Magister ja molekulaarbioloogia

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

132087_020_galleria_laboratorio.jpgfoto viisakalt Andrea Guermani

-------------------------------------------------- -------------

Kandideeri UniTo-s aastaks 2020-2021 aadressil href = "https://apply.unito.it

Kandideerimise korra ja tähtaegade kohta klõpsake siin.

-------------------------------------------------- -------------

Bioteaduste ja süsteemibioloogia osakond ning bioloogiliste ja kliiniliste teaduste osakond pakuvad magistrikraadi (CMB). CMB on kaheaastane (S1-S4) teise taseme (bioloogia klass), mida õpetatakse täielikult inglise keeles ja mis on mõeldud BA lõpetajatele, kes otsivad põhjalikke teadmisi molekulaar- ja rakubioloogias ning oskust kasutada neid teadmisi arenenud rakendusuuringute bioloogia teadused, näiteks biomeditsiin, biotehnoloogia ja neuroteadused.

Selleks koosneb CMB ühisest osast ja konkreetsetest õppekavadest:

 • Biomeditsiin,
 • Biomolekulaarsed,
 • Neurobioloogilised.

60527_LM_BCM_Overview.jpg

Ühises osas (S1-S2) omandavad õpilased kaasaegsed teadmised kõrgtehnoloogilistest biomolekulaar- ja rakubioloogia valdkondadest. Konkreetsed kursused on arenenud rakubioloogia ja biotehnoloogia, täiustatud molekulaarbioloogia, rakufüsioloogia, bioinformaatika, molekulaarne farmakoloogia.

Seejärel võimaldavad spetsiifilised biomolekulaarsed, biomeditsiinilised ja neurobioloogilised õppekavad (S3) õpilastele oma teadmiste ja oskuste süvendamist järgmistes valdkondades:

 • Valgu struktuur, proteoomika, biofüüsika, transkriptoomika, bioinformaatika ja süsteemibioloogia.
 • Inimese anatoomia, immunopatoloogia ja onkoloogia, meditsiini ja vähi geneetika, eriti haiguste raku- ja molekulaarsete mehhanismide suhtes.
 • Inimese ja võrdleva neuromorfoloogia, raku neurobioloogia, molekulaarse ja arengu neurobioloogia.

Üliõpilased omandavad ka kaasaegsed teadmised täiustatud eksperimentaalsetest metoodikatest, mida pakuvad nii teoreetilised kui ka praktilised kursused ning valmistades ette eksperimentaalse väitekirja (S4 - 39 ainepunkti), mis toob esile väitekirja. CMB programm. Koos annavad need tegevused hea ülevaate teaduslikust uurimismeetodist, mis on piisav, et võimaldada töötada iseseisvalt ja osaleda eksperimentide kavandamisel ja läbiviimisel, samuti andmete tõlgendamisel ja esitamisel.

Mobiilside ja molekulaarbioloogia magistrikraad on osa NENS-st (Euroopa neuroteaduskoolide võrgustik).

Aga minu oskused pärast kraadi saamist?

Cellular and Molecular Biology (CMB) magistrikraadi eesmärk on anda sügav ja integreeritud teadmised bioloogilistest süsteemidest rakulistest ja molekulaarsetest tasemetest kuni komplekssete organismideni koos võimet kasutada selliseid teadmisi rakendatud bioloogia konkreetsetes valdkondades. biotehnoloogia, biomeditsiin ja neuroteadused.

Iga õppekava (biomolekulaarne, biomeditsiiniline, neurobioloogiline) haridusalane tegevus võimaldab õpilastel oma teadmisi ja oskusi parandada järgmistes valdkondades:

 • biofüüsika, molekulaarstruktuur, bioinformaatika ja süsteemibioloogia;
 • inimese anatoomia, meditsiiniline geneetika, üldine patoloogia (eriti seoses patogeneetiliste mehhanismidega);
 • inimese või võrdleva neuroanatoomia, raku, molekulaarse ja arengu neurobioloogia, neuropatoloogia.

Märkimisväärseid oskusi arenenud, innovaatilistes ja eksperimentaalsetes metoodikates pakuvad konkreetsete õppekavade kursused ning eksperimendi ettevalmistamise käigus omandatud teadmised. Viimast saab arendada nii Itaalias kui ka välismaal rahvusvahelistumise ja üliõpilaste liikuvuse programmide (Erasmus) raames.

Kokkuvõttes annavad kõik ülalkirjeldatud tegevused teaduslikku metoodikat hästi, andes teaduslike katsete kavandamisel ja teostamisel ning andmete esitamisel ja arutelul hea autonoomia. Mõned kursused pühendavad aega bioeetiliste küsimuste ja kirjeldatud metoodika sotsiaalse mõju arutamisele.

Kõik ülalkirjeldatud tegevused tõestasid, et nad on lõpetanud rakulise ja molekulaarbioloogia valdkonnas ning oskavad lugeda ja kriitiliselt arutada konkreetseid teemasid käsitlevaid teaduslikke artikleid, võimaldades asjakohast teavet õigesti tõlgendada ja kasutada, kasutades ära asjakohast teaduskeelt.

132086_001_laboratory.jpgfoto viisakalt Andrea Guermani

Kes ma saan?

Lõpetajad raku- ja molekulaarbioloogias võivad teostada erialast tegevust ja juhtimist, mida kehtivad reeglid tunnevad bioloogide oskustena kõigis konkreetsetes rakendusvaldkondades. Kuigi need on osaliselt kattuvad bakalaureuseõppe lõpetajate omaga, annab Cellular and Molecular Biology magistrikraad laialdase kultuuri ja kõrge professionaalse profiili, mis võimaldab head otsustamisvabadust. Eelkõige saavad mobiilside- ja molekulaarbioloogia lõpetajad tööriistu, et:

 • registreeruda riikliku eksami läbimisel bioloogide riikliku registri A-sektsioonis;
 • elama põhi- ja rakendusuuringute instituutides, avalikes ja erasektori bioanalüütilistes laborites, farmaatsiatööstuses, professionaalses ja planeerimises, edendades ja arendustegevuses teaduse ja tehnoloogia innovatsiooni valdkonnas, samuti juhtimis- ja planeerimistegevustes, mis hõlmavad mobiilsidevõrku ja molekulaarsed tehnoloogiad;
 • registreeruda Ph.D. Koolid Itaalias või välismaal;
 • registreeruda LM-6 lõpetajatele avatud meditsiinikoolides.

Ph.D. on teaduslikust huvist huvitatud inimeste loomulik hariduslik süüdistus, samas kui meditsiinikooli eriala on vajalik selleks, et juhatada karjääri sotsiaalkindlustusasutuses.

Kus ma töötan

Bioloog töötab avaliku või erasektori uurimisinstituutides, ettevõtetes ja tööstusharudes mitmes valdkonnas: biomeditsiini, molekulaarbioloogia ja biotehnoloogia, geneetika, keskkonna, vee, õhu, pinnase ja toidu hügieeni, füüsikalise keemia, biokeemia, mikrobioloogia, toksikoloogia, farmakoloogia ja kvaliteedikontrolli menetlustes.

Eelkõige võivad mobiilside ja molekulaarbioloogia lõpetajad töötada:

 • Ülikoolid, uurimiskeskused, haiglad, diagnoosikeskused, piirkondlik keskkonnakaitseagentuur, tööstusharud (farmaatsia-, toidu-, põllumajanduslik tööstus jne);
 • Riiklik haridus, õpetajad.

Bioloogina töötamiseks kas vabakutselisena või ettevõtte töötajatena tuleb mobiilside- ja molekulaarbioloogia lõpetajatele registreeruda bioloogide riikliku registri A-osas, mis on kättesaadav ainult riikliku eksami läbimisel. Erikoolikraad, mis on saadud LM-6 lõpetajatele avatud meditsiinikoolides, on sotsiaalkindlustussüsteemis töötamiseks kohustuslik.

Kellega ma töötan?

Nagu varem öeldud, töötab bioloog väga erinevates kontekstides ja mitut liiki asutustes (avalik-õiguslikud ja eraettevõtted, ülikoolid, uurimiskeskused, koolid). Mõned bioloogid teevad välitegevusi looduskeskkonnas, samas kui teised töötavad peamiselt laborites. Kuna bioloog tegeleb keerulistes katsetes, tegeleb ta kõigis valdkondades sageli grupitöös, kus ta juhib teiste spetsialistidega. Eriti keskkonnakeskkonnas suhtlevad bioloogid sageli looduslaste, geoloogide ja keemikutega, samas kui biomeditsiinilises keskkonnas suhtleb ta sageli arstide ja teiste meditsiinitöötajatega. Veelgi enam, nn "-omic" tehnikate hiljutine areng (genoomne, transkriptoomne, proteoomiline jne) ning sellest tulenev vajadus hallata ja välja töötada tohutuid andmemahtusid panevad bioloogid tihedalt ühendust bioinformaatikaga.

Kes kasutab minu tööd?

Nagu ajakirjandus on sageli näinud, uurib Bioloogia üldist huvi pakkuvaid teemasid, nagu looduskeskkonna muutuste mõju nii loomade kui ka taimede elule, geneetiliselt muundatud organismide mõju, inimese genoomi ja mikrobiomuse omadused ja funktsioonid, toiduga seotud riske. Bioloogide poolt läbiviidud uuringute tulemused võivad märkimisväärselt kaasa aidata inimeste tervise parandamisele, kogukonna heaolule ning looduskeskkonna säilitamisele ja parandamisele. Näiteks on patoloogiliste mehhanismide ja mikroorganismide rolli mõistmine, uute vaktsiinide, antibiootikumide ja teiste ravimite väljatöötamine üheks translatsiooniliseks tegevuseks, mida lõpetajad teostavad raku- ja molekulaarbioloogias. Teisest küljest on tänapäeva inimtegevus keskkonda märkimisväärselt mõjutanud ja praegu on bioloogilised teadmised jätkusuutliku arenguga toimetulekuks väga olulised.

Sel põhjusel on bioloogidel äärmiselt oluline anda vihjeid, et kujundada eri tasandite otsuseid (valitsus, tööstus, kaubandus, haridus) ja avalikku arvamust. Tõepoolest, uute tehnoloogiate sotsiaalsete, tervislike, õiguslike ja eetiliste väljakutsete teadlik silmitsi seismine on ainus viis, kuidas maa peal ühitada areng, õiglus ja elu.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Turin is today one of the largest Italian Universities, open to international research and training. It carries out scientific research and organizes courses in almost all discipline ... Loe edasi

The University of Turin is today one of the largest Italian Universities, open to international research and training. It carries out scientific research and organizes courses in almost all disciplines. It is an integral part of the community, acting for reviving urban and suburban areas, promoting cultural interaction, social integration and development, encouraging dialogue and insight into current realities. Näita vähem