Keskkonnateaduste magister

Üldine

Programmi kirjeldus

134529_pexels-photo-1002703.jpeg

Magistriõpe Programm Keskkonnateadustes

Üheaastase keskkonnateaduste magistriprogrammi eesmärk on arendada oma pädevust keskkonnaküsimustega töötamisel. Uurite keskkonnaküsimusi teaduslikust vaatenurgast - analüüsides keskkonnaprobleemide põhjuseid, seoseid ja võimalikke lahendusi. Jätkusuutlik areng on programmi põhiteema, mis aitab teil oma tulevaseks karjääriks valmistuda, olgu teie eesmärk töötada valitsusasutuses või erasektoris.

Investeerige haridusse!

Meie haridusprogrammid algavad tavapäraselt sel sügisel. Kandideerida saab ikkagi!

Keskkonnateaduse magistriprogrammis käsitletakse praegusi ühiskondlikke probleeme, mis on seotud globaalsete keskkonna- ja terviseprobleemidega. Jätkusuutlikumale ühiskonnale üleminek on suur väljakutse, mis nõuab ülikoolide, ühiskonna ja erasektori ühiseid jõupingutusi. Väljakutse on keeruline ja nõuab multidistsiplinaarset lähenemist.

Programm algab kursusega, mis keskendub maakasutusega seotud keerukatele teemadele, kus arutatakse erinevaid huvisid, näiteks loodusvarade majandamine, maataotlused ja ökoloogiline kompensatsioon. Reaalsusega seotud tingimuste saavutamiseks kasutame niinimetatud väljakutsepõhist pedagoogikat, kus õpilased töötavad koostöös avaliku ja tööstussektoriga projekti vormis välja innovaatilisi lahendusi keerukatele jätkusuutlikkuse väljakutsetele.

Spetsialiseeruge või laiendage oma oskusi

Pärast esimest kursust saate valida mitmesuguste keskkonnateaduse, bioloogia ja geoteaduste valdkonna kursuste vahel, näiteks mageveehaldus ja keskkonnamuutuste analüüs. Meie kursuste õppetöö koosneb loengutest, seminaridest, rühmatreeningutest, laboratoorsetest harjutustest ja välitreeningutest. Samuti on teil võimalus lugeda kuni 15 kõrghariduse ainepunkti, kus laiendate oma haridust muude ainevaldkondade kursustega.

Võite valida ka praktika, mis võib toimuda nii avalikus kui ka erasektoris. Programmi lõpetate kraadiõppe projektiga, mis viiakse tavaliselt läbi koostöös asutuse või ettevõttega.

Mõelge globaalselt, lahendage probleemid kohapeal

Programmi oluline osa on töö keskkonnaprobleemide lahendamise eri vormidega. Oluliste lähtepunktide hulka kuuluvad riskianalüüs ja keskkonnamuutuste tagajärgede analüüs. See hõlmab tööd kliimamuutustega kohanemiseks ja jätkusuutlikule tulevikule üleminekuks. Lõplik kraadiprojekt pakub täiendavaid võimalusi süvendatud probleemide lahendamiseks mis tahes keskkonna osas.

Loe programmi kohta lähemalt

Umeå ülikooli keskkonnateaduste magistriprogramm Vimeol.

Programmi ülevaade

Sügisperiood

 • Üleminek jätkusuutliku ühiskonna poole, 15,0 hj.
 • Valikainete kursused.

Kevadine tähtaeg

 • Valikkursus.
 • Keskkonnateaduse magistritöö, 15 ainepunkti

Näited abikõlblikest kursustest:

 • Mageveehaldus (5BI222) 15 ainepunkti
 • Keskkonnamuutuste analüüs (5MH091) 15 ainepunkti
 • Praktika keskkonnatervises (5MH064) 15 ainepunkti

Karjäärivõimalused

Paljud meie õpilased tegelevad riiklike või ülemaailmsete keskkonna- ja rahvatervise probleemidega, sageli planeerimise, koordineerimise, uurimise või järelevalvega. Haridus annab teile head võimalused konkureerida töökohtadel näiteks avalikus sektoris või tööstuses konsultandina.

Näited ametitest:

 • Keskkonnakoordinaator
 • Jätkusuutlikkuse treener
 • Keskkonnastrateeg
 • Töökeskkonnainsener
 • Keskkonnakonsultant
 • Keskkonnajuht
 • Keskkonnajuhtimise ametnik
Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society.

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society. Näita vähem