Väga suurte tekstihoidlate andmete kaevandamiseks peate teadma, mida te otsite ja kuidas seda leida. Magistriõppes Text Mining AI õpetab kõiki, kellel on bakalaureuse- ja / või magistrikraad, kuidas kasutada tekstikaevandust tehisintellekti (AI) meetodite abil. Saate teada, millised on võimalused ja piirangud ning kuidas mõelda tulemuste ja valdkondadevaheliste aspektide üle.

Mis on teksti kaevandamise AI?

Kas te olete kunagi mõelnud, miks on olemas vajadus leida teksti tekstis tehisintellekti tehnikat kasutades? Teadlased ja otsustajad vajavad väga palju teavet, mis peab olema kusagil tekstipõhistes suurandmetes. Mõned näited:

 • miljoneid meditsiinilisi aruandeid ja teaduslikke artikleid spetsiifiliste sümptomite kohta peidavad informatsiooni kogumist, oodates avastamist;
 • sadu tuhandeid dokumente (mitte) valitsusasutuste majanduspoliitika kohta;
 • internetis ja sotsiaalmeedias leidub arvukalt igasuguseid teemasid puudutavaid emotsioone, arvamusi ja vaimseid seisundeid;
 • ajaloolised arhiivid, raamatukogud, millel on sajandeid kestnud raamatuid, on nüüd digitaalselt kättesaadavad, oodates uute tehnikate uurimist.

Tõenäoliselt pole sa kunagi aru saanud, kuid enamik suuri andmeid on tekstilised ja digitaalsel kujul kättesaadava tekstilise teabe hulk kasvab endiselt kiiresti. Kuigi keel on inimestele väga kättesaadav, ei ole see mõeldud masinatele. Seda tohutut informatsiooni on väga raske uurida! See on koht, kus tekib teksti kaevandamine.

Teksti kaevandamisel püütakse saada teadmisi, teavet ja struktureeritud andmeid tekstist ja häältest, kasutades tarkvara ja tehisintellekti metoodika kogumit. Kuigi teksti kaevandamine põhineb keelel, arvutiteadusel ja tehisintellektil, on see peaaegu kõigi teadmiste valdkondade jaoks äärmiselt oluline.

Õppekava

Teadmiste bakalaureuse- või magistrikraadina teate, millist teavet võiksite otsida. Magistriõppe programmiga Text Mining AI saate tehniliste intelligentsustehnikate abil tekstipõhiste suurandmete analüüsi teerajajaks. Sa toovad oma valdkonna teadmised, õpetame teile tööriistu ja tehnikaid.

Valdkondadevaheline

Teksti kaevandamine on tegelikus mõttes valdkondadevaheline. Internetis on piisavalt vahendeid, kuid see nõuab teadmisi, teadmisi ja kogemusi, et seda tehnoloogiat konkreetsel eesmärgil kasutada ja tulemust mõista. Teksti kaevandamise eksperdid peavad saama teadmisi nii lingvistikast kui ka tehnilistest aspektidest. Lisaks peavad nad mõistma teadmiste valdkonda, milles nad neid meetodeid rakendavad.

Õppekava

Esimesel perioodil saate õppida keeleteaduse ja programmeerimise aluseid Pythonis tekstianalüüsiks.

Teine periood toob sulle rohkem spetsiifilisi teadmisi ja oskusi: näitame teile, kuidas vaadata keelt kui andmeid ja õpid kasutama keele töötlemise meetodeid ja vahendeid kursuse NLP sihtasutustes.

Kolmas ja neljas perioodis sukeldute tõesti teksti kaevandamisse. Rakendatud tekstide kaevandamisel anname teile praktilisi kogemusi, et ehitada seda, mida nimetame lugemisseadmeks. Domeenide teksti kaevandamisel rakendate oma äsja omandatud teadmisi oma kutsealal. Samal ajal järgite masinõppe kursust, eriti keeleõppeks.

Kirjutage oma väitekirja kahel viimasel perioodil, mis tõenäoliselt põhineb praktikal.

Karjääri väljavaated

Kogu maailmas on äärmiselt suur hulk digitaalselt kättesaadavat teksti, kuid on raske leida õiget teavet, mis on konkreetse olukorra jaoks oluline.

Kiiresti kasvav vajadus spetsialistide järele, kes saavad teksti kaevandamist rakendada, muuta toodeteks ja kasutada tulemusi tööstuses, valitsus- ja valitsusvälistes organisatsioonides.

See magistriõppekava pakub arenenud üliõpilastele teaduslikku väljakutset, samuti suurepärast võimalust rakendada oma valdkonna pädevust kiiresti kasvavas teaduse ja tööstuse valdkonnas.

Avatud kõigile!

Tekst Mining AI on avatud kõigile bakalaureuse- või magistrikraadiga õpilastele. Keeleteaduses või programmeerimises ei ole vaja konkreetset tausta, õpid esimesed kursused. Kas teil on keeleteaduse kraad? Seejärel saate täpselt teada, kuidas teie teadmisi saab kaevandustekstides rakendada. Kui teil on arvutuslik taust, õpid, kuidas teksti tõhusalt toime tulla.

Avatud õpilastele

 • BA tudengid kõikidest teaduskondadest:
  • Arvutiteadus
  • Õpilased
  • Majandus
  • Meditsiiniteadus
  • Sotsiaalne
  • Bioinformaatika
  • Humanitaarteadused: kirjandus, ajalugu, lingvistika
  • (Andmed) Ajakirjandus
  • Ärianalüütika
 • Magistriõppurid, kes soovivad saada teist magistrikraadi või soovivad järgida samaaegselt kahte magistriprogrammi.

Hollandi õpilased

Vastuvõtutingimused

Magistriõppekeel Keeleteadus: Teksti kaevandamine AI on avatud kõigile bakalaureuse- või magistrikraadiga üliõpilastele.

Taotlus

Hollandi üliõpilased ja Hollandi kraadiga rahvusvahelised kandidaadid võivad Studielinki kaudu taotleda enne 1. juunit magistriõppe programmi Text Mining AI nime all Taalwetenschappen (lingvistika).

Pärast seda, kui olete taotlenud Mastielinki kaptenit, saate kaks e-kirja, millel on teie VUneti (VU studentportal) sisselogimisandmed. Palun täitke oma taotlus VUnetis. Ärge unustage täita oma spetsialiseerumist VUnetile: Text Mining AI .

Teie taotlust vaatab üle humanitaarteaduskonna vastuvõtuamet. Teile teatatakse, kas olete Studielinki kaudu lubatud.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 80 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud March 13, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 1, 2019
Duration
1 semester
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
- ELi / EMP õpilane; 14 600 eurot - Euroopa Liitu mittekuuluv üliõpilane
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 1, 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 1, 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date