandus ja muud uuenduslikud “alternatiivsed majandused” loovad meie lõpetajatele uued võimalused töövõimaluste loomiseks. Näiteks pakuvad ühenduse majandused ja ühiskasutus põnevaid kontekste, et panustada uutesse töö-, tootmis- ja tarbimisviisidesse ning neist kasu saada.

Taotlus

Kursusele lubamiseks peate tõendama, et teil on inglise keeles B2-kategooria keel.
Kui teil pole ametlikku keeletunnistust, võite teha keeleeksami meie ülikoolis.

Valikukriteeriumid

Portfell, projektiettepaneku * ja intervjuu ülevaade.

* hüpoteetilise projektiettepaneku ülevaade, mille alusel võiksite ette kujutada, et töötate semestris. Vorming on maksimaalselt kaks A4-formaadis lehte, mis esitatakse pdf-vormingus. Teie projektitaotluse peamised punktid tuleb selgitada lühidalt, selgelt ja ahvatlevalt. Selle vormi (teksti, piltide, graafika jms) esitamise stiili ja viisi saate vabalt valida.

Esitage küsimus WhatsAppis

Viimati uuendatud apr 2020

Teave kooli kohta

The Free University of Bozen-Bolzano is located in one of the most fascinating European regions, at the crossroads between the German-speaking and Italian economies and cultures. Its trilingualism in ... Loe edasi

The Free University of Bozen-Bolzano is located in one of the most fascinating European regions, at the crossroads between the German-speaking and Italian economies and cultures. Its trilingualism in teaching and research, its high level of internationalization as well as an ideal study environment guaranteed by its excellent facilities are some of the reasons why Unibz regularly reaches top positions in national and international rankings. Näita vähem