Magister avaliku poliitika ja halduse alal

Üldine

Programmi kirjeldus

Esitage küsimus WhatsAppis

Kas soovite luua kogukonna kutseoskusi, et oma kogukonda panustada? Kas olete huvitatud töötamisest avalikus teenistuses, oma kohaliku omavalitsuse heaks või avalike teenuste parendamiseks rahvusvahelisel tasandil? Kas soovite õppida tugeva rahvusvahelise suunitlusega kolmekeelses programmis?

Kursuse kirjeldus

See kapten koolitab ja koolitab tulevasi juhte ja spetsialiste riigiasutustes, kaubanduskodades, riigiettevõtetes või heategevusorganisatsioonides, samuti eraettevõtetes, kellel on ärisuhteid avalik-õiguslike üksustega. Need spetsialistid peavad vastamisi igapäevase reaalsusega, mis muutub üha keerukamaks ja nõuab mitmekesiseid oskusi. See kursus pakub teile selleks vajalikke õiguslikke, statistilisi-majanduslikke ja juhtimisvahendeid.

Lühidalt

  • Itaalia kraadiklass: LM-63
  • ECTSi ainepunktid: 120
  • Kursuse kestus: 2 aastat
  • Kursusi õpetatakse itaalia, saksa ja inglise keeles
  • Kättesaadavad kohad: 50 EL 5 riiki väljaspool ELi
    Ülikoolilinnak: Bozen-Bolzano
  • Õppetasud: 1 347,50 eurot aastas

Kursuse ülesehitus

Selles kaptenis pakutavad moodulid hõlmavad distsipliine õiguslikust, majanduslikust, organisatsioonilisest juhtimisest ja andmete analüüsist.

Pärast ühist esimest aastat koosneb kursus kahest voost:

  • Avalik poliitika - keskendub avaliku poliitika motivatsioonide ja vahendite analüüsile ning nende mõju hindamiseks kasutatud majanduslik-kvantitatiivsele tehnikale;
  • Avalik haldus - keskendub avaliku poliitika elluviimisele õiguslik-halduslikust ja juhtimislikust aspektist.

Valdkondadevaheline vaatenurk ilmneb õppeainete valimisel, mille hulgast saate valida, sealhulgas avaliku sektori majandus, avaliku sektori juhtimine ja korraldamine, avalik ja haldusõigus, avaliku sektori statistika.

Kursused hõlmavad töötubasid, rühmatöid, juhtumianalüüse, külalisloenguid ja õppereise (nt Euroopa Parlamenti Strasbourg'is ja Rooma konstitutsioonikohtusse) õpilaste probleemilahendamise ja meeskonnatöö oskuste teravdamiseks ning nende kontakti loomiseks konkreetsed küsimused, millega avaliku sektori juhtidel palutakse oma igapäevatöös tegeleda.

Vahetusprogrammid ja praktika

Praegu pakume üle 50 vahetusprogrammi partnerülikoolidega kogu maailmas ja teeme koostööd ulatusliku ettevõtete võrgustikuga, et praktiseerida Itaalias või välismaal. Bozen-Bolzanos osalemist saab kombineerida vahetusega välisülikooliga, Euroopas või mujal.

Programmi kahe aasta jooksul läbite vähemalt 150-tunnise praktika ka kohalikes haldusasutustes, kaubanduskodades, riigiettevõtetes (nt tervishoid, transport, kool), mittetulundusühingutes või Euroopa riikides. või rahvusvahelised organisatsioonid, sõltuvalt kohtade saadavusest ja teie eelistustest.

Taotlus

See kursus sobib eriti hästi majanduse, õiguse ja politoloogia lõpetanutele, kuid mitte ainult. Vastuvõtujuhenditest leiate kogu vajaliku teabe kursusele pääsemise kohta, kui olete lõpetanud muid erialasid.

Kursusele lubamiseks peate tõendama, et teil on esimese keele C1 taseme ja teise keele B2 tase. Kui teil pole ametlikku keeletunnistust, võite teha keeleeksami meie ülikoolis.

Valikukriteeriumid

Esimese astme ja keeletaseme astmed.

Sisseastumiseksamit ega vestlust ei toimu.

Karjäärivõimalused

Meie lõpetajad töötavad juhtivatel kohtadel valitsusasutustes - kohalikes, riiklikes ja rahvusvahelistes - riigiettevõtetes, heategevusorganisatsioonides ja eraettevõtetes, mis pakuvad teenuseid ja tooteid valitsusasutustele.

Kui teil on juba töökoht, saate oma teadmisi ja oskusi tugevdada ja laiendada, et oma karjääris edasi liikuda. Kui olete huvitatud kraadiõppest, võite taotleda doktorikraadi. pärast selle programmi lõpetamist.

Olete tööturul hästi ettevalmistatud ja valmis. AlmaLaurea veebisaidil saate vaadata lõpetajate rahulolu ja nende tööalase konkurentsivõime statistilisi andmeid.

Esitage küsimus WhatsAppis

Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Free University of Bozen-Bolzano is located in one of the most fascinating European regions, at the crossroads between the German-speaking and Italian economies and cultures. Its trilingualism in ... Loe edasi

The Free University of Bozen-Bolzano is located in one of the most fascinating European regions, at the crossroads between the German-speaking and Italian economies and cultures. Its trilingualism in teaching and research, its high level of internationalization as well as an ideal study environment guaranteed by its excellent facilities are some of the reasons why Unibz regularly reaches top positions in national and international rankings. Näita vähem