Magister kliimafüüsika alal

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Meie kliimafüüsika magistriprogramm pakub teile ainulaadset teoreetiliste kursuste ja praktilise koolituse kombinatsiooni Maa kliima kõigis aspektides. Uurite atmosfääri, ookeanide ja krüosfääri füüsikat, dünaamikat ja keemiat - ning uurite ka nende koostoimet.

Hollandi magistrivaliku juhend (Keuzegids Magistriõpe 2017) hindas selle programmi Hollandi füüsikaala parimaks.

Kõrgelt kvalifitseeritud teadur

Kaheaastane kliimafüüsika programm koolitab teid olema kõrge kvalifikatsiooniga teadlane, keskendudes põhilistele füüsikalistele protsessidele, mis moodustavad Maa kliimasüsteemi. Töö keerukus nõuab juba algusest peale põhjalikke matemaatilisi oskusi. Sellele alusele toetudes lisate spetsiifilisi teoreetilisi, vaatluslikke ja arvutuslikke teadmisi ja oskusi, mis on seotud atmosfääri, meteoroloogia, ookeanide, krüosfääri (jää) ja biosfääriga. Lisaks julgustavad teie juhendajad teid kriitiliselt suhtuma oma uurimistulemustesse ja nende aluseks olevatesse eeldustesse.

Õpetajaskond

Meie õppejõud sisaldab juhtivad eksperdid viiest uurimisvaldkonnast, mida hõlmab Utrechti mere- ja atmosfääri uurimisinstituut (IMAU):

  • Ookeani ringlus ja kliima
  • Rannikuala füüsiline okeanograafia
  • Atmosfääri dünaamika ja hüdroloogia tsükkel
  • Atmosfääri füüsika ja keemia
  • Jää ja kliima

Programmi eesmärk

Kliimafüüsika MSc on kaheaastane teadustöö magistriprogramm, mis annab õpilastele teadmisi ja oskusi Maa kliimasüsteemi reguleerivate põhiliste füüsikaliste protsesside, sealhulgas planeedi atmosfääri, ookeani ja kliima dünaamika hindamiseks.

Karjääri väljavaated

Lõpetajad saavad kliimafüüsika magistrikraadi. Enamik lõpetajaid leiab doktorikraadi ametikohad Utrechti mere- ja atmosfääriuuringute instituudis (IMAU) või teistes instituutides Hollandis ja välismaal. Selle magistriõppe jooksul omandatud analüüsi- ja arvutusoskusi ning kriitilist akadeemilist suhtumist teadusuuringutesse hinnatakse ka väljaspool akadeemilist maailma.

Akadeemiline karjäär

Ligikaudu pooled meie programmi lõpetanutest otsustavad jätkata õpinguid doktorantidena:

  • PhD ametikohad (IMAU): 12%
  • PhD ametikohad (muud Hollandi instituudid): 12%
  • Doktorikraadi ametikohad (väljaspool Hollandit): 26%

Tööalane karjäär

Meie lõpetajatest, kes valivad kutsealase karjääri, 10% töötavad meteoroloogias ja ülejäänud 40% leiavad tööd teistes karjäärides.

Viimase kategooria hulka kuuluvad sellised ametikohad nagu ABN AMRO pankade praktikant, Madalmaade rakendusteadusliku uurimistöö organisatsiooni (TNO) teadur ja keskkooliõpetaja. Need näited näitavad, et saate rakendada omandatud akadeemilisi oskusi mitmesugustes kutsealades ja karjäärivõimalustes.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem