Magister rahvusvahelises julgeolekut ja arengut

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Rahvusvaheline arutelu tänapäeva maailma kõige murettekitavate ülemaailmsete probleemide üle, nagu sõda Süürias, rasked olukorrad Ukrainas, Euroopa sisserändajate kriis ning terrorirünnakute oht, näitavad suurt nõudlust selle valdkonna spetsialistide ja strateegiate järele turvalisuse ja arengu valdkonnas. See viitab ka vajadusele tõsta üldsuse teadlikkust arenguriikidele üle antud abi ja arenenud riikide ühiskondade turvalisuse mõttes.

Neile kahele suundumusele reageerimiseks käivitas Jagiellonian University magistriprogrammi - rahvusvahelise julgeoleku ja arengu - esimese väljaande. ISADi eesmärk on edendada loovat mõtlemist globaalse julgeoleku ja arengu keerukate probleemide osas, samuti varustada õpilasi analüütiliste vahendite, keeleoskuse ja kultuuridevahelise mõistmisega. Samuti aitab see omandada kutseoskused, mis on vajalikud globaalse julgeoleku ja arengu juhtimiseks rahvusvahelises keskkonnas.

- Meie eesmärk on koolitada spetsialiste mõistma probleemide olulisust tänapäeva maailmas ja otsima neile lahendusi. Soovime harida strateegikuid, kes suudaksid rakendada meetmeid, mis tagavad abiprojektide asjakohase suunamise ja seeläbi suurema stabiilsuse rahvusvahelistes suhetes - rõhutab ISAD-i uuringute direktor Marcin Grabowski.

Kaheaastast magistriprogrammi juhivad nii rahvusvahelised eksperdid kui ka Jagiellonian University õppejõud. Akadeemilisi kursusi õpetatakse inglise keeles ja lisaks õpivad õpilased teist, valitud võõrkeelt. Seal on kaks akadeemilist rada (spetsialiseerumist): rahvusvaheline julgeolek ja kriisiohjamine, samuti areng ja julgeolek. Programm hõlmab erialaseid praktikaid ja seminare ekspertidega.

Esimene ISAD-klass käivitati 2018/2019 õppeaastal ja värbamisprotsess toimub praegu. Lisateavet programmi ülesehituse ja värbamise kohta leiate meie veebisaidilt: www.isad.uj.edu.pl. Samuti soovitame teil tutvuda meie veebiprospektiga.

Innovaatilise projektiga ISAD anti Poola riikliku uurimis- ja arendustegevuse keskuse toetus ning seda rahastas Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi vahendusel.

57620_newIRAS.png

Lõpetanud profiil

ISADi lõpetanud on valmis töötama erinevat tüüpi julgeoleku ja arenguga tegelevates asutustes ja organisatsioonides; riiklikud, aga ka rahvusvahelised, valitsus- ja valitsusvälised. Lõpetajal pole mitte ainult olulisi teadmisi, vaid ka mitmesuguseid pehmeid oskusi, mis on vajalikud töötamiseks rahvusvahelises keskkonnas ning organisatsiooni ja asutuse juhtimise erinevatel tasanditel. Kuna me hoolime tulemuslikust suhtlusest, valdab meie lõpetanu inglise keelt ja teine keel - enda valitud keel - suhtleb B2-tasemel.

Struktuur

Kursused ja moodulid, mida me visandame, on jagatud kahte suurde kategooriasse: kahel esimesel semestril domineerivad kohustuslikud moodulid annavad teile tugeva aluse turvalisuse ja arenguõppes. Kolmandas ja neljandas semestris õpetatavad akadeemilised lood pakuvad paremini valitud ala teadmisi ja pädevust.

Peale nende pakutakse igal aastal mitmeid vabatahtlikke kursusi. Lisaks pakume keelekursust ühes järgmistest keeltest: saksa, prantsuse või poola. Võib pakkuda ka teisi keeli.

ISAD kui kaheaastane programm jaguneb neljaks semestriks. Õpilased peavad läbima moodulid, mille väärtus on vähemalt 60 EAP (Euroopa ainepunktide ülekandmise ja kogunemise süsteem) ja igal aastal 120 EAP.

Akadeemilised lood

  • Rahvusvaheline julgeolek
    Selle akadeemilise loo eesmärk on laiendada teadmisi tänapäevaste konfliktide ja kriisidele reageerimise põhjuste kohta, tuginedes empiiriliste juhtumite analüüsile, samuti kultuuridevahelisele suhtlusele, mis hõlmab erinevaid piirkondlikke tingimusi maailma eri osades (Aafrika, Aasia, Lähis-Ida) ja Ladina-Ameerika). Uuringud hõlmavad ebatraditsiooniliste ohtude (hübriidsõda, küberterrorism, rahvusvaheliste terrorismi- ja kuritegelike võrgustike levik, energiajulgeolek, kliimakaitse) analüüsi ja konfliktide juhtimist ning mitmel tasandil rahu tagamist.
  • Rahvusvaheline areng
    See akadeemiline rada annab teadmisi raskustest, millega valitsused, rahvusvahelised institutsioonid, abiagentuurid ja valitsusvälised organisatsioonid peavad silmitsi seisma konfliktide, humanitaarkriiside, vaesuseprobleemide, konfliktijärgse ülesehituse jms korral. Keskendume põhioskustele kavandamisel, kujundamisel, läbiviimisel ja abipoliitika juhtimine. Uuringud hõlmavad ka väljakutseid, mis on seotud arendustõhususe ja inimeste turvalisusega.

57612_DSC_0165_Kopiowanie_.jpg

Krakowi Jagiellonian University

Liituge meiega Poola parimast ja mainekaimast ülikoolist Jagiellonian University , millel on väga rikkalik akadeemilise tipptaseme traditsioon, mis pärineb XIV sajandist.

Elake ja õppige Kesk-Euroopa akadeemilises südames, kus tegutsevad suurepärased teadlased paljudel erialadel, sealhulgas humanitaar-, sotsiaal-, meditsiini-, matemaatika- ja loodusteaduste alal. Ülikoolil on palju rahvusvahelisi partnereid ja meie tudengid saavad kasu õppevormide erinevatest vormidest, jagatud virtuaalsetest klassiruumidest, külalisprofessorite külastustest ja paljudest muudest rahvusvahelise koostöö aspektidest. Rahvusvaheliste ja poliitiliste uuringute teaduskond, mis saab teie koduosakonnaks, on laialt tunnustatud oma teadusuuringutega valdkondade ja riikide, poliitika, rahvusvaheliste suhete ja kultuuridevahelise uurimise alal.

Kellele see on?

Programm on mõeldud üliõpilastele, kellel on sotsiaal-, humanitaarteaduste ja muude asjakohaste valdkondade bakalaureusekraad. See sobib ideaalselt inimestele, kes soovivad täiendada oma teadmisi rahvusvahelise julgeoleku ja arengu kohta. See sobib suurepäraselt neile, keda huvitavad mõlemad valdkonnad, kuid erinevatest vaatenurkadest ja erinevatest akadeemilistest distsipliinidest nagu poliitika, ajalugu, majandus, kultuur ja sotsioloogia. ISAD-programmiga saavad nad tugeva aluse, mis arendab nende karjääri.

ISADi lõpetanud on valmis töötama paljudes riiklikes ja eraõiguslikes asutustes ja organisatsioonides, nii riiklikes kui ka rahvusvahelistes, sealhulgas arengu- ja julgeolekuküsimustega tegelevates valitsus- ja rahvusvahelistes organites, samuti valitsusvälistes organisatsioonides. Lisaks valdavad nad B2 tasemel väga head inglise keelt ja teist keelt.

Riiki sisenemise nõuded

Programmi taotlemiseks kõlblikud on sotsiaal-, humanitaarteaduste ja muude asjakohaste valdkondade kõrghariduse (vähemalt bakalaureuse) diplomid.

Täiendav vorminõue on inglise keele dokumenteeritud oskus vähemalt Euroopa keeleõppe raamdokumendis määratletud B2-tasemel. Samal ajal aktsepteerime mitmeid tunnustatud keeletunnistusi. Inglise keelt emakeelena kõnelevad või lõpetanud õppeprogrammid, kus õppekeeleks oli inglise keel, on tunnistuse nõudest vabastatud.

Kandidaadid paigutatakse edetabelisse lõpptulemuse põhjal kindlaksmääratud järjekorras, mis on väljendatud skaalal 0 kuni 100 ja arvutatakse järgmiselt:

  1. motivatsioonikirja hindamine kirjutati inglise keeles (motivatsioonikirja osana hinnatakse ka eelprojekti projekti) - maksimaalselt 50 punkti;
  2. võrdluskirjade eest antud punktid - maksimaalselt 50 punkti.

Iseloomustused

Karolina Bešenić (Ameerika Ühendriigid): "Usun, et nii minu akadeemilised püüdlused Jagiellonian University kui ka Krakovis elamine on andnud mulle ainulaadse võimaluse oma haridustee edendamiseks ja oma perspektiivide arendamiseks. Kolm aastat pärast tulekut Poola ja võin ausalt öelda, et see samm tundmatusse oli minu elu üks olulisemaid ja viljakamaid otsuseid . Mis oleks parem viis maailma ja selle poliitiliste struktuuride uurimiseks kui õppimine koos õpilastega igast maailmanurgast? teadmised on kujundatud nende vaatenurgast; need pakuvad mõõdet mitmepoolsele ja kiiresti muutuvale üleilmastunud ühiskonnale, milles me elame. "

Giovanni Caporioni (Itaalia): "Leidsin Jagiellonian University inspireeriva teadlaste meeskonna dünaamilises ja avatud keskkonnas ning nautisin värskendavat õppekogemust, mis põhines aktiivsel osalusel. Hindamatu võimalus anda individuaalseid esitlusi ja osaleda meeskonnatöös vastasin alati nende kursuste rangusele ja kvaliteedile. Minu rahvusvaheliste suhete bakalaureus Jagiellonian University on mind erakordselt hästi ette valmistanud Oxfordi magistrikraadiks, mida ma sellel aastal õpin. "

Tasud

Taotluse tasu

Taotlustasu on 85 PLN.

Õppemaks

Õppemaks on 4000 EUR / aasta (8000 EUR / programm).

Õppetasu makstakse ühe semestri ulatuses. Esimesel aastal vastuvõetud kandidaadid on kohustatud esimese osamakse tasuma hiljemalt 7 päeva jooksul pärast registreerumist.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Jagiellonian University is the oldest higher education institution in Poland and one of the oldest in Europe. It was founded on 12 May 1364 by the Polish king Casimir the Great. The Jubilee year 2 ... Loe edasi

The Jagiellonian University is the oldest higher education institution in Poland and one of the oldest in Europe. It was founded on 12 May 1364 by the Polish king Casimir the Great. The Jubilee year 2014 marked the 650th anniversary of this remarkable event. Since its very beginning, the Jagiellonian University has been an international institution. Poles, Ruthenians, Lithuanians, Hungarians, Germans, Czechs, the Swiss, the English, the Dutch, the French, the Spanish, Italians, and even Tatars studied here in the old days. Näita vähem