Magister Integreerivates Taimeteadustes

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Kuidas saavad taimed aidata meil toime tulla globaalsete väljakutsetega?

Elu Maal sõltub taimede hõivatud päikeseenergiast - need on enamiku toiduvõrkude alus ja toetavad kõigi suuremate ökosüsteemide toimimist. Taimed vabastavad hapniku, mida me hingame. Nad muudavad päikeseenergia keemiliseks energiaks, pakkudes meile toitu, kiude, taastuvaid energiaallikaid ja paljude tööstusharude toorainet. Taimed ei teosta neid protsesse isoleeritult. Nad suhtlevad teiste organismide ning füüsikalise ja keemilise keskkonnaga, suhtlevad ja kohanduvad aktiivselt oma olukorraga. Kuidas nad neid asju teevad molekulaarsel, füsioloogilisel ja funktsionaalsel tasemel ja kuidas me saame sellest aru saada?

Kui olete lõpetanud integreeritud taimeteaduste magistriprogrammi, saate nendele suurtele küsimustele praegused vastused, mis põhinevad meie teadlaste eesrindlikel uuringutel, ja palju muud.

Õppimine

Integratiivsete taimeteaduste magistriprogramm on bioloogia- ja keskkonnateaduskondade ning põllumajanduse ja metsanduse teaduskonna ühine programm , mis tagab erakordselt põhjaliku õppekava. Teil on võimalik uurida looduslike ja kultiveeritavate taimede mitmekesisust Arktikast troopikani, samuti taimede funktsioone alates molekulaarsest tasemest, näiteks kasvueeniat ning kasvu ja diferentseerumist ökosüsteemi tasemeni.

Miks just integreeritud taimeteadused?

Kui olete lõpetanud integreeritud taimeteaduste magistriprogrammi, on teil praegustele vastustele, mis põhinevad meie teadlaste tipptasemel teadusuuringutel, nendele suurtele küsimustele ja muule, näiteks:

 • Kuidas üks taimerakk areneb keerukaks organismiks ja kuidas taimerakud, kuded ja elundid suhtlevad üksteisega ja reguleerivad üksteise kasvu molekulaarsel ja füsioloogilisel tasemel
 • Kuidas taimed väldivad, taluvad või kaitsevad end selliste väliste stressifaktorite eest nagu haigused, põud ja liigne päikesekiirgus ning kohanevad oma keskkonnaga
 • Kuidas taimed oma keskkonda tunnetavad ning omavahel ja teiste organismidega suhelda saavad
 • Kuidas taimed, suheldes mikroobide, seente ja loomadega, säilitavad ökosüsteeme ja seeläbi ka elu
 • Kuidas taimede genotüübilised, funktsionaalsed ja morfoloogilised erinevused võimaldavad neil õitseda tohutult erinevates elupaikades

Samuti saate teha järgmist:

 • Saage aru, kuidas taimeteadused ja biotehnoloogia võivad taimekasvatusele ja tootmisele kaasa aidata
 • Planeerida, koordineerida ja teostada kvaliteetseid põhi- ja rakendusuuringuid
 • Teadke hästi teadusliku meetodi valdamist ja hinnake teaduslikult läbi teadusharude kriitiliselt
 • Õppige molekulaarsete ja füsioloogiliste taimeteaduste tipptasemel laboritehnikaid
 • Kasutage põhioskusi, mis on vajalikud oma teadmiste laiendamiseks teistesse seotud valdkondadesse ja suhelge professionaalselt nende valdkondade ekspertidega
 • Tegutsege tööelus oma ala eksperdina ja uuendajana, keda toetavad teie keel, suhtlus, laborioskused ja muud ülekantavad oskused
 • Taotleda kraadiõppe (doktoriõppe) teaduslikke õpinguid

Struktuur ja sisu

Integratiivsete taimeteaduste magistriprogrammi maht on 120 ainepunkti (ECTS), mis valmib täisajaga õpingute kahe aasta jooksul. Kraad koosneb:

 • 80 ainepunkti edasijõudnute õpinguid (integreeritud taimeteadustes), sealhulgas ühiskursused (20 ainepunkti), alternatiivsed õppemoodulid (30 ainepunkti) ja magistritöö (30 ainepunkti)
 • 40 ainepunkti muid selle programmi või muude programmide õpinguid

Õppekava sisaldab isiklikku õppekava ja see võib sisaldada karjääriplaneerimist, ülekantavaid oskuste õpinguid, vahetusõppeid teises ülikoolis või praktika- või praktikaperioodi.

Uurite looduslike ja kultiveeritavate taimede mitmekesisust Arktikast troopikani , aga ka taimede funktsioone alates molekulaarsest tasemest, näiteks üksteisest ning kasvu ja diferentseerumise reguleerimisest kuni ökosüsteemi tasemeni. Teemad hõlmavad järgmist :

 • Taimebiotehnoloogia ja aretus
 • Molekulaarbioloogia ja geneetika
 • Kudede kasvu, paljunemise ja diferentseerumise reguleerimine
 • Saagi ja puidu moodustumise bioloogilised alused
 • Taimeökoloogia ja evolutsioonibioloogia
 • Taimede ja seente mitmekesisus ja süstemaatika
 • Liigi identifitseerimine

Isiklik juhendaja aitab teil kohandada individuaalset õppeplaani vastavalt teie spiraalidele ja nõudmistele.

Kursused ja õpetamine

Õppetöö on mitmekesine, koosneb loengutest, kaasaegsetest laboratooriumi- ja arvutikursustest, välikursustest, seminaridest ja ekskursioonidest . Õppekava on tihedalt seotud teadusuuringutega. Teid tutvustatakse uurimisrühmadega juba õpingute algusest peale, nii et saate õpingute edenedes kiiresti uurimismeetoditega tuttavaks. Suur osa õppematerjalist on erinevates digitaalsetes õppeplatvormides (näiteks Moodle), mis võimaldavad kaugõpet.

Teie edasijõudnud õpingud hõlmavad ühiskursusi ja alternatiivseid õppemooduleid. Kursuste valikuga saate süvendada oma teadmisi integreerivate taimeteaduste konkreetsetes valdkondades ja kohandada oma kraadi vastavalt teie püüdlustele. Isiklik juhendaja aitab teil kohandada individuaalset õppekava vastavalt teie huvidele ja vajadustele.

Inglise keel on peamine õppekeel. Kuna programm on mitmekeelne, saate eksameid teha, lõputööd kirjutada ja täita muid programmi nõudeid inglise, soome või rootsi keeles.

Magistritöö

Magistritöö (30 ainepunkti) läbimisega näete, et olete:

 • võimeline teaduslikku mõtlemist
 • oskab eksperimente juhendades kavandada ja läbi viia
 • oma lõputöö teemaga põhjalikult tuttav
 • võimeline efektiivseks kirjalikuks teaduskommunikatsiooniks

Magistritöö projekt koosneb tavaliselt neljast eraldi etapist:

 • Uuringu kavandamine ja kavandamine
 • Andmete kogumine (välitööd ja / või laboratoorsed tööd ja / või matemaatiline modelleerimine)
 • Andmete analüüsimine (valideerimine / kvaliteedikontroll, statistiline analüüs, joonistamine)
 • Tulemuste tõlgendamine ja arutamine selleteemalise kirjanduse valguses

Tavaliselt viiakse töö läbi uurimisprojektis , milles teil on selgelt määratletud ja sõltumatu roll. Lõputöö peate ise kirjutama. Teie tööd juhendab inimene, näiteks professor või õppejõud, kellel on doktorikraad samas uurimisvaldkonnas ja kes tunneb seda teemat ja asjakohaseid kursusi hästi. Pärast oma magistriprojekti valmimist saate aru, kuidas teadusprojekt kulgeb, alates töö kavandamisest kuni selle teostamiseni ja tulemuste teatamiseni.

Koostöö teiste osapooltega

Mitmekülgne programm on võimalik ainult erinevate osapoolte ühistel jõupingutustel. Seetõttu viiakse õppe- ja teadustöö läbi koostöös:

See tagab, et teil on head väljavaated töökoha leidmiseks või praktikavõimaluste saamiseks.

Õppe eesmärkidel kasutatakse ka Viikki ülikoolilinnakus asuvaid eksperimentaalseid kasvuhooneid ja välipõlde. University of Helsinki kuuluvad viis Soome välipunkti on väärtuslik vara ja mitmesuguste välikursuste toimumiskohad. Jaamadest asub lõunarannikul Tvärminne zooloogiajaam , Lõuna-Soomes Lammi bioloogiajaam ja Hyytiälä metsapõllujaam ning Põhja-Soome Lapimaal Värriö Subarktika uurimisjaam ja Kilpisjärvi bioloogiajaam . Ida-Aafrikas Keenias asuvas Taita Hillsi uurimisjaamas on teil täiesti teistsugune, kord elus õppimise kogemus.

Õpilased ja üliõpilaselu

Üliõpilaselu ja eriti üliõpilasorganisatsioonide kultuur on Soomes erakordselt rikas ja mitmekesine. Ka University of Helsinki üliõpilaskond väga aktiivne. University of Helsinki üliõpilasesinduses (HYY) tegutseb üle 250 üliõpilasorganisatsiooni , alates teaduskondade ja aineorganisatsioonidest ning lõpetades poliitiliste ja ühiskondlike organisatsioonidega ning alates kooridest ja orkestritest ning lõpetades spordi- ja mänguklubidega. Nende tegevus hõlmab aastapäeva tähistamist, akadeemilisi õhtusööke, kultuuriüritusi, kokkutulekuid ja ekskursioone.

Üliõpilasena ja üliõpilasesinduse (HYY) liikmena on teil õigus paljudele soodustustele ja teenustele. Näiteks taskukohane õpilaskodu, põhilised tervishoiuteenused, spordirajatised ja õpilase hinnaga toitlustus . Samuti saate arvukalt allahindlusi, näiteks ühistranspordi teenustasudele kogu riigis.

Karjäär

Integratiivsete taimeteaduste magistrikraadiga on teil palju potentsiaalseid karjäärivõimalusi. Võite liikuda otse oma valdkonna eksperdi ja uuendajana tööellu, mida toetavad teie keel, suhtlus, labor ja muud ülekantavad oskused, või jätkata kraadiõppes (doktoriõppes).

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Loe edasi

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Näita vähem