Magister Toorainete Uurimise Ja Jätkusuutlikkuse

Üldine

Programmi kirjeldus

Palun teada meetmed töötatakse välja poolt University of Bologna alustada järgmisel õppeaastal parimal võimalikul viisil.

Õppeaasta 2020/21 - esimesel poolaastal toimuvad kaugõppe tegevused paralleelselt õppetööga klassiruumis

Aastase 2020/21 esimese kuue kuu jooksul pakub University of Bologna segaõpet, mis toimub klassiruumides, kuid millele on ka kaugjuurdepääs. Viimaste kuude jooksul on ülikool pingutanud selle nimel, et kõik klassiruumis toimuvad tegevused saaksid jätkuda võimalikult paljudele õpilastele, järgides samal ajal ohutuseeskirju ja -protokolle.

Ülikool keskendub kahele aspektile: ühelt poolt tegeldakse klassiruumide kohandamisega uue tehnoloogilise infrastruktuuri abil; teisest küljest viib see ellu muudatusi, mis on vajalikud õpetajate abistamiseks õpetamismeetodite pideva parendamise protsessis.

Rahvusvahelised üliõpilased: kuidas valmistuda registreerumiseks -> kontrollige siin kogu vajalikku teavet.

Toorainete uurimise ja jätkusuutlikkuse (RaMES) kraadiõppeprogramm pakub teoreetilisi ja praktilisi teadmisi esmase ja sekundaarse tooraine väärtusahelast laiemas ringmajanduse raamistikus koos tugeva ettevõtlusalase suunitlusega. Programm - ainulaadne Itaalias - on välja töötatud koos Norra Teadus- ja Tehnikaülikooli ning Soome Geoloogiakeskusega, et tagada äri, hariduse ja teadusuuringute integreerimine kooskõlas Euroopa Innovatsiooni- ja Innovatsiooniinstituudi kõrgete haridusstandarditega. Tehnoloogia.

Õppekavasse astumiseks on 5 põhjust

  1. Õppige kõige uuenduslikumaid uuringutehnikaid keerukate geoloogiliste probleemide iseloomustamiseks
  2. Arendada uusi teadmisi looduslike riskide maandamise alal ja uusi uurimismeetodeid
  3. Laiendage ringmajanduse raamistikus oma arusaamist geoloogia ja toorainetööstuse vastastikmõjust
  4. Suurendage oma probleemide lahendamise oskusi välitööde ja tööstuse rakendamise kogemuste kaudu
  5. Arendage ettevõtlikku mõtteviisi, et muuta uuendused teostatavateks ärilahendusteks

Uuenduslik ELi rahastatav programm

Alates 2019. aasta oktoobrist University of Bologna uue, EL-i finantseeritava magistrikursuse Toorainete uurimine ja jätkusuutlikkus (RaMES), mis koondab tipptasemel teadmisi toorainete ja ringmajanduse põhimõtete alal. RaMESi eesmärk on harida uut põlvkonda ettevõtlusele orienteeritud geolooge ja insenere, kellel on põhjalikud teadmised toorainete füüsikalis-keemilistest omadustest, nende geoloogilistest uuringutest ja kes on eriti tundlikud säästva kasutamise parimate tavade suhtes.

RaMES kasutab kompetentse ja oskusteavet University of Bologna kolmest osakonnast, Norra teaduse ja tehnikaülikooli (Trondheim) kahest osakonnast, Soome geoloogiakeskusest, Madridi tehnikaülikoolist ning mitmetest Itaalia ja välisinstitutsioonidest. ja ettevõtted, kes tegutsevad tooraine väärtusahela erinevates aspektides.

RaMES on heaks kiitnud ja rahastanud Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituut (EIT), mis on sõltumatu EL-i organ, mille eesmärk on tugevdada koostööd ettevõtete, haridusasutuste ja teadusorganisatsioonide vahel. EIT toetab pikaajaliste partnerluste loomist, mis hõlmavad ülikoole, teadusasutusi ja juhtivaid ettevõtteid kogu Euroopas. Neid partnerlusi nimetatakse teadmis- ja innovaatikakogukondadeks (TIK) ning nende eesmärk on luua innovaatilisi tooteid ja teenuseid, koolitada uut põlvkonda ettevõtjaid ja soodustada uute ettevõtete asutamist. Üks sellistest teadmis- ja innovaatikakogukondadest on teadmis- ja innovaatikakogukondade toormaterjalid, mis loodi 2014. aastal eesmärgiga edendada toorainete säästvat uurimist, kaevandamist, töötlemist, ringlussevõttu ja asendamist. Selle teadmis- ja innovaatikakogukonna raames on RaMES rahastatud ja tegutseb.

Sisu ja väljavaated

Sellel kahel aastal on 120 ECTS magistrikraad kavandatud seguks ressursside geoloogia õppekavast ja oluliste ainete komplektist, mis käsitlevad jätkusuutliku protsessina toorainete uurimist ja kasutuselevõttu, mis hõlmavad materjaliteadusi, tööstusökoloogiat ja ärimajandust. Seega keskendub programm tooraine väärtusahela täieulatuslikele tagajärgedele geoloogilisest vaatenurgast, et edendada jätkusuutlikkuse ja ettevõtlusega seotud spetsialistide uut klassi. Programm ühendab loenguid laboratoorsete tegevuste, töötubade, külastuste ja pideva sisendiga praktikamaailmast läbi suhtluse ettevõtete, asutuste ja spetsialistidega.

Meie üldeesmärk on luua rikkalik õpikogemus, mis integreerib sujuvalt nii tugevad kui ka pehmed oskused, aga ka teoreetilised ja praktilised teadmised, pakkudes õpilastele praktilisi võimalusi praktikutega suhelda ja ettevõtlusega tegeleda tõeliste tooraineväljakutsetega.

Need pädevused on kooskõlas hiljutiste ELi ringmajanduse algatustega (nt Euroopa Komisjoni ringmajanduse tegevuskava) ja pakuvad olulisi kutsealaseid võimalusi ELi tööturul. See magistrikraad pakub ka töövõimalusi toorainetööstuses ja globaalsel tasandil tegutsevates teadusorganisatsioonides.

Rahvusvaheline liikuvus

RaMES-is õppinud tudengitel on võimalus taotleda Norra teadus- ja tehnikaülikoolis Erasmuse liikuvuse semestrit Norras (Trondheimis) ning kahenädalast välkursust Soomes, mida korraldab Soome geoloogiakeskus ja mis keskendub maavarade uurimise meetodid.

Vastuvõtutingimused

Iga kraadiõppe programmi jaoks on olemas spetsiaalsed registreerimisprotseduurid.

Üksikasjaliku teabe abikõlblikkuse, kandideerimisprotsessi, õppetasude ja tähtaegade kohta leiate aadressilt href = "https://www.master-rames.eu/apply-today/

Õppetasud ja toetused

Kõik üliõpilased maksavad oma pere sissetuleku põhjal, olenemata sellest, millisesse kraadiõppesse nad registreeruvad. Tutvuge meie veebisaidiga, et teada saada, millised on õppetoetuste, erandite ja stiimulite taotlemiseks vajalikud dokumendid:

href = "https://www.master-rames.eu/tuition-fees-and-grants/

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Alma Mater Studiorum, the oldest university in the Western world, paves the way for innovation through an increasingly rich program catalog, cutting-edge research, and a constant and increasingly ... Loe edasi

The Alma Mater Studiorum, the oldest university in the Western world, paves the way for innovation through an increasingly rich program catalog, cutting-edge research, and a constant and increasingly broad international perspective. Näita vähem
Bologna , Cesena , Forli , Ravenna , Rimini , Buenos Aires + 5 Rohkem Vähem