Magister keskaja uuringutes

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

See interdistsiplinaarne kursus annab õpilastele teadmisi erinevate teoreetiliste lähenemisviiside ja jooksvate arutelude kohta ajaloo, kunstiajaloo, jumalikkuse, keelte ja kirjanduse valdkonnas. Õpilased saavad töötada oma huvide jaoks sobivatel teemadel, laiendades samal ajal oma horisondi kaugemale ühest distsipliinist.

Keskharidusasutuste MLitt on interdistsiplinaarne programm, mida juhib St Andrewsi Keskkooliõpingute Instituut (SAIMS).

Tähtsündmused

 • Viitab keskaegsete uuringute pikaajalistele ja tunnustatud tugevustele, mis on kättesaadavad osalevatest distsipliinidest - kunstiajalugu, jumalikkus, inglise keel, ajalugu, kaasaegsed keeled ja filosoofia.
 • Annab õpilastele võimaluse teha tihedat koostööd kolleegidega, pakkudes laia valikut teadmisi Late Antiquityst kuni 15. sajandini ja kogu keskaegses maailmas, Lähis-Idast ja Vahemerest kuni Briti saarteni ja Skandinaaviasse.
 • Tutvustab erinevaid teoreetilisi lähenemisviise, jooksvaid arutelusid ning valdkondadevahelise ja interdistsiplinaarse töö olemust ajaloo, kunsti ajaloo, keelte ja kirjanduse valdkonnas.
 • Pakub võimalust ühendada käsikirjaõpetuse ja paleograafia koolitus interdistsiplinaarse töö või ühe distsipliini moodulitega.
 • Sisaldab iganädalasi seminare ja regulaarseid õpikodasid, mis toovad õpilased otsekontakti külastavate teadlaste juurde.

Õppetöö formaat

Kursus koosneb kahest semestrist õpetatud moodulitest, millele järgneb kolmekuuline keskendumisperiood kuni 15 000 sõnaga väitekirja kirjutamiseks.

Õpetamismeetodite hulka kuuluvad seminarid, keeleklassid ja iga kahe nädala jooksul toimuvad õpetused, mille klasside suurus ulatub individuaalsest järelevalvest kuni 12 õpilaseni. Moodulid hinnatakse täielikult kursuste kaudu; põhikeele ja teksti oskuste mooduleid hinnatakse pass / fail alusel.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

 • Lähis-õpingute lähenemisviisid 1: hõlmab mitmeid teemasid, mis on olulised keskaja multidistsiplinaarsete lähenemisviiside mõistmiseks.
 • Lähis-uuringute lähenemised 2: uurib laia probleemi erinevatest distsiplinaar- ja teoreetilistest perspektiividest, kasutades valitud tekste, pilte ja esemeid ankurdamiseks.

Valikuline

Õpilased valivad moodulikrediidist sõltuvalt kolm kuni viis vabatahtlikku moodulit (õpilastel on 60 krediiti valikuliste valikute tegemiseks nii 10 kui 20 krediidi moodulist).

 • Sissejuhatus paleograafiasse koos koodikoloogiliste ja käsikirjaliste uuringutega (1 ja 2): õpetab õpilasi käsitlema kuni 1500-st käsikirjade lugemist, transkriptsiooni ja toimetamist.
 • Põhikeele- ja tekstioskused (kreeka itaalia või araabia keel): tutvustab keskaja õppimiseks ühte põhikeelt.
 • Suunatud lugemine keskaegsetes uuringutes: üliõpilase enda valiku keskaegse teema üksikasjalik uurimine, mida õpetasid õpetajad koos osalevate koolide ühe või mitme kolleegiga.
 • Distsipliinioskused: tutvustab õpilastele keskaegsetes õppeainetes ühte konkreetset distsipliini: keskaegse kunsti ajalugu, keskaegne inglise kirjandus, keskaegne prantsuse keel ja kirjandus, keskaegne saksa keel ja kirjandus, keskaja ajalugu või keskaegne Itaalia kirjandus.
 • Ladina keel keskaegsete uuringute jaoks (1 ja 2): klassid pakutakse algaja, kesktaseme ja kõrgtasemel, nii et õpilased võtavad oma vajadustele kõige sobivama klassi.
 • Keskaja keel: tutvustab üht keskaegset keelt. Tavaliselt on saadaval keeled vana-norra, vana-inglise, kesk-inglise, keskaegse prantsuse, keskastme saksa, keskaegse itaalia, keskaegse oksiidi ja keskastmiku.
 • Allikad ja allikakriitika: käsitletakse keskaegsete ajalooliste allikate tõlgendamist ja kriitikat.

Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ja nõuda minimaalse osalejate arvu pakkumist; mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi.

Dissertatsioon

Õpilaste väitekirja juhendavad õppejõud, kes annavad nõu teema valikul ja annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel. Lõpetatud väitekiri kuni 15 000 sõna tuleb esitada augusti keskel määratud kuupäevaks.

Kui üliõpilased otsustavad mitte täita MLitti väitekirja nõuet, on saadaval väljaviimise auhind, mis võimaldab sobivat kvalifikatsiooniga kandidaate saada aspirantuur. Valides väljaviimise auhinna, lõpetate oma kraadi õppe teise semestri lõpus ja saate MLitti asemel PGDip.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

Lisaks doktorikraadi omandamisele on ka teised kursuse lõpetanud karjääriks paljudes sektorites, sealhulgas ajakirjandus, kirjastamine, arhiivid, valitsus, seadus, juhtimine ja õpetamine.

Karjäärikeskus pakub kõigile õpilastele üheõpetust nõu õpetatud magistriõppes ja pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalast oskust arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2.1 auhind bakalaureuse kraad.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV.
 • isiklik avaldus (valikuline).
 • akadeemilise kirjaliku töö valim (2000 sõna).
 • kaks allkirjastatud akadeemilist viidet.
 • akadeemilised ärakirjad ja kraaditunnistused.
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete Uni ... Loe edasi

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete University Guide 2019, and 2nd overall in the UK (Guardian Good University Guide 2019). Näita vähem