Magister küberneetika ja robootika alal

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriprogramm

Magistriprogrammi Küberneetika ja Robootika õppurid omandavad programmi kohustuslikes õppeainetes põhjalikumad teadmised küberneetika, robootika, automaatse juhtimise, diagnostika ja andurite kohta ning arendavad ka oma loovat insenerioskust projektitüüpi ainetes. Õpilased õpivad küberneetika ja robootika üldvaldkonda ning saavad valida kursused nelja olemasoleva eriala hulgast. Siiski on neil siiski võimalik saada ülevaade programmi muudest valdkondadest, valides nõutava valikaine (see on kohustuslikuks õppeaineks neljast spetsialiseerumisest) ja ka valikuliste kursuste valimise kaudu. Teisest küljest saavad üldõppe üliõpilased, keda nimetatakse teadlikult sama moodi kui kursus ise, suunata programmi läbi oma vajaduste, valides nõutavad valikained siksakiliselt - väljastpoolt kõigi erialade kohustuslikud ained. Seega suudavad meie õpilased mõnes valdkonnas teadmiste sügavust säilitades laiendada silmaringi ka teistes valdkondades, mis aitab neil edaspidises karjääris ja avab neile uksed mujale.

127473_photo-1518314916381-77a37c2a49ae.jpeg
Jelleke Vanooteghem / Unsplash

Küberneetika ja robootika - õppeprogramm

Pakub laiemat teadmistevalikut kui spetsialiseeritud valdkonnad, kuid see pole nii põhjalik. Õpilased läbivad programmi, valides vajalike valikainete sobiva kombinatsiooni (siksakiline). Need pärinevad üksikute erialade kohustuslike ainete loendist.

Robootika - spetsialiseeritud valdkond

Spetsialiseerumine arenenud mobiilse ja kollektiivse robootika ning tehisintellekti jaoks. Sügavad teadmised reaalajasüsteemide ja tööstuslike infosüsteemide programmeerimisest.

Süsteemid ja juhtimine - spetsialiseeritud valdkond

Spetsialiseerunud tehniliste, bioloogiliste, meditsiiniliste, transpordi- ja muude reaalsete süsteemide automaatsele juhtimisele. Sügavad teadmised optimaalse ja kindla juhtimise kohta; hindamine, filtreerimine ja tuvastamine; mittelineaarsed süsteemid, diskreetsed sündmussüsteemid; dünaamika ja juhtimisvõrgud.

Andurid ja mõõteriistad - spetsialiseeritud valdkond

Spetsialiseerumine täiustatud sensoritele, videomeetriale ja kontaktivabale mõõtmisele, andmete hankimisele ja edastamisele, signaalide ja virtuaalsete mõõteriistade töötlemisele ja digitaliseerimisele.

Lennunduse ja kosmose süsteemid - spetsialiseeritud valdkond

Spetsialiseerumine avioonika- ja kosmosesüsteemidele ning -tehnoloogiatele. Sügavad teadmised õhusõidukite mõõteriistade, lennujuhtimissüsteemide, integreeritud avioonika, lennunduse raadiosüsteemide ja kosmosetehnika kohta.

Järjepidevus bakalaureuseprogrammiga

Magistrikursus põhineb lõdvalt bakalaureuseõppe programmis Küberneetika ja robootika, kuid see on avatud teiste programmide, teaduskondade ja koolide lõpetajatele. Peamine nõue on lõpetatud bakalaureusekraad mis tahes sarnase fookusega programmis. Teistest teaduskondadest või ülikoolidest tulnud tudengite teadmatuse puudumisele võib programmi esimesel aastal lisada valikainete kursusi. Seda tänu saadaolevate valikainete mitmekesisusele. Ükski valdkond ei vaja eelmisel bakalaureuseastmel spetsialiseerumist.

Sisseastumiseksam

  • Jah (Skype'i intervjuu)

Sissepääsu nõuded

  • Avalduse vorm
  • Uuringute ärakiri (rekord)
  • Sertifikaadi notariaalselt kinnitatud ärakiri ja dokumentide ärakiri
  • Taotlustasu: 32 eurot

Inglise keele tase

  • Sellised sertifikaadid nagu TOEFL iBT 70 / IELTS 6 / TOEIC 800 või muud sarnased sertifikaadid, mis kinnitavad suurepärast inglise keele oskust
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research ... Loe edasi

Czech Technical University in Prague is the oldest technical university in Europe, founded in 1707 and is currently a leading technical research university within the region and in the Prague Research cluster. CTU offers undergraduate, graduate and doctoral programs at 8 faculties: Faculty of Civil Engineering, Mechanical Engineering, Electrical Engineering, Nuclear Sciences, and Physical Engineering, Architecture, Transportation Sciences, Biomedical Engineering, Information Technology and programs at MIAS School of Business. Moreover, CTU offers free sports courses, you may visit and study in the National Library of Technology and feel the international community in the Campus Dejvice in the heart of Europe. Näita vähem