Magister finantsanalüütik (CFA Instituudi ülikoolide liitumisprogramm)

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmi ülevaade

Pangandusinstituut, mis asutati 1995. aastal HSE struktuuriüksusena, on aastate jooksul pakkunud pangandus-, finantseerimis-, investeerimis-, juhtimis- ja seaduste valdkonna kõrgkooli- ja magistriprogramme. Nende hulka kuuluvad valitsusasutuste, eraettevõtete, kommertspankade ja Venemaa Föderatsiooni keskpanga spetsiaalsed korporatiivprogrammid, samuti rohkem kui 50 kohandatud programmi ja lühiajalised kursused.

Finantsanalüütiku magistriõppe programm pakub teoreetilisi ja juhtumianalüüside tasakaalu kursustel, mida õpetavad HSE akadeemilised töötajad, kes on oma valdkondade eksperdid, ning mitmesuguste Venemaa ja maailma institutsioonide, sealhulgas CFA aktsionäride, külalisesinejaid. Taotlejatel peaks olema bakalaureusekraad ja tugeva taustaga majandus, rahandus ja matemaatika. Programm viiakse läbi täies ulatuses inglise keeles.

2012. aastal tunnustas finantsanalüütiku magistriõppe programmi CFA Instituut, USA kui programmipartner. Kaks pangandusinstituudi - MBA Investeeringute Juhtimise ja MA Financial Analyst - on praegu ainukesed programmid Venemaal ja SRÜs, mida CFA Instituut on tunnustanud programmipartneritega.

CFA Instituudi nõuded näevad ette, et CFA partnerprogrammi staatus antakse piiratud arvule valitud asutustele, mille kraadiõppeprogrammid katavad 75% CFA programmi kandidaadikogust Knowledge ™, sealhulgas eetilised ja kutsestandardid. Kõrgete CFA standardite järgimiseks uuendatakse programmi igal aastal, kasutades tegelikke CFA õpikuid ja praeguseid ülemaailmseid tavasid.

Finantsanalüütiku magistriõppe programm on mõeldud noortele spetsialistidele, kes soovivad omandada uusi teadmisi investeeringute ja finantsanalüüsi valdkonnas, samuti tutvuda CFA Instituudi esitatud parimate ülemaailmsete tavadega.

2012. aastal tunnistas finantsanalüütiku magistriõppe programmi CFA Instituut, USA kui programmipartner. Ja 2017. aastal sai programm staatuse "CFA Instituudi ülikoolide liitumisprogramm".

Programmi hüvitised

 • Iga-aastased stipendiumid antakse CFA programmi partneri õpilastele. Iga stipendium katab 70% eksami registreerimistasudest (I, II ja III taseme CFA eksamid).
 • Programmi uuendatakse igal aastal, kasutades tegelikke CFA õpikuid ja praeguseid ülemaailmseid tavasid.
 • Kursused pakuvad HSE lektorid, kes on oma valdkondade eksperdid ja suurepärased külalisesinejad erinevatest institutsioonidest Venemaal ja välismaal, sealhulgas CFA, FRM ja ACCA tšarterlepinguomanikud.
 • Õpilased võivad osaleda mitmes rahvusvahelises üliõpilasvahetuse programmis, sealhulgas Erasmuse rahvusvahelises mobiilsusprogrammis.
 • Kõik kursused õpetatakse täielikult inglise keeles.

Õppekava

1 aasta

Põhikursused

 1. Rahanduse teooria
 2. Makroökonoomika
 3. Täiustatud ökonomeetria
 4. Kvantitatiivsed meetodid majanduses
 5. Corporate Finance
 6. Finantsaruandlus ja analüüs
 7. Instrumentide turg: omakapital ja fikseeritud tulu

Valikained

 1. Stokhastiline analüüs rahanduses
 2. Mikroökonoomika
 3. Ajajada analüüs
 4. Majanduse ja rahanduse prognoosimine
 5. Rahvusvaheline majandus
 6. Ettevõtte ja ettevõtete hindamine
 7. Riskikapitaliinvesteeringud

2 aastat

Põhikursused

 1. Rahandusökonoomika
 2. Tuletisinstrumendid
 3. Eetilised ja kutsestandardid
 4. Investeerimisportfelli haldamine

Valikained

 1. DCF-i ehitamine praktikas
 2. Investeerimisprojektide juhtimine
 3. Hinnangud
 4. Alternatiivsed investeeringud
 5. Analüüs ja riskijuhtimine

Nõuded

Magistriprogrammi finantsanalüütik on loodud spetsiaalselt noorte spetsialistide vajaduste rahuldamiseks, kes mõtlevad rahastamise valdkonnas edaspidiste põhjalikumate teadmiste liikumisele või omandamisele. Programm on suunatud bakalaureuseõppe lõpetanutele, kellel on tugev majanduslik, finantsiline või matemaatiline taust. Hea inglise keele oskus on vajalik.

Portfelli koosseis ja taotlejate miinimumnõuded:

 1. Diplom ja akadeemilised ärakirjad Kohustuslik,
 2. Inglise keele oskuse tunnistus vabatahtlik
 3. Professionaalne ümberõppe diplom (id) Vabatahtlik,
 4. Rahvusvaheline kutsetunnistus (id) Vabatahtlik,
 5. Teaduslikud artiklid ja väljaanded Vabatahtlik,
 6. Üliõpilaskonkursside auhinna võitja diplom (id) Vabatahtlik,
 7. Grant / stipendium vabatahtlik
 8. CV vabatahtlik
 9. Soovituskirja (d) Vabatahtlik.

Vastuvõetavad tunnistused (taotlejad peaksid esitama katsetulemused mitte rohkem kui kaks aastat vana)

 • IELTS 6.0 ja kõrgem
 • TOEFL IBT (internetipõhine) 80,0 ja kõrgem,
 • CAE (Advanced English inglise keele tunnistus)
 • CPE (Inglise keele oskuse tunnistus)
 • BEC kõrgharidus (ingliskeelne ingliskeelne sertifikaat).
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-dr ... Loe edasi

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-driven approach to higher education. Based in the vibrant centre of Moscow, with campuses in St. Petersburg, Nizhny Novgorod and Perm, HSE offers outstanding academics at all levels and includes more than 40 English-taught Master’s programmes and 8 English-taught Bachelor's degree programmes. Näita vähem
Moskva , Nižni Novgorod , Peterburi + 2 Rohkem Vähem