Magister Põllumajanduse, keskkonna ja ressursimajanduse

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Kuidas taastatakse ookeanid ookeanidena?

University of Helsinki kogukond töötab koos selle nimel, et muuta maailm paremaks kohaks. Me ühendame teadusuuringud ja hariduse tihedalt üksteisega, et pakkuda üliõpilastele aktuaalseid, kõrgetasemelisi ja silmapaistvaid magistriprogramme. Õppides põllumajanduse, keskkonna ja ressursimajanduse magistriõppes (AGERE) , kvalifitseerute eksperdiks, kellel on juba täna homsete küsimuste lahendamiseks vajalikud oskused. Millise küsimuse lahendate?

Magistriprogramm koosneb kahest õppesuunast:

 • Põllumajandusmajandus
 • Keskkonna ja ressursside ökonoomika

Miks just põllumajandus-, keskkonna- ja ressursimajandus?

Põllumajanduse, keskkonna ja ressursimajanduse magistriprogrammis (AGERE) saab sinust rakendusmajanduse spetsialist põllumajanduse, keskkonna ja ressurssidele keskendunud valdkondades. Te tunnete end hästi selliste teemadega nagu kliimapoliitika, säästev põllumajandus ja toiduga kindlustatus.

Põllumajanduse ökonoomika õpperaja lõpetanuna on teil võimalus:

 • Olge ärikorralduse ja majanduse ekspert, kellel on teadmised põllumajanduse, maaettevõtete, toiduturu ja sellega seotud poliitikate eripäradest
 • Kasutage valdkonna probleemide lahendamisel majandus- ja juhtimisteooriaid ning sobivaid metoodikaid, näiteks ökonomeetriat, numbrilist modelleerimist

Keskkonna- ja ressursimajanduse õpingute lõpetanuna on teil võimalus:

 • Tuvastage loodusvarade kasutamise ja keskkonna seisundi halvenemise sotsiaal-majanduslikud ajendid
 • Analüüsige poliitika mõju keskkonnale ja loodusvarade kasutamisele
 • Sõnastage soovitused otsuste vastuvõtmise toetamiseks nii avalikus kui ka erasektoris
 • Rakendada mikromajanduslikke teooriaid ja kvantitatiivseid meetodeid (ökonomeetria, analüütiline ja numbriline dünaamiline modelleerimine ning mänguteooria).

Pärast kooli lõpetamist võite leida tööd riiklikul või rahvusvahelisel turul, näiteks ülikoolides, teadusinstituutides, avalikus sektoris või ettevõtluses, või võite hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks.

Struktuur ja sisu

Õppe maht on 120 ECTS ainepunkti, mis sisaldab nii valdkonnapõhiseid edasijõudnute õpinguid kui ka valikaineid antud valdkonnas või muudest õppeprogrammidest. Valdkonnapõhiste edasijõudnute minimaalne maht (mõlemas õpperajas) on 60 ainepunkti, millest 30 moodustab magistritöö. Teisel magistriõppeaastal soovitatakse teil keskenduda magistritööle.

Keskkonna- ja ressursimajandus

Sellel õpperajal saate kaasaegse majandushariduse keskkonna- ja loodusvaraökonoomika alal. Kursused, mida kõik õpetatakse inglise keeles, hõlmavad teoreetiliselt keskendunud kursusi, mille käigus saate põhjaliku ülevaate mängu teooria staatilistest ja dünaamilistest mudelitest ja rakendustest, kvantitatiivsetele meetoditele keskenduvatest kursustest, milles omandate võime juhtida arvulisi simulatsioone ja rakendada ökonomeetrilisi meetodeid ja temaatilisi kursusi, mis keskenduvad keskkonna- ja ressursipoliitika olulistele väljakutsetele. Kursusi õpetavad kogenud õpetajad ja aktiivsed teadlased ning kursuste sisu on üles ehitatud värskeimatele uurimistulemustele.

Enamik kursusi on jagatud mooduliteks. Põhimoodulid on keskkonnaökonoomika, loodusvarade ökonoomika ja meetodid. Lisaks neile moodulitele uurite vähemalt ühte temaatilist moodulit , näiteks kliimauuringud ja Läänemere uuringud, eesmärgiga rakendada õpitud teooriat ja meetodeid reaalse maailma probleemidele. Samuti on teil vabadus valida vabatahtlikke õpinguid. Näiteks arendatakse teie kutseoskusi ja võrgustikke edasi vabatahtliku projektikursuse kaudu või võimaliku praktika ajal Soomes või välismaal.

Magistritöö jaoks uurite ja analüüsite olulist keskkonna- ja ressursimajanduslikku teemat, mis võib olla orienteeritud kas poliitikale või teooriale. Lõputööd saate kirjutada seoses suurema teadusprojektiga, koostöös ettevõtete ja avalike asutustega või iseseisvalt.

Õpingute ajal on teil võimalus jälgida meie uurimistööd . Sellel kursusel võtate eelnimetatud ainetes ette laiendatud õpinguid, mis valmistavad teid ette kraadiõppeks ja teadlaskarjääriks.

Põllumajanduse ökonoomika

Põllumajanduse ökonoomika õpperada ühendab endas ärikorralduse ja majanduse valdkonna teadmised põllumajanduse, maaettevõtete, toiduturgude ja nendega seotud poliitikate eripäradest. Põllumajanduse ökonoomika õpingute kaudu õpite rakendama teooriaid ja mudeleid, mida kasutatakse põllumajanduse ja maapiirkonna ettevõtete kasumlikkuse ja konkurentsivõime määratlemiseks ning neid mõjutavate tegurite äratundmiseks. Uurite toiduturgude toimimist ja hindate erinevaid poliitilisi võimalusi. Õpingud hõlmavad praktikale orienteeritud ülesandeid, mis loovad teie otsustus- ja karjäärioskused ning enesekindluse teoreetiliste teadmiste praktikas rakendamiseks. Kursusi õpetatakse kas soome, rootsi või inglise keeles.

Õppe struktuur koosneb kolmest osast või tuummoodulist :

 • vähemalt üks 15 krediidi tuummoodul kolmest valikuline
 • üks 15 krediidi põhimoodul AGERE Methods;
 • üks 15 krediidi põhimoodul AGERE moodul.

1. osa sisaldab vähemalt ühte järgmistest 15 krediidimoodulist: põllumajandusturud ja -poliitika, tootmisökonoomika ja talumajapidamise korraldamine või ettevõtlus. Ettevõtluse loenguid peetakse soome keeles. 2. osa, meetodite põhimooduli, saab koostada erinevate metoodiliste kursuste kaudu. 3. osa on lõpuks 15 krediidi moodul põllumajanduse majanduse ning keskkonna- ja ressursimajanduse kohta. Õpingud hõlmavad praktilist koolitusperioodi ja seminare ning need võivad hõlmata karjääriorienteerumist ja karjääriplaneerimist. Magistritöö projekt võimaldab teil rakendada ja arendada oma teoreetilisi ja metoodilisi oskusi. See arendab teie võimeid teaduslikus mõtlemises ja projektijuhtimises ning on heaks lähtepunktiks teie edasises karjääris.

Kursused ja õpetamine

Põllumajanduse, keskkonna- ja ressursimajanduse õpetamine põhineb õpilaste ja õpetajate aktiivsel koostööl. University of Helsinki ülikooli neljas ülikoolilinnakus, Viikki ülikoolilinnakus asuv programm pakub rahvusvahelist ja aktiivset õpikeskkonda, kus õppetöö hõlmab nii traditsioonilisi kui ka tänapäevaseid praktikaid, näiteks loenguid, rühmatöid, projekte, seminare ja töötubasid.

Programmi õpetajatele on antud mitu õpetamisauhinda, näiteks Palmenia ( University of Helsinki ) pälvis keskkonna ja ressursimajanduse õpetajatele aasta õppejõud 2010. Lisaks arendavad õpetajad aktiivselt parimaid õpetamistavasid näiteks University of Helsinki õpetajaakadeemia liikmetena .

Magistritöö

Magistritöö jaoks uurite ja analüüsite oma huvivaldkonna olulist teemat. Lõputööd saate kirjutada seoses suurema teadusprojektiga, koostöös ettevõtete ja avalike asutustega või iseseisvalt. See on heaks lähtepunktiks teie edasises karjääris, kuna olete uurimis- ja kirjutamisprotsessi ajal täiendanud oma valdkonnapõhiseid teadmisi. Lõputöö projekt arendab ka teie võimeid teaduslikus mõtlemises ja projektijuhtimises.

Rahvusvaheline koostöö

Programmi üliõpilasena on teil võimalus praktikavõimalusteks, visiitideks ja õppevahetuseks partnerülikoolidega. Külalislektorid annavad temaatiliste moodulite raames intensiivkursusi. Samuti saate liituda meie rahvusvaheliste teadusvõrgustikega, näiteks NorMER (kliimamuutuste all tegutsev mere ökosüsteemide ja loodusvarade uuringute Põhjamaade Keskus).

Meie partnerülikoolide hulka kuuluvad:

 • Kieli ülikool
 • Norra majanduskool
 • Norra Maaülikool
 • Lõuna-Taani ülikool
 • Algarve ülikool

Doktoriõpe

Magistriõppe eduka läbimise korral saate üldise kõlblikkuse kraadiõppeks. Teil on doktorikraadi omandamiseks suurepärane kvalifikatsioon. keskkonna- ja ressursimajanduse ning põllumajanduse ökonoomika programmid nii Soomes kui ka välismaal. Üks võimalus on kandideerida University of Helsinki taastuvate loodusvarade säästva kasutamise doktoriõppesse (AGROFEE) .

Õppemaksud

EL-i / EMP-väliste riikide kodanikud, kellel ei ole selles piirkonnas alalist elamisluba ja kes õpivad inglise keeles, peavad tasuma õppemaksu. Studyinfo veebisaidil olevate KKK-de alt saate teada, kas õppemaksu tuleb tasuda või mitte.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Loe edasi

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Näita vähem