Keskkonna, pärandi ja poliitika magistrikraad

Üldine

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Meie interdistsiplinaarne magistrikursus on ideaalne siis, kui olete juba pärandisektoris töötanud või otsite karjääri selles valdkonnas. See pakub ideaalse tasakaalu pärandi ja poliitika praktiliste ja intellektuaalsete elementide vahel.

Loomulikult uuritakse kultuurilist, looduslikku, käegakatsutavat ja immateriaalset pärandit, keskendudes eriti keskkonnakoolile. Kogu kursuse käigus saate välja töötada suuri praktilisi oskusi nii valdkonnas kui ka klassiruumis ning teete individuaalse uurimisprojekti.

Meil on tugevad sidemed tööstusega, nii et saate kasu külalisesinejate hulgast, kes on oma valdkonna eksperdid, samuti välispartnerid, kes pakuvad tööpõhistele projektidele võimalusi.

Teil on ka võimalus töötada koos töötajatega ükshaaval ja kogeda Šoti kultuuri- ja looduskeskkonda esmakordselt mitmel välitreenimisel, mille eesmärk on klassikalise õpetuse tõhustamine. Te uurite iga õppevaldkonna kontseptsioone ja ideid ning kursuse lõpuks uurite mitmesuguseid küsimusi, sealhulgas:

 • nimetus ja kaitstud ruumid
 • pärand, identiteet ja koht
 • rohelise teadvuse juured
 • avalikud suhted ja turundus
 • sotsiaalsed tulemused ja mõjud

Samuti on olemas võimalus õppida põhilisi geoarheoloogilisi lähenemisi ja valdkondlikke arheoloogilisi oskusi.

Peamised põhjused meiega õppimiseks

# 1 Keskendutakse pärilikkuse, keskkonna ja poliitika kontseptuaalsele ja intellektuaalsele uuringule

# 2 Ekskursioonid aitavad õppida väljaspool klassiruumi, pakkudes samal ajal teile võimalust kogeda Šoti keskkonna

# 3 Teid õpetab entusiastlik õpetamise meeskond, kellel on hulgaliselt akadeemilisi kogemusi kultuuri- ja looduspärandi valdkonnas

Kursuse eesmärgid

Seda magistrikursust juhib keskuse, kultuuripärandi ja poliitika keskuse interdistsiplinaarne meeskond, kellel on tihedad sidemed paljude ajalooliste ja arheoloogiliste sektorite tööandjatega - samuti pärandi- ja turismivaldkonnaga. Üksikute meeskonnaliikmetel on märkimisväärseid sidemeid pärandussektori ajalooliste ja ehitatud keskkonnaga seotud riiklike asutuste ja heategevusorganisatsioonidega ning on teeninud kõnealustes valdkondades asuvaid valitsusväliseid organisatsioone ja nõuandekogusid. Samuti ühendab meeskond looduspärandiga tegelevate asutustega, nagu rahvuspargid, Šoti looduspärand ja riiklikud ja rahvusvahelised kaitsemeetmed.

Teadustöö läbiviimine

University of Stirling uuenduslikke kursuste väljatöötamist toetab töötajate tugeva teadusliku eetoda. Ajaloo osakond on intensiivselt keskendunud:

 • ajalooline ehitatud keskkond
 • keskkonnamõjud kultuurmaastikele
 • ajalooliste andmete haldamiseks mõeldud arvutirakendused
 • pärandkultuuri ajaloolise sisu skriptimine

Meie ajaloo meeskond töötab ka loodusteaduste teaduskonna kolleegidega sellistes uurimisviisides nagu:

 • Geo-arheoloogia
 • Kaugseire tehnoloogiad
 • GIS-i rakendused ajalooliste / arheoloogiliste ja looduskeskkonna andmete jaoks

See kursus lähtub rakenduslikest ja akadeemilistest oskustest nii kunsti- ja humanitaarteaduste, sotsiaalteaduste kui loodusteaduste teaduskondadest. Töötades üle teaduskondade, arendate välja interdistsiplinaarsed oskused ja oskate rakendada erinevaid meetodeid pärandi juhtimiseks, kureerimiseks ja avalikuks tõlgendamiseks.

Kursuse lõpus saavutatakse kõrgtasemel akadeemilised oskused nii teoreetilistes raamistikes kui ka nende teooriate kontekstuaalses rakendamises. Teil on soodustanud karjääri soovitavaid tunnuseid laienevas majandussektoris.

Tööpraktika

Paigutuse võimalused on saadaval kogu sektori erinevates kohtades. Nendeks on muinsuskaitsealad, muuseumid, galeriid, raamatukogud, valitsusvälised organisatsioonid ja erasektori partnerid. Varasemad tööstusharu partnerid on järgmised:

 • Inner Forth maastikualgatus
 • Dunbeli muuseum
 • Innerpeffrey raamatukogu
 • Ajalooline keskkond Šotimaa
 • Lismore Heritage Trust

Kursuse üksikasjad

Sõltuvalt mooduli sisust õpetatakse õpetust iganädalase, neljatunnise seminari või töökoja ja / või ühe välitreeningu / mooduli kaupa.

Õppetöö toimub teisipäeviti, kolmapäeviti ja neljapäeviti. Väljaviisid, töötoad ja seminarid võivad toimuda teisipäeviti ja neljapäeval kell 8.00-18.00. Väljaviisid võivad mõnikord toimuda ka kolmapäeva pärastlõunal.

Õpetamine

Stirlingi ajaloo õpetamist on hinnanud kõrgema hariduse kvaliteedi tagamise agentuur ning saavutas kõikides valdkondades kõrgeima võimaliku hinnangu "kiiduväärt".

Välitööd

Teil on kogemusi Šoti kultuuri- ja looduskeskkondades esmakordselt paljudel välitreenidel, mille eesmärk on klassipõhise õpetuse tõhustamine.

Hindamine

Iga mooduli hindamine põhineb teie kursuste puhul. See hõlmab akadeemilisi esseesid, akadeemilisi plakateid, suulise tõlke materjale, memokatreeninguid, kriitilisi ülevaateid ja hinnatud suulisi ettekandeid, pluss 15 000 sõna traditsioonilist dissertatsiooni (100% lõplikust hindest). Väitekirja asemel võite valida ka tööpõhise projektiportfelli (70% lõplikust palgaastmest), lisaks 5000-sõna kriitilise essee (30% lõplikust hindest).

Klassiruumi tundid

Allpool toodud ajakava on tüüpiline näide, kuid teie ajakava võib olla erinev.

 • Teisipäev - CEHP seminarid 12-14
 • Teisipäev - moodulite seminarid kell 6pm kuni 10pm või välisklass 8 kell 8pm (ligikaudu)
 • Kolmapäev - väli klass 1-5pm (u)
 • Neljapäev - moodul seminarid 6-10pm või välisklass 8 am-8pm (u)

Kursuse direktor

Professor Catherine Mills

44 (0) 1786 467583

cjmills@stir.ac.uk

Tasud - 2018/2019

 • Ülemeremaad 15 250 £
 • Kodu / EU £ 6,300
Viimati uuendatud May 2018

Teave kooli kohta

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society.

At the University of Stirling, being the difference is in our DNA – providing education with a purpose and carrying out research that helps to shape society. Näita vähem