Magister elektrotehnika materjalides ja tehnoloogiates

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Magister elektrotehnika materjalides ja tehnoloogiates

Elektrotehnika õppeprogramm Materjalid ja tehnoloogiad valmistab ette spetsialiste, kes keskenduvad elektrotehniliste materjalide, tootmistehnoloogiate arendamisele ja kasutamisele ning nende juhtimisele elektritööstuses. Õppeprogrammi eesmärk on võimaldada üliõpilastel omandada vajalikke teoreetilisi ja praktilisi teadmisi. Lõpetajad on ette valmistatud nii, et nad saavad:

 1. Töökoha leidmine praktikas kutse- ja juhtimispositsioonidel.
 2. Jätkake doktoriõppes.
 3. Omada oma ettevõtet selles valdkonnas.

122560_mtel.jpg

Uuringu sisu:

 • Lõpetaja omandab vajalikud teoreetilised teadmised ja ülevaate kõigist elektritoodete elutsükli võtmevaldkondadest (alates projekteerimisest kuni juurutamiseni, sealhulgas kõrvaldamiseni ja ringlussevõtuks).
 • Õpingute ajal süvendavad nad teadmisi tavapäraste ja spetsiaalsete materjalide ja tehnoloogiate, kasutatavate diagnostiliste meetodite või protsesside juhtimise meetodite ja tööriistade kohta kogu toote elutsükli vältel.
 • Suurt rõhku pannakse iseseisvaks loometööks ettevalmistamisele professionaalsete projektide kaudu.
 • Lõpetajal on teadmised ja oskused elektrotehnika materjalide, tootmistehnoloogiate ja diagnostika valdkonna probleemide lahendamiseks, mis on olulised tööstuse edaspidiseks jätkusuutlikkuseks ja konkurentsivõimeks. Õppeprogrammi põhijooneks on multidistsiplinaarsus, rakendades seda paljudes tööstusvaldkondades.
 • Lõpetaja teab materjalide ja tehnoloogiate põhimõtteid ja rakendusi elektrotehnikas. Nende hulka kuuluvad pooljuhid, magnetilised ja dielektrilised materjalid, kontaktküsimused, tootmis- ja diagnostilised protsessid jne, kõrgtehnoloogilised materjalid ja tehnoloogiad (orgaaniline, trükitud, paindlik ja kantav elektroonika, nutikad tekstiilid, sensorid, nanotehnoloogiad, keskkonnamaterjalide ressursid) ja nende meetodid mõõdetud andmete iseloomustamine ja tõlgendamine.

Magistriõppesse lubamise tingimused

Pilseni Lääne-Böömi ülikooli (FEE) elektrotehnika teaduskonna magistriõppesse kandideerijad on bakalaureuseõppe lõpetanud ja võetakse vastu selle uuringu tulemuste põhjal.

Sissepääs ilma eksamita

Kandidaate saab vastu võtta ilma sisseastumiseksamita hindepunktide alusel. Punkte antakse:

 • bakalaureuseõppes saavutatud kaalutud keskmine,
 • dokumenteeritud kutsetegevus bakalaureuseõppe ajal,
 • riikliku lõpueksami tulemus ja bakalaureusetöö kaitsmine.

Antud punktide alusel võetakse vastu 60–70% õpilastest.

Sissepääs intervjuu põhjal

Sisseastumisvestluse peavad läbima järgmised kandidaadid:

 • kes on saavutanud kaalutud bakalaureuseõppe keskmise üle 2,5,
 • kes kandideerivad elektroonika ja rakendusinformaatika ning telekommunikatsiooni- ja multimeediumisüsteemide harudesse,
 • kes on lõpetanud bakalaureuseõppe programmid väljaspool Pilseni Lääne-Böömi ülikooli elektrotehnika teaduskonda.

Vastuvõtuvestluse eesmärk on kontrollida kandidaadi eeldusi antud haru uurimiseks ja tema komplekshindamist.

Välismaalased, kes taotlevad õppimist tšehhi keeles, peavad esitama tšehhi keele eksami tõendi - B1 tase vastavalt SERRile.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Faculty of Electrical Engineering is a part of the University of West Bohemia in Pilsen, which was established on September 28, 1991, with a history going to the year 1949. According to the main resea ... Loe edasi

Faculty of Electrical Engineering is a part of the University of West Bohemia in Pilsen, which was established on September 28, 1991, with a history going to the year 1949. According to the main research and development activities, the Faculty is divided into five departments and one R&D center: Department of Applied Electronics and Telecommunication (KAE), Department of Electrical Power Engineering and Environmental Engineering (KEE), Department of Technologies and Measurement (KET), Department of Electromechanics and Power Electronics (KEV), Department of Theory of Electrical Engineering (KTE), Regional Innovation Centre for Electrical Engineering. In the field of educational activities, the faculty provides university education in bachelor, master and doctoral study programs. It also provides its services in the field of life-long education. In the field of research, development, and innovation, the faculty focuses on solving basic and applied research projects. The Faculty has long-term experience in solving a number of national and international grant projects and contract research projects. The Faculty has been demonstrating in the long term the ability to successfully apply the results of its research and development activities in practice - this can be documented by a number of industrial applications that have been created on the basis of long-term cooperation with significant companies beyond the Pilsen region. Näita vähem