Keskkonna tervise ja tehnoloogia magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Umbes

Keskkonna tervise ja tehnoloogia magistriprogramm on väga multidistsiplinaarne ja teadusuuringutega seotud programm, mille eesmärgiks on ühendada terviklik arusaam inimese kokkupuutest ja tervisemõjude üle, kasutades tehnoloogilisi lahendusi efektide vähendamiseks. Keskendutakse keskkonnaagentidele, nagu õhusaasteained, ioniseeriv ja mitteioniseeriv kiirgus ja kemikaalid, samuti meetodid, mis on vajalikud sellise teabe põhjaliseks riskide hindamiseks.

See õppekava sobib õpilastele, kes soovivad jätkata karjääri keskkonnaalaste terviseuuringute, konsultatsioonide või keskkonnaalaste tervishoiuasutuste ja nendega, kes on huvitatud doktoriõpingute läbiviimisest keskkonnateaduses.

Abikõlblikkus

Abikõlblik taotlejal peaks olema vähemalt madalam ülikoolikraad (BSc) keskkonna- või bioloogiateaduskonnas, mis on saadud rahvusvaheliselt tunnustatud ja akrediteeritud ülikoolis või kõrgkoolis. Aste peaks võimaldama taotlejal taotleda magistriõpinguid riigis, kus kraad on antud.

Juhul, kui taotleja ei ole omandamise tähtajaks bakalaureusekraadi tunnistust saanud, on ta kohustatud taotlemisperioodil esitama oma viimase dokumendi ärakirja ametlikult kinnitatud koopia. Kui taotleja saab diplomi tunnistuse ja dokumentide lõpliku ärakirja taotluse esitamise perioodil, on soovitatav esitada need võimalikult kiiresti.

Rakendusdokumentide põhjal valitakse maksimaalselt 10 rahvusvahelist tudengit.

Õppetöö sisu

Keskkonna tervise ja tehnoloogia üldised kursused hõlmavad tuumikursuseid mitmesugustel keskkonnaalaste tervisega seotud teemadel, sealhulgas kokkupuute hindamine, keskkonnariski hindamine, arenenud tööohutuse ja rohelise keemia arendamine.

Lisaks üldkursustele pakume mitmeid õppemooduleid edasijõudnute teadmiste kohta järgmistes teemades:

Õhusaasteainete, aerosoolide ja tervise moodul annab suuri teadmisi siseruumide ja välisõhu saasteainete, eriti trahvi ja nanoosakeste, nende allikate, heitekontrolli tehnoloogiate, tervisemõjude ja riskihindamise kohta. See moodul sobib ideaalselt, kui soovite jätkata karjääri keskkonnajuhtimissüsteemides, keskkonnaalastes regulatiivsetes asutustes, erasektoris või teadustöös.

Kiirgusmoodul sisaldab kursusi bioloogiliste mõjude ja kiirgusest tulenevate terviseriskide kohta, sealhulgas nii ioniseeriv kui ka mitteioniseeriv kiirgus. Kasutatakse kõiki terviseuuringuid, sh in vitro uuringud, loomkatsed, epidemioloogia ja kokkupuute hindamine. Selline kursuste ja uuringute kombinatsioon pakub ainulaadset võimalust saada radioloogia-bioloogia spetsialist.

Veemoodul on spetsialiseerunud veekvaliteedi ja -tehnoloogia teemadele, sealhulgas vee hügieeni ja mikroobide riskianalüüsi, tavapäraste ja kõige ajakohasemate puhastustehnoloogiate, veereostuse vältimise ja väärtuslike ressursside taastamise. Uuringukeskkond sisaldab unikaalset veematerjali, mis pakub suurepäraseid võimalusi isegi pilootprotsesside puhastamiseks. Käesolev uuringupakett sobib õpilastele, kes soovivad jätkata karjääri vee jälgimisel, reguleerivates asutustes ja ettevõtetes, mis tegelevad veetöötluse või uurimistööga.

Keskkonna informaatika moodul on uus ja arenev valdkond tänapäeva keskkonnateadused. Selle aluseks on infotehnoloogia rakendamine keskkonnaküsimustes. Keskkonnaalaste andmete suuruse ja keerukuse tõttu on vaja arenenud arvutil põhinevat lähenemisviisi, mis aitab integreerida teavet erinevatest allikatest. Keskkonnateabega saab keskkonnaprobleemide lahendusi leida tõhusamalt ja lõppkasutajatele võib pakkuda kõrgemat teavet

Õppemaks

Õppemaksu kogutakse väljaspool Euroopa Liitu (Euroopa Liitu) ja Euroopa Majanduspiirkonda (EMP) või Šveitsist pärit kodanikelt, kes hakkavad õppima inglise keele magistriprogrammi.

Teil ei pea tasu tasuma, kui olete:

  • ELi / EMP kodanik või nende pereliige (abikaasa / laps)
  • samaväärne ELi / EMP kodanikega (st Šveitsi kodanikuga)
  • juba alaliselt (pidev (A) või alaline (P / P-EU) elamisluba) asuv Soomes või mõnes muus EL riigis või ELi sinine kaart
  • on registreeritud doktori / doktoriõppe õpingutes ja teadustöös
  • vahetada üliõpilasi, olenemata kodakondsusest
  • alustasid oma magistriõpinguid enne 2017. aasta sügisel

Õppemaksud selles programmis on 8 000 eurot. Üliõpilastele jääb õppemaks kogu kraadi täitmise ajaks samaks.

Õppemaks tasub ülikoolis pakutavaid õpinguid (isikliku õppekava), uuringutega seotud järelevalvet ja nõustamist ning õpingutega seotud tugiteenuseid. Lisaks on üliõpilasel õigus õppetoetuse Soome teenistusele tasuda Studentliidu liikmemaksu. Ülikool aitab õpilastel majutust leida.

Stipendiumid

Stipendiumid (õppemaksust loobumised) antakse kaheks õppeaastaks tingimusel, et õppeaasta jooksul täidetakse 55 ainepunkti. Stipendiumid (õppemaksust vabastamine) antakse üliõpilase eespool kirjeldatud õpitulemuste alusel.

Teave stipendiumide kohta on saadaval ülikooli veebilehel (http://www.uef.fi/en/web/admissions/tuition-fees-and-scholarships). Lisaks õpingute stipendiumile (õppemaksu loobumine) võivad teaduskonnad kaheaastase magistriõppeprogrammi raames anda üliõpilastele stipendiumi üliõpilaskulude katmiseks.

Soome keele kursused jäävad tasuta, olenemata õpilase kodakondsusest. Lisateavet õppemaksude kohta leiate studyinfo.fi.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuo ... Loe edasi

With approximately 15,000 students and 2,500 members of staff, the University of Eastern Finland is one of the largest universities in Finland. The university’s campuses are located in Joensuu and Kuopio Näita vähem
Joensuu , Kuopio + 1 Rohkem Vähem