Keeleteaduse magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Keelekasutus ja keelelised andmed on tänapäeval olulised erinevates teadusharudes ja kõigis meie digitaliseeritud ühiskonna valdkondades. Laialdaselt on teada, et ühiskond vajab inimesi, kes mõistaksid keelt kui andmeid, kes oskaksid analüütiliselt töötada ja oskaksid süstemaatiliselt analüüsida keelelisi andmeid. See magistrikraadi programm keskendub keelte ja digitaliseerimise vahelistele liidestele tänapäeva maailmas.

See täielikult inglise keeles õpetatav programm annab võimaluse õppida keelt tänapäeva digitaliseeritud ühiskonnas mitmest vaatenurgast. Need koosnevad sotsiolingvistikast, keeletehnoloogiast ja tõlkimisest. Selle programmi tuum koosneb empiirilise lingvistika (süntaks, foneetika, pragmaatika, sotsiolingvistika, kontaktlingvistika, tõlkeõpe) kursustest, mis pakuvad õpilastele erinevaid spetsialiseerumisvaldkondi. Lisaks ületame distsipliinipiire ja teeme koostööd nii infotehnoloogia kui ka andmeteaduste ja statistikaga. See tähendab, et õpilasi julgustatakse valima vabatahtlike pakettide hulgast, mida kasutatakse programmi kohandamiseks vastavalt individuaalsetele vajadustele. Paljud kursused kasutavad teksti- ja kõneandmete kaevandamist ning suurandmete analüüsi.

Vastuvõtukriteeriumid

Abikõlblikud taotlejad peavad olema:

 • Bakalaureusekraad (või magistrikraad) keeleteaduse, keeleõppe või tõlkeõppe valdkonnas JA
 • Piisav inglise keele oskus

Keeleoskuste kontrollimiseks vajalike keeleoskuste miinimumnõuded on järgmised:

 • IELTS (akadeemiline): 7,0 (kirjalikult 6,5)
 • TOEFL iBT: 100/24 ​​kirjalikult
 • PTE (akadeemiline): 68
 • C1 Täpsem: 185/176 kirjalikult
 • C2 oskus: 185/176 kirjalikult

Kõik taotlejad hinnatakse ja asetatakse järjekorras järgmiste kriteeriumide alusel, millest igaüks on hinnatud 0-5:

 • Üldine keeletesti tulemus (20%)
 • Testitulemuse kirjutamine (20%)
 • Akadeemiline tulemuslikkus (40%)
 • Motivatsioonikiri (20%).

Programmi saamiseks peavad kõik hinnatud objektid vastama akadeemilise kvaliteedi ja programmi sobivuse kriteeriumidele.

Stipendiumi kandidaadid paigutatakse ülaltoodud kriteeriumide alusel järjekorras.

Taotlusprotsess

Järgmine taotlusperiood on 1. detsember 2020 kuni 20. jaanuar 2021. Kõik taotlused tuleb esitada riikliku taotlusportaali Studyinfo (studyinfo.fi) kaudu.

Õppemaksud ja stipendiumid

EL-i / EMP-väliste üliõpilaste õppetasu on 8000 eurot aastas. Stipendiumid, mis katavad 70% õppemaksust, on saadaval ja neid saab taotleda veebipõhise kandideerimise käigus. Lisateavet leiate aadressilt www.uef.fi/et/web/admissions/tuition-fees-and-stipendiumid.

Lisainformatsioon

Kui teil on programmi kohta küsimusi, pöörduge koordinaatori Juuso Loikkaneni poole (juuso.loikkanen@uef.fi).

Viimati uuendatud sept 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuo ... Loe edasi

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuopio Näita vähem
Joensuu , Kuopio + 1 Rohkem Vähem