Magister rahvusvahelises julgeolekut ja arengut

Üldine

Programmi kirjeldus

Hakka muutuste agendiks: rahvusvahelise hariduse ja arengu magistriõppe 2. väljaanne

Jagiellonian University avab teise rahvusvahelise väljaõppe ja rahvusvahelise arengu programmi (ISAD) väljaande. Kolm üliõpilast, kes osalesid 2019./2020. Aastal, saavad stipendiumi, mis katab osaliselt õppemaksu. Programmi esimene trükk anti välja Poola Rahvuslikule Teadus- ja Arenduskeskusele. 2018. aastal osutus programm nii atraktiivseks, nagu tõestas enam kui 100 taotlust enam kui 30 riigist. Nende hulgas on Jagiellonian University õpinguid alustanud 46 kandidaati.

Programmi kirjeldus

Rahvusvaheline arutelu tänapäeva maailma kõige raskemate globaalsete probleemide üle, nagu Süüria sõda, raske olukord Ukrainas, Euroopa sisserändajate kriis ja terrorirünnakute oht, näitavad, et selles valdkonnas on suur nõudlus spetsialistide ja strateegide järele turvalisuse ja arengu seisukohast. See näitab ka vajadust tõsta üldsuse teadlikkust arengumaadele antava abi ja arenenud riikide ühiskonna turvalisuse vahelise seose kohta. Nende kahe suundumuse lahendamiseks käivitab Jagiellonian University teise magistriõppe programmi väljaande

  • Rahvusvaheline julgeolek ja areng. ISADi eesmärk on edendada loomingulist mõtlemist ülemaailmse julgeoleku ja arengu keeruliste probleemide üle, samuti pakkuda õpilastele analüütilisi vahendeid, keeleoskust ja kultuuridevahelist mõistmist. Samuti aitab see omandada rahvusvahelises keskkonnas globaalse julgeoleku ja arengu juhtimiseks vajalikke kutseoskusi.
  • Meie eesmärk on õpetada spetsialiste mõistma tänapäeva maailma probleemide tähtsust ja otsima neile lahendusi. Me tahame õpetada, et strateegid suudaksid ellu viia tegevusi, mis tagavad abiprojektide asjakohase suunamise ja seega suurema stabiilsuse rahvusvahelistes suhetes - rõhutab ISADi uuringute direktor Marcin Grabowski.

Kaheaastast magistriprogrammi juhivad nii rahvusvahelised eksperdid kui ka Jagiellonian University loengud. Akadeemilisi kursusi õpetatakse inglise keeles ja lisaks õpivad õpilased teist, valitud võõrkeelt. On kaks akadeemilist rida (spetsialiseerumine): rahvusvaheline julgeolek ja rahvusvaheline areng. Programm sisaldab erialaseid praktikavõimalusi ja seminare ekspertidega.

Kogu kaheaastase programmi (2019-2021) jooksul on tippspetsialistidele saadaval kuus stipendiumit. Esimesel õppeaastal on kolm osalise tasu andmisest loobumise stipendiumit ja teisel aastal veel kolm osalisest loobumist.

Teine ISAD klass käivitatakse õppeaastal 2019/2020 ja värbamisprotsess algas 2019. aasta jaanuaris. Lisateavet programmi struktuuri ja värbamise kohta leiate veebilehelt: www.isad.uj.edu.pl. Samuti soovitame teil tutvuda meie veebipõhise prospektiga .

Lõpetanud profiil

ISADi lõpetanud on valmis töötama mitmesugustes julgeoleku ja arenguga tegelevates asutustes ja organisatsioonides; riiklikud ja rahvusvahelised, valitsusvälised ja valitsusvälised. Lõpetanud ei ole mitte ainult olulisi teadmisi, vaid ka paljusid pehmeid oskusi, mis on vajalikud töötamiseks rahvusvahelises keskkonnas ning erinevatel organisatsiooni ja institutsioonide juhtimise tasanditel. Kuna me hoolime tõhusast suhtlemisest, on meie lõpetaja vabalt inglise keeltes ja teises keeles - tema valitud keel - suhtleb B2 tasemel.

Kvalifikatsioonitulemus

Kandidaadid paigutatakse järjestusnimekirja, mis on lõpliku tulemuse alusel kehtestatud, väljendatuna skaalal 0 kuni 100, arvutatuna järgmiselt:

  • inglise keeles kirjutatud motivatsioonikirja hindamine (esialgne tööprojekt hinnatakse ka motivatsioonikirja osana) - maksimaalselt 50 punkti;
  • võrdluskirjete eest antud punktid - maksimaalselt 50 punkti.

Taotluse tasu

Taotlustasu on 22 USD (või 85 PLN või 20 EUR). Tasu makstakse iga registreerimise eest eraldi ja igal registreerimisel on makseks määratud oma pangakonto number.

Õppemaks

  • õppeaasta esimesel aastal: 4 000 EUR (umbes 4 550 USD)
  • õppemaksu teisel aastal: 4 000 EUR (umbes 4 550 USD)

Võta meiega ühendust

Tel: 48 519 068 330

E-post: isad@uj.edu.pl

Viimati uuendatud apr 2019

Teave kooli kohta

The Jagiellonian University is the oldest higher education institution in Poland and one of the oldest in Europe. It was founded on 12 May 1364 by the Polish king Casimir the Great. The Jubilee year 2 ... Loe edasi

The Jagiellonian University is the oldest higher education institution in Poland and one of the oldest in Europe. It was founded on 12 May 1364 by the Polish king Casimir the Great. The Jubilee year 2014 marked the 650th anniversary of this remarkable event. Since its very beginning, the Jagiellonian University has been an international institution. Poles, Ruthenians, Lithuanians, Hungarians, Germans, Czechs, the Swiss, the English, the Dutch, the French, the Spanish, Italians, and even Tatars studied here in the old days. Näita vähem