Magister Euroopa ja rahvusvaheliste õpingute alal - Vahemere uuringud - Nizza-Tunis-Istanbul

Üldine

Saadaval 3 asukohta

Programmi kirjeldus

"Vahemere õppimine ja elamine"

Euroopa ja rahvusvaheliste magistrantuuride magistriõppe "Vahemere uuringud" haru on suunatud üliõpilastele, kes on lõpetanud bakalaureuseõppe. Selle eesmärk on anda õpilastele üldine nägemus tänapäeva maailma ja Vahemere maastiku poliitilistest, sotsiaalsetest, majanduslikest ja kultuurilistest väljakutsetest.

MAEIS on üheaastane programm, mis on jagatud kolmeks terminiks pluss vabatahtlik praktika (3-6 kuud).

Magistriprogramm järgib originaalset lähenemisviisi, mis eristab seda teistest EuroMediterranean Studies ja rahvusvaheliste suhete magistrikursustest. MAEIS on rahvusvaheline, interdistsiplinaarne ja rändav programm, mille eesmärk on harida järgmist Euroopa-Vahemere piirkonna otsustajate põlvkonda. Pärast tunnuslauset „Vahemere õppimine ja elamine“ pöörlevad osalejad igal trimestril, kolides oma õppekohalt Nizast Tunisisse ja seejärel Istanbuli.

Kraad ja tunnustus

Õppeaasta edukalt läbinud õpilastele antakse kahe õppeaasta lõppedes järgmised tunnistused:
  • Magistriõpe Euroopa ja rahvusvahelistes õpingutes: See on CIFE diplom, mis tõendab akadeemilise õppekava edukat läbimist ja annab magistritasemel 60 EAP mahus (või 90 EAP koos valikulise praktikaga).
  • Kraadikvalifikatsiooni eest vastutav asutus organisatsioonide Européennes et Internationales (Euroopa ja rahvusvaheliste organisatsioonide poliitikaametnik) kohta : Prantsuse riik tunnistab seda kvalifikatsiooni magistrikraadina (Euroopa kvalifikatsiooniraamistiku EQF 7. tase).

Vastuvõtutingimused

See kraadiõppe programm on suunatud üliõpilastele, kes on juba läbinud esimese astme (vähemalt kolm aastat ülikooli tasemel õpinguid).

Lisaks peavad õpilastel olema aktiivsed inglise ja prantsuse keele teadmised. Täpsema teabe taotlusmenetluse kohta leiate aadressilt http://www.ie-ei.eu

Avaldusi õppeaastaks 2020/21 võetakse vastu hiljemalt 15. maini 2020.

Moodulite õpetamine

  • Konfliktide juhtimine ja rahu sõlmimine

Vahemeri on rahu ja konfliktide uurimise parimate juhtumianalüüs. Viimase kahe aastakümne jooksul on Vahemeremaade ühiskondi mõjutanud märkimisväärselt rühmadevaheline vägivald ja riikidevahelised konfliktid: Lääne-Balkani riikidest Küproseni, Iisraelist Palestiinasse, Liibüast Süüriasse.

  • Säästev areng ja globaliseerumine

21. sajand ja eriti Vahemeri seisavad silmitsi enneolematute majanduslike, keskkonna- ja sotsiaalsete väljakutsetega, kuna üleilmastunud majandusareng avaldab suuremat survet piiratud ressurssidele, kahjustab keskkonda ja tekitab kasvavat ebavõrdsust.

  • Piirkondlik integratsioon ja ümberkujundamine

EList on saanud piirkondliku integratsiooni eeskuju. Kuidas toimib Euroopa institutsioonide dünaamiline ülesehitus, sealhulgas Euroopa naabruspoliitika? Mil määral järgib Araabia Liiga või Vahemere Liit sarnast piirkondliku integratsiooni loogikat? Kuidas saaksime selgitada Vahemere lõunaosa erinevusi pärast Araabia kevadet?

  • Vahemere piirkonna poliitika ja ühiskonnad

Ränne, sugu ja meedia on poliitikavaldkonnad, mis on kõigil Vahemere piirkonna ühiskondadel ühised, kuid lähenetakse erinevalt. Teooria ja praktika ristteel pakub see poliitikale orienteeritud moodul lahendusi ajaloolistele, sotsiaalsetele ja kultuurilistele väljakutsetele, millega Vahemere ühiskonnad täna silmitsi seisavad.

  • Projekti juht

See moodul annab osalejatele kutseoskused ja pädevused, mis võimaldavad neil töötada Euroopa ja rahvusvahelises koostöös. Nad osalevad läbirääkimis- ja vahendamiskoolitustel, simulatsioonimängudel ja projektitsükli juhtimist ning kultuuridevahelist suhtlust käsitlevatel töötubadel.

Ülevaade õppeaastast

Esimene ametiaeg (oktoobrist detsembrini) algab Euroopa Liidus Prantsusmaal Nizzas . See hõlmab klasse, mis käsitlevad viie õppemooduli põhitõdesid. Prantsusmaal õppimine aitab õpilastel analüüsida Vahemere regiooni ja Euroopa-Vahemere suhteid EL-i vaatenurgast. Kursustel tutvustatakse ELi institutsionaalset ülesehitust ja naabruspoliitikat. Samuti arutatakse populismi, terrorismi ja kliimamuutuste ühiseid riske. Vaheeksamid toimuvad detsembris. Trimestri lõpetab simulatsiooniharjutus.

Teine mõiste (jaanuarist märtsini) alustab liikumist Tunis, Tuneesia. Meie koostööpartner, Université Internationale de Tunis (UIT) , on kuulus Tuneesias rahvusvaheliste üliõpilaste integreerimise poolest. Tänu meie partnerile, Institut de Recherche sur le Maghrebi kaasaegsele ajale (IRMC) saavad õpilased juurdepääsu Maghrebi ühe kuulsaima mõttekodade teadmistele ja raamatukogule. Selle piirkonna teadlased analüüsivad Vahemere lõuna- ja idaosa muutumisprotsesse globaliseerumise ajal. Tuneesias õppimine annab õpilastele ainulaadse kogemuse ajaloolisest demokratiseerumisprotsessist, mis muutis Nobeli rahupreemiaga riiki kogu MENA piirkonna eeskujuks. Araabia keelt mittekõnelejate jaoks on araabia keele kursus kohustuslik.

Programm lõpeb (aprillist juulini) Istanbulis, kus üliõpilased õpivad meie pikaajalise partneri, Istanbuli Bilgi ülikooli ülikoolilinnas. Kursused käsitlevad muutuvaid EL-Türgi suhteid. Õpilastel on võimalus oma teadustöös edasi liikuda, kuna nad on mai keskpaigast juuni keskpaigani vabastatud oma lõputööde koostamise kohustusest. Programm lõpeb lõputöö kaitsmise ja suuliste eksamitega. Pärast kooli lõpetamist Bosporuse kaldal saavad õpilased osa CIFE ülemaailmsest vilistlasvõrgustikust.

Õppereis Rooma toimub ka 2. või 3. ametiajal.

Pärast ülikooli lõpetamist teevad praktikavõimaluse valinud üliõpilased erialase praktika (kolm kuni kuus kuud). Praktika saab lõpule viia Euroopa institutsioonis, rahvusvahelises organisatsioonis, riiklikus diplomaadis, konsultatsioonifirmades, valitsusvälistes organisatsioonides või teadusinstituutides. Praktika lõpus esitavad üliõpilased olulise praktikaaruande, mida hindab eksamineerijate nõukogu. Magistriõppe, praktika ja kinnitatud praktikaaruande tulemus on 90 EAP. Vaadake meie videot, et saada rohkem teavet osalejate kogemuste kohta!

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

The Centre international de formation européenne (CIFE) was created in 1954. Its founders, in particular, Alexandre Marc, understood the urgent necessity to train professionals and citizens in the sub ... Loe edasi

The Centre international de formation européenne (CIFE) was created in 1954. Its founders, in particular, Alexandre Marc, understood the urgent necessity to train professionals and citizens in the subject of a united Europe. CIFE is a private non-profit-making international organisation which includes several European studies courses as well as conferences, seminars and publications. Näita vähem
Berliin , Tore , Brüssel , Budapest , Canterbury , Rooma , Istanbul , Tunis , Viin + 8 Rohkem Vähem