Elektri-, elektroonika-, side- ja juhtimistehnoloogia

Lühend: EEKR-MN

Kursuse tase: magistriõpe

Teaduskond: Elektrotehnika ja kommunikatsiooniteaduskond

Akadeemiline aasta: 2019/2020

Auhinnatud pealkiri: Ing.

Kvalifikatsioon: Ing. valdkonnas "Elektri-, elektroonika-, side- ja juhtimistehnoloogia"

Kvalifikatsiooni tase: magistriõpe (2. tsükkel)

Konkreetsed vastuvõtu nõuded: Vastuvõtutingimuseks on bakalaureusekraadi omandamine.

Programmi profiil:

Magistriõppeprogramm pakub spetsialiseeritud ülikooliharidust eelmise bakalaureuseõppe lõpetanutele kõigis väikese võimsusega tehnikavaldkondades, suure võimsusega elektrotehnika ja elektroonika, kommunikatsioonitehnoloogia, küberneetika, juhtimis-ja mõõtmistehnikad.

Peamised õpitulemused:

Programm on suunatud elektri- ja elektroonikaseadmete spetsialistide ettevalmistamisele, kellel on häid teadmisi elektriliste ja elektrooniliste seadmete ja süsteemide projekteerimisel, ehitamisel, teenindamisel ja rakendamisel.

Õpilasi õpetatakse rakenduslike elektroonikaseadmete ja kommunikatsioonitehnikate, teleinformaatika, elektri- ja elektroonikaseadmete, mikroelektroonika ja tehnoloogia ning juhtimis- ja mõõtmistehnikate erinevates valdkondades. Õpilased kasutavad ka vajalikke teadmisi kõrgemast matemaatika, füüsika, teoreetilise elektrotehnika, arvutite kasutamise ja programmeerimise, rakendusinformaatika ning võõrkeelte, majanduse ja juhtimise põhiteadmiste kohta.

Kohustusliku hariduse tõhusateks täiendusteks on välja töötatud üks individuaalne tehniline projekt ja üliõpilase uus meisterdokument. Nende konkreetsete õpingute valdkondade järgi saavad magistriõppe lõpetajad rakendada paljudes elektri- ja elektroonikatööstuse institutsioonides, ettevõtetes ja organisatsioonides projekteerimis-, ehitus-, rakendus- ja teenindusvaldkondi, nagu side- ja andmeedastusteenused ja süsteemid, kaasa arvatud riigiasutuse eriinstitutsioonides.

Kõigil neil filiaalidel saavad nad töötada ka tööstuse ja teenuste tehniliste juhtidega. Tänu rakenduste orienteeritud õppeprogrammide laiaulatuslikele põhialustele tagatakse kõrghariduse omandaja suure kohanemisvõimega enamiku oma tulevaste tavade nõuetega elektri- ja elektroonikaseadmed, side- ja juhtimistehnika kõikides valdkondades.

Töökogemus:

Magistriõppekava sisaldab üliõpilase kohustuslikku 2-nädalast kutsepraktikat. Praktikat saab täita elektri- ja elektroonikatööstuse või side- ja muude elektrooniliste meediavahendajate suvalisel ettevõttel Tšehhi Vabariigis ja välismaal. Praktika korraldatakse üliõpilase endi poolt ning see tuleks õppeaastal (eriti suvepuhkuse perioodidel) tavapärasest õppeajast väljaspool üliõpilaste magistriõppe algusest välja viia. Tööstusettevõtted valitakse vastavalt uuringukava - vt.

Lõplik riigieksam:

Lõplik riigieksam koosneb kolmest osast:
- Kirjalik osa moodustatakse üliõpilase diplomiteose, selle esitamise ja edukalt kaitsmise poolt riigieksamikomisjoni poolt,
- suuline osa koosneb eksamist filiaali kohustuslikeks aineteks,
- Suuline osa koosneb eksamist filiaali üldjuhul kohustuslikeks aineteks.

Juurdepääs edasistele õpingutele: Lõpetajad võivad jätkata doktoriõppes.

Lõpetamisnõuded: diplom, lõpueksam

Õppetöö: täiskoormusega õpe

Programmi juhendaja: prof. Ing. Jarmila Dědková, CSc.

ECTS osakonna koordinaator: prof. Ing. Jarmila Dědková, CSc.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 6 kursust Brno University of Technologyis »

Viimati uuendatud Jaanuar 21, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
2,500 EUR
õppeaasta kohta
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date