Magister mikrobioloogias ja mikroobide biotehnoloogias

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Kuidas vältida toidu mikroobide riknemist?

Miks on mikroobid meie planeedi kõige olulisem organismirühm? Kuidas kasutatakse teadmisi mikrobioloogiast meditsiinis ja tööstuses või toiduainete tootmisel? Milliseid uurimismeetodeid kasutatakse viiruste, bakterite ja muude mikroobide uurimiseks?

Mikrobioloogia ja mikroobide biotehnoloogia magistriprogrammis leiate vastused neile ja paljudele teistele importijate küsimustele. Saate teada mikroobide globaalsest tähtsusest elu ja keskkonna töötlejana. Saate potentsiaali ja vahendeid uute uuenduste arendamiseks toidu- või ravimitööstuses või muudes biotehnoloogilistes rakendustes.

Õppimine

Mikrobioloogia ja mikroobide biotehnoloogia magistriprogrammis saate aru mikroobide kui elu ja keskkonna töötlejate globaalsest tähtsusest. Saate potentsiaali ja vahendeid uute uuenduste arendamiseks toidu- või ravimitööstuses või muudes biotehnoloogilistes rakendustes.

Siit saate teada mikroobide ja biotehnoloogiliste rakenduste kohta, samuti selle kohta, milliseid uurimismeetodeid kasutatakse viiruste, bakterite ja muude mikroobide uurimiseks. Teie õpingud hõlmavad selliseid teemasid nagu mikrobioloogiliste teadmiste rakendamine, biotehnoloogia ja bioinformaatika, mikroobsete rakkude ja koosluste funktsionaalsed põhimõtted, uurimismeetodid mikrobioloogias ja mikrobioloogiliste probleemide lahendamine. Magistriprogrammi saate oma huvides valikainetega modifitseerida.

Miks just mikrobioloogia ja mikroobide biotehnoloogia?

Pärast kraadi omandamist:

 • mõista mikroobide globaalset tähtsust kui elu ja keskkonna remodelleerijaid ja töötlejaid.
 • mõista mikroobide kasutamise potentsiaali uute rakenduste, näiteks toiduainete, ravimite ja tööstuslike protsesside arendamisel.
 • mõista molekulaarseid mehhanisme, mis toetavad mikroobide funktsiooni.
 • oskama hinnata keskkonnamuutuste mõju mikroobikooslustele ja seeläbi biosfääri talitlusele.
 • oskama hinnata mikroobide riske ja hinnata mikroobide kasutamist erinevates keskkondades ja olukordades.
 • oskama hinnata eetikaküsimusi ja mikroobide ning biotehnoloogia kasutamisega seotud kommertsialiseerimise eeldusi.
 • mõista mikroobide peamiste rühmade kõige olulisemaid funktsionaalseid mehhanisme.
 • olema teadlik kõige olulisematest patogeenidest ja virulentsusmehhanismidest.
 • valdab kõige olulisemaid mikrobioloogilisi ja biotehnoloogilisi uurimismeetodeid ning valdab teadusuuringute tulemuste tõlgendamist ja hindamist.
 • olema võimeline välja töötama ja hindama uusi mikrobioloogilisi ja biotehnoloogilisi rakendusi.
 • oskab kavandada ja juhtida tegevusi, mis hõlmavad mikrobioloogiat ja biotehnoloogiat, ning oskab pakkuda sobivaid meetmeid erinevates olukordades.
 • oskab teaduslikult olulist teavet otsida, toota ja kriitiliselt hinnata.
 • on arendanud võimekust levitada teie teema kohta olulist teavet sobival viisil erinevatele sihtrühmadele rahvusvahelises keskkonnas.

Lõpetajana on teil hea ettevalmistus jätkata kraadiõppes või asuda otse tööellu. Võite töötada sellistes valdkondades nagu teadus- ja arendustegevus, tervishoiu, toidu ja keskkonna seire / seire, haldus- ja nõustamisteenused, äri- ja juhtimisharidus või õpetamine ja haridus. Statistiliselt on tööle asunud mikrobioloogide olukord olnud väga soodne.

Struktuur ja sisu

Mikrobioloogia ja mikroobide biotehnoloogia magistriprogrammi maht on 120 ainepunkti (ECTS), mis valmib kahe õppeaasta jooksul.

Vähemalt pooled ainepunktidest (60 120-st ainepunktist) on mikrobioloogia ja mikroobide biotehnoloogia kursused. Valides valikained ja muud õppevõimalused, saate kujundada õppeprogrammi, lähtudes oma huvist paljude õppeainete vastu, nagu keskkond, toit, viirused, seened, tervise- ja mikroobhaigused või mikroobne biotehnoloogia.

Mikrobioloogia ja mikroobse biotehnoloogia uuringute põhisisu on:

 • Uurimismeetodid mikrobioloogias, biotehnoloogias ja bioinformaatikas
 • Mikrobioloogiliste teadmiste rakendamine
 • Mikrobioloogiliste probleemide lahendamine
 • Kriitiline, teaduspõhine teaduslik mõtlemine
 • Mikrobioloogiliste ja biotehnoloogiliste uuringute kavandamine, rakendamine ja aruandlus
 • Mikroobsete rakkude ja koosluste funktsionaalsed põhimõtted
 • Areng uuringutest toodeteni
 • Juhtimine, ettevõtlus ja patenteerimine
 • Muud uuringud, mille kaudu saate kraadi omandada vastavalt oma huvidele
 • Uute leidude avastamine bioloogia valdkonnas

Rahvusvahelistes üliõpilasvahetustes on head võimalused osaleda ning kraadi saab osa välismaal asuvates ülikoolides.

Kursused ja õpetamine

Mikrobioloogia ja mikroobide biotehnoloogia magistriprogrammis toimub õpetajate ja õpilaste vahel intensiivne suhtlus. Kursustel kasutatakse mitmesuguseid õppemeetodeid, sealhulgas:

 • Laboritööd, seminarid, loengud
 • Suulised ettekanded
 • Kirjalikud aruanded (individuaalne, paaris, rühm)
 • Iseseisev lugemine
 • Tööpraktika, juhendamine uurimisrühmades, projektikursused
 • Suulised rühmaeksamid, kirjalikud eksamid, kodused esseed

Õppekeel on peamiselt inglise keel. Võite kirjutada eksameid ja lõputöid soome, rootsi või inglise keeles.

Magistritöö

Magistritöö on teie kraadi lahutamatu osa ja moodustab 30 ainepunkti. Lõputöö põhineb üldiselt eksperimentaalsel uurimisprojektil, mida saate teha kogenud teadlase juhendamisel.

Lõputöö käigus koolitate end teaduslikuks mõtlemiseks, probleemide väljaselgitamiseks, hüpoteeside konstrueerimiseks, materjali kogumiseks, laboris töötamiseks, tulemuste analüüsimiseks ja tulemuste loogiliseks esitamiseks , samuti viite oma tulemused praeguste teaduslike vaadete konteksti. Kirjutate oma väitekirja teaduspublikatsiooni vormis, milles arutate kriitiliselt oma tulemusi vastava teadusvaldkonna vaatenurgast.

Õpilased ja üliõpilaselu

Üliõpilaselu ja eriti üliõpilasorganisatsioonide kultuur on Soomes erakordselt rikas ja mitmekesine. Ka University of Helsinki üliõpilaskond väga aktiivne. University of Helsinki üliõpilasesinduses (HYY) tegutseb üle 250 üliõpilasorganisatsiooni , alates teaduskondade ja aineorganisatsioonidest ning lõpetades poliitiliste ja ühiskondlike organisatsioonidega ning alates kooridest ja orkestritest ning lõpetades spordi- ja mänguklubidega. Nende tegevus hõlmab aastapäeva tähistamist, akadeemilisi õhtusööke, kultuuriüritusi, kokkutulekuid ja ekskursioone.

Üliõpilasena ja üliõpilasesinduse (HYY) liikmena on teil õigus paljudele soodustustele ja teenustele. Näiteks taskukohane õpilaskodu, põhilised tervishoiuteenused, spordirajatised ja õpilase hinnaga toitlustus . Samuti saate arvukalt allahindlusi, näiteks ühistranspordi teenustasudele kogu riigis.

Karjäär

Mikrobioloogia ja mikroobide biotehnoloogia magistriprogrammi lõpetamise järel on teil hea ettevalmistus jätkata õpingute jätkamist või jätkata otse karjääri tööelus. Statistiliselt on tööle asunud mikrobioloogide olukord olnud väga soodne.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Loe edasi

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Näita vähem