Magister teoreetilistes ja arvutusmeetodites

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Teoreetilised ja arvutuslikud meetodid

Loodusteaduste alus on nähtuste modelleerimine ja nende mudelite lahendamine. Magistriprogramm teoreetilistes ja arvutusmeetodites annab teile tugeva aluse teoreetiliste meetodite, modelleerimise ning matemaatilise ja numbrilise analüüsi alal füüsikas, matemaatikas, keemias ja / või arvutiteaduses. Selle programmi eripära on see, et saate ühendada ülaltoodud erialad terviklikuks programmiks. See sobib hästi alusuuringute vajadusteks ja paljudes rakendusvaldkondades.

Õppimine

Teoreetiliste ja arvutuslike meetodite magistriprogramm annab teile tugeva aluse füüsika, matemaatika, keemia ja / või arvutiteaduse teoreetiliste meetodite, modelleerimise ning matemaatilise ja numbrilise analüüsi jaoks.

Eripäraks on see, et ühendate ülaltoodud erialad terviklikuks programmiks, kohandades koostöös programmiprofessoritega sobiva kombinatsiooni vastavalt oma plaanidele ja olemasolevatele teadmistele. Kuid see eeldab ka tugevat pühendumust oma oskuste arendamiseks ja kraadi omandamiseks.

Programmi tugev teaduslik rõhuasetus teeb sellest loodusliku värava füüsika, matemaatika, keemia ja arvutiteaduse edasisteks õpinguteks .

Miks just teoreetilised ja arvutuslikud meetodid?

Teoreetiliste ja arvutusmeetodite magistriprogrammil on erakordselt suur ulatus. Programm koosneb mitmest füüsika, matemaatika, keemia ja arvutiteaduse moodulist.

Pärast teoreetiliste ja arvutuslike meetodite magistriprogrammi läbimist:

 • Omama kindlat alust valitud teaduse valdkonnas
 • Omavad häid analüütilise ja arvutusliku mõtlemise ning deduktsiooni oskusi
 • Oskata rakendada teoreetilisi ja arvutusmeetodeid erinevate valdkondade probleemide analüüsimisel ja mõistmisel
 • Suuda üldistada teavet teaduslike nähtuste kohta ja tuvastada sisemised seosed
 • Suuda luua loodusnähtuste matemaatilisi mudeleid
 • Osata mudeleid lahendada nii analüütiliselt kui ka numbriliselt

Selle magistriprogrammi lõpetanuna saate töötada eksperdina paljudes teaduslikes töökohtades era- ja avalikus sektoris. Tööhõive määr selles valdkonnas on hea.

Programmi tugev teaduslik rõhuasetus teeb sellest loodusliku värava füüsika, matemaatika, keemia ja arvutiteaduse edasisteks õpinguteks. See toimub tavaliselt ühes Kumpula ülikoolilinnakus töötavast uurimisrühmast.

Struktuur ja sisu

Magistriprogramm teoreetilistes ja arvutusmeetodites annab teile tugeva aluse teoreetiliste meetodite, modelleerimise ning matemaatilise ja numbrilise analüüsi alal füüsikas, matemaatikas, keemias ja / või arvutiteaduses.

Programmi maht on 120 EAP. Kraad on võimalik lõpetada kahe õppeaasta jooksul. Kraad sisaldab:

 • 90 ainepunkti magistriõppe kursusi, sealhulgas magistritöö (30 kraadi) (edasijõudnutele)
 • 30 ainepunkti muid kursusi teie magistriprogrammist või muudest programmidest (muud õpingud)

Programm koosneb mitmest füüsika, matemaatika, keemia ja arvutiteaduse moodulist . Teie õpingud hõlmavad ka isiklikku õppekava, tööellu orienteerumist ja karjääriplaneerimist. Lisaks võivad muud õpingud sisaldada praktikavõimalusi, täienduskursusi teie põhi- või kõrvalerialal või täiesti uut kõrvalainet.

Selles programmis õppimine nõuab teilt tugevat pühendumist oma oskuste arendamiseks ja kraadi omandamiseks. Koostate koostöös programmiprofessoritega sobiva kombinatsiooni vastavalt oma plaanidele ja olemasolevatele teadmistele. Teie isiklik õppeplaan tagab, et teie kursused moodustavad mõistliku funktsionaalse kombinatsiooni.

Kursused ja õpetamine

Selle programmi eripäraks on selle ulatuslik ulatus: see koosneb mitmest füüsika, matemaatika, keemia, informaatika ja / või andmeteaduse kursuste paketist, näiteks:

 • Teoreetiline füüsika
 • Matemaatika
 • Kosmoloogia ja osakeste füüsika
 • Arvutusfüüsika
 • Füüsikaline keemia
 • Laser-spektroskoopia
 • Matemaatiline füüsika ja stohhastika
 • Rakendusanalüüs
 • Tarkvaraarendus
 • Teoreetiline informaatika
 • Andmeteadus

Kursused hõlmavad rühmade ja loengute juhendamist, harjutusi, kirjandust ja töötubasid. Enamik kursusi sisaldab ka eksameid või projektiülesandeid. Lisaks saate mõned kursused iseseisvalt läbi viia, tehes eksameid.

Juhendamine toimub inglise keeles, kuid kursusi ja ülesandeid saab teha ka soome või rootsi keeles.

Magistritöö

Teie põhiaine edasijõudnute moodul sisaldab magistritööd, mis näitab teie:

 • teadusliku mõtlemise võime
 • teaduslike meetodite oskus
 • lõputöö teema valdamine
 • teadusliku suhtluse sobivus

Magistritöö maht on 30 ainepunkti. See on sageli kirjutatud sellesse programmi kuuluvate osakondade ühe uurimisrühma järelevalve all, nii et saate magistriprogrammi ajal tutvuda tippteaduslike uuringutega. Need projektid on loomulik värav kraadiõppele.

Rahvusvaheline ulatus ja koostöö teiste osapooltega

Magistriprogramm töötab väga rahvusvahelises õhkkonnas, selles õpetavad paljud tippteadlased Soomest ja välismaalt. Lisaks pakuvad University of Helsinki ja loodusteaduskond teile palju võimalusi rahvusvahelisteks tegevusteks:

 • Üliõpilaste vahetus ühes teaduskonna või ülikooli vahetuskohas
 • Praktikad välismaal
 • Inglise keeles toimuvad kursused teaduskonnas
 • Koostöö õpilastega rahvusvahelises programmis
 • Rahvusvahelised ülesanded õpilasorganisatsioonide või ametiühingu piires
 • Keelekursused University of Helsinki keelekeskuses

Koostööpartneriteks on mitmed tipptasemel rahvusvahelised teaduskeskused, näiteks CERN, ESA, ESRF ja ITER.R. Nii et loodusteaduskonna kraadiõppurina saate taotleda teadustöö koolitusi sellistes kohtades nagu Šveitsis Genfis CERN või Prantsusmaal Grenoble'is asuvas ESRF-i keskuses. Praktika ühes ülikoolilinnaku rahvusvaheliselt aktiivses uurimisrühmas võimaldab teil õpingute ajal end kurssi viia ja luua kontakte rahvusvahelise teadlaskonnaga. Lisaks pakuvad rahvusvahelised vahetusprogrammid teile palju võimalusi täiendada oma kraadi välisülikoolis.

Magistriõppe üliõpilasena saate oma alaealise valida nii oma teaduskonna kui ka ülikooli teiste teaduskondade hulgast. Tänu paindliku õppimisvõimaluse lepingule (JOO) saate õppida ka mõnes teises Soome ülikoolis, nii et seda on lihtne kohandada vastavalt enda huvidele ja karjääri eesmärkidele. Osa kursustest korraldatakse koostöös Aalto ülikooliga.

Samuti saate õppimise ajal osaleda oma ala uurimisprojektides. Magistritöö kirjutamine koostöös ettevõtte või teadusorganisatsiooniga on ka hea viis oma tööelu oskuste parandamiseks või rahvusvahelistes uurimisprojektides töötamise vahetu kogemuse saamiseks. Programm on tihedas koostöös Helsingi Füüsika Instituudiga (HIP) ja Helsingi Infotehnoloogia Instituudiga (HIIT).

Programm hoiab kontakte oma vilistlastega ettevõtlussektoris. Oma ettevõtluskontseptsioone saate välja töötada ülikooli ettevõtluskursustel ja ettevõttes Think Company , mis on tudengite ja teadlaste kogukond, kes on huvitatud oma ettevõtte loomisest, aga ka erinevate valdkondade ettevõtjatele.

Õpilased ja üliõpilaselu

Üliõpilaselu ja eriti üliõpilasorganisatsioonide kultuur on Soomes erakordselt rikas ja mitmekesine. Ka University of Helsinki üliõpilaskond väga aktiivne. University of Helsinki üliõpilasesinduses (HYY) tegutseb üle 250 üliõpilasorganisatsiooni , alates teaduskondade ja aineorganisatsioonidest ning lõpetades poliitiliste ja ühiskondlike organisatsioonidega ning alates kooridest ja orkestritest ning lõpetades spordi- ja mänguklubidega. Nende tegevus hõlmab aastapäeva tähistamist, akadeemilisi õhtusööke, kultuuriüritusi, kokkutulekuid ja ekskursioone.

Üliõpilasena ja üliõpilasesinduse (HYY) liikmena on teil õigus paljudele soodustustele ja teenustele. Näiteks taskukohane õpilaskodu, põhilised tervishoiuteenused, spordirajatised ja õpilase hinnaga toitlustus . Samuti saate arvukalt allahindlusi, näiteks ühistranspordi teenustasudele kogu riigis.

Karjäär

Teoreetiliste ja arvutusmeetodite magistriprogramm annab teile suurepärase aluse kraadiõppeks või karjääriks väljaspool akadeemiat Soomes või rahvusvaheliselt. Tavaliselt töötavad teaduse magistrid teadusuuringutes ja R

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Loe edasi

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Näita vähem