Keeleteaduse magister

Üldine

Programmi kirjeldus

MASTER LINGUISTIC DATA SCIENCES

Keelekasutus ja keelelised andmed on tänapäeval paljudes valdkondades ja meie digiteeritud ühiskonna kõikides valdkondades hädavajalikud. On üldtunnustatud, et ühiskond vajab inimesi, kes mõistavad keelt kui andmeid, kes saavad analüütiliselt töötada ja suudavad süstemaatiliselt analüüsida keelelisi andmeid. See magistrikraadi programm keskendub keelele ja digitaliseerimisele tänapäeva maailmas.

See programm, mida õpetatakse täielikult inglise keeles, annab võimaluse õppida keelt tänapäeva digiteeritud ühiskonnas mitmetest vaatenurkadest. Need koosnevad sotsiolingvistikast, keeletehnoloogiast ja tõlkimisest. Selle programmi keskmes on empiirilise lingvistika (süntaks, foneetika, pragmaatika, sotsiolingvistika, kontaktlingvistika, tõlkimise uuringud) kursused, mis pakuvad üliõpilastele erinevaid erialasid. Lisaks piiritleme me distsiplinaarpiiri ja teeme koostööd nii arvutiteaduse kui ka andmeteaduste ja statistikaga. See tähendab, et õpilastel soovitatakse valida valikulisi pakette, mida kasutatakse konkreetsetele vajadustele vastava programmi kohandamiseks. Paljudes kursustes kasutatakse teksti- ja kõneandmete kaevandamist ning suurt andmete analüüsi.

VASTUVÕTMISE KRITEERIUMID (2019 INTAKE)

2020. aasta tarbimise kriteeriumid kinnitatakse 2019. aasta augustis.

Abikõlblikud taotlejad peavad olema:

 • bakalaureusekraad (või magistrikraad) keeleteaduse, keeleõppe või tõlkimise alal
 • piisav inglise keele oskus

Keeleoskuste kontrollimiseks vajalike keeleoskuste miinimumnõuded on järgmised:

 • IELTS (akadeemiline): 7,0 (kirjalikult 6,5)
 • TOEFL iBT: 100/24 ​​kirjalikult
 • PTE (akadeemiline): 68
 • C1 Täpsem: 185/176 kirjalikult
 • C2 oskus: 185/176 kirjalikult

Kõik taotlejad hinnatakse ja asetatakse järjekorras järgmiste kriteeriumide alusel, millest igaüks on hinnatud 0-5:

 • üldine keele testi tulemus (20%)
 • kirjutamise testi tulemus (20%)
 • akadeemiline tulemus (40%)
 • motivatsioonikiri (20%).

Programmi saamiseks peavad kõik hinnatud esemed vastama akadeemilise suurepärase ja sobivuse kriteeriumitele.

Stipendiumi kandidaadid paigutatakse ülaltoodud kriteeriumide alusel järjekorras.

TAOTLUSPROTSESS

Järgmine taotlusperiood on alates 2. detsembrist 2019 kuni 22. jaanuarini 2020. Kõik taotlused tuleb esitada riikliku rakendusportaali Studyinfo (studyinfo.fi) kaudu.

TÜHISTAMAKSUD JA STIPENDIUMID

Kolmandate riikide ja Euroopa Majanduspiirkonna üliõpilaste puhul on õppemaksu 8000 eurot aastas. Stipendiumid, mis katavad 80% õppemaksust, on kättesaadavad ja neid saab rakendada veebipõhise taotlusprotsessi ajal. Lisateabe saamiseks vt www.uef.fi/en/web/admissions/tuition-fees-and-scholarships.


LISAINFORMATSIOON

Kui teil on programmi kohta küsimusi, võtke palun ühendust koordinaatoriga Juuso Loikkanen (juuso.loikkanen@uef.fi).

Viimati uuendatud juuni 2019

Teave kooli kohta

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuo ... Loe edasi

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuopio Näita vähem
Joensuu , Kuopio + 1 Rohkem Vähem