Kaunite kunstide magister lastekultuuri kujundamisel

Üldine

Programmi kirjeldus

MFA lapse kultuuri disain

Laste kultuuridisaini ainulaadne magistriprogramm uurib disaini ja laste perspektiivide suhet. Tegevusmäng on keskne. Programmi üliõpilasena töötate välja laste jaoks ja koos lastega projekte ning harjutate multidistsiplinaarsete teadusuuringute ja teadmiste kasutamist oma disainiprojektides. Lastekultuuri kujundus mängib tõsiselt.

Teave programmi kohta

Lastekultuuri kujundamine sai alguse 2009. aastal ja on valdkond, mille teadmised täienevad, kuid on maailmas endiselt ainulaadne oma multidistsiplinaarse lähenemisviisi ja keskendudes lastele suunatud kunstilise kujundamise tavadele.

Keskendudes lastemängule, laste vaatenurkadele ja nende konkreetsetele tingimustele, oleme loonud magistriprogrammi, mis erineb paljudest teistest. Meie eesmärk on ühendada ainekujundus ja kunstiline praktika lastekultuuri ja selle konkreetse kasutajarühma põhjalike teadmistega. Üheks nurgakiviks on jätkusuutliku ühiskonna loomise töö mitte ainult ökoloogilises mõttes, vaid ka sotsiaalse võrdõiguslikkuse, soolise võrdõiguslikkuse, eetika, majanduse ja sotsiaalse õigluse küsimustes.

Mitmekülgsed võimalused kogemuste saamiseks

Laste kultuuri ja lastekultuuri vahelised seosed problematiseeritakse, et seostada disaini teema lastekultuuri mõistega. Loengusarjade ja seminaride kaudu antakse teile võimalus osaleda multidistsiplinaarsetes teadusuuringutes ja praktikates, viidates uurimistulemustele oma disainiprojektides. Projektide, seminaride, töötubade, temaatiliste tööde ja omaenda individuaalse töö kaudu arendate oma praktilisi ja teoreetilisi võimalusi kõigi kursuste ja projektide ulatuses. Mõnikord viiakse need läbi koostöös väliste partneritega ja need ulatuvad sellistesse valdkondadesse nagu selliste keskkondade kujundamine, kus lapsed veedavad aega, nende keskkondade tooted, mänguasjad, välimänguasjad, lasteraamatud ja illustratsioonid, uued meediumid, protsessid ja meetodid osalemine.

Koostöös loov ja inspireeriv õpikeskkond

Oluline aspekt on koostöö organisatsioonide ja muude laste kultuuritootmises osalevate osalejatega; näiteks kultuuriasutused, nagu muuseumid ja raamatukogud, vallad ja linnaplaneerijad, ning ettevõtted, kes tegelevad mängu-, mänguasja- või lasteraamatutega.

Ootame õpilasi kõigist traditsioonilistest disaini erialadest, arhitektuurist, kunstist ja käsitööst ning muust. Lastekultuuri kujundamine on nagu erinevate kogemuste, oskuste ja kultuurilise taustaga sulatusahi, mis koos töötavad maailma paremaks muutmiseks.

Kes peaks taotlema?

 • Kas teid huvitab, kuidas disaini aspektid saavad lapse maailmas midagi muuta?
 • Kas soovite tegeleda laste mõjuvõimu suurendamisega ühiskonnas?
 • Kas olete huvitatud osaluspõhistest disainitavadest?
 • Kas soovite uurida, kuidas mänguasjad, lasteraamatud, keskkonnad ja muud kultuurilised väljendusvormid mõjutavad laste elu?

Koos töötame selle nimel, et luua sotsiaalselt jätkusuutlik ühiskond, pidades silmas sotsiaalset võrdsust, soolist võrdõiguslikkust, eetikat, majandust ja sotsiaalse õigluse küsimusi.

Kui olete valmis tõsiselt mängima, kandideerige lastekultuuri kujundamise magistriõppesse.

Struktuur ja sisu

Programm on kaheaastane kõrghariduse tasemel disainiharidus. Lühidalt, see põhineb ideel, et konkreetse sihtrühma parem ja sügavam mõistmine loob teadlikumaid projekte ja omab seega suuremat potentsiaalset mõju kasutajatele ja ühiskonnale. Kaks aastat jagunevad neljaks 20-nädalaseks semestriks. Kursuste sisendit ja eesmärke mõjutades on igal kolmel esimesel semestril üldine teema:

 • lapsepõlve ehitamine
 • mäng, taju ja kultuur
 • lapsed ja ühiskond

1. semester: lapsepõlve ehitamine

 • Sissejuhatav kursus
 • Homo Ludens

2. poolaasta: mäng, taju ja kultuur

 • Jutustamine
 • Liikuvus ja mäng

3. semester: lapsed ja ühiskond

 • Lapsed ja ühiskond
 • Ettevalmistus lõputööks

4. semester

 • Lõputöö: magistritöö

Peale kooli lõpetamist

Programmi lõpetajad saavad kaunite kunstide magistri kraadi lastekultuuri kujundamise alal .

Pärast hariduse omandamist on teil võimalus töötada disainerina, kelle erikvalifikatsiooniks on mäng, lastekultuur ja laste perspektiivid. Kujundusvaldkonnas saate töötada traditsioonilistel aladel nagu toote- ja tööstusdisain, sisekujundus või graafiline disain. Meie hariduseesmärgid ületavad traditsioonilisi kutsealaseid piire ja annavad teile võimaluse luua oma tee. Teil on ka kvalifikatsioon kraadiõppesse kandideerimiseks.

Viimati uuendatud dets 2019

Teave kooli kohta

HDK - Academy of Design and Crafts is a department at the University of Gothenburg, Sweden.

HDK - Academy of Design and Crafts is a department at the University of Gothenburg, Sweden. Näita vähem