Kommunikatsiooni ja teabeõppe magister: mitmeliigiline kommunikatsioon

Üldine

Programmi kirjeldus

Mõned arvavad, et mitmeliigiline suhtlus on midagi kaasaegset, kuna tekst ja video on veebisaitidel ühendatud või kui me mõlemad kuuleme ja näeme inimesi, kellega meie nutitelefonide rakenduste kaudu räägime. Inimesed on aga juba eelajaloolistest aegadest alates suhelnud mitmeliigiliselt vokaalheli ja käeliigutustega. Vaatamata kiirele digitehnoloogia arengu tempole mängitakse videoid ja loetakse tekste suures osas samal reaalajas kui näost näkku suhtlemisel - inimese ajakavas.

Kuidas ja miks jagunevad eri tüüpi tähendused ja funktsioonid eri suhtlusviiside vahel? Kuidas on need tähendused, funktsioonid ja režiimid integreeritud erinevatesse meediumitesse, kaasa arvatud näost näkku interaktsiooni meedium? Sellel MA kursusel saate teada, kuidas multimodaalne kommunikatsioon töötab, mis tähendab nii seda, kuidas selle erinevad vormid on konstrueeritud, kui ka seda, kuidas nad edastavad ideid erineval viisil (näiteks abstraktsete ideede metafooride kaudu hõlpsamaks mõistmiseks). Tähelepanu pööratakse nii kirjaliku kui ka kõnekeele kasutamisele koos teiste suhtlusviisidega.

Ootame õppureid nii välismaalt kui ka Hollandist. Raja kursused õpetatakse inglise keeles. Selles programmis õpitu võib olla rakendatav erinevatel ametikohtadel, näiteks kommunikatsiooninõustaja, turunduskonsultandi, meediumiettevõtte koolitaja, veebisaidi konsultandi töö või doktorikraadi omandamise edasise uurimise taust.

Õppekava

Esimene ja teine semester
Aasta esimesel poolaastal sisaldab teie programm kolme vajalikku multimodaalse suhtluse erialast kursust: üks räägib multimodaalsest vestlusest, teine teksti ja pildi kohta ning teine metafoori olulisest rollist multimodaalse suhtluse erinevates vormides. Nende kõrval võtate osakonnas ette kaks põhikursust, kuidas analüüsida erinevaid suhtlusžanre.

Teisel semestril võtate magistritöö kallal ette kaks enda valitud kursust (valikained), mille saate valida õppejuhendist. Iga programmi astuv üliõpilane kohtub enne õppeaasta algust töötajaga, et nõu pidada valikainete valiku üle, et tagada ühtne õppekursus. Kui olete programmi edukalt läbinud, saate magistrikraadiks.

Valikained
Valikainete saab valida paljude kursuste hulgast. Need pakuvad võimalusi uurida multimodaalse suhtluse iseärasusi konkreetses kontekstis.

Mõeldavad teemad võivad olla näiteks:

 • Kultuuridevahelised erinevused teksti ja pildi kasutamisel ettevõtte veebilehtede kujundamisel
 • Metafoorilised ja mittemetafoorilised kontseptuaalid reklaamides: juhtumianalüüs
 • Diskursuse struktureerimise ja referatiivsete žestide roll poliitilistes kõnedes

Lõputöö
Oluline osa programmist, magistritöö võimaldab teil teha originaalseid uuringuid ühe töötaja järelevalve all. Töö teema peavad üliõpilane ja akadeemiline nõustaja omavahel kokku leppima.

Hollandi õpilased

Otsene vastuvõtt magistriõppesse on võimalik VU Amsterdam bakalaureusekraadiga inglise keele ja kultuuri, lingvistika ning kommunikatsiooni- ja VU Amsterdam . Teiste Hollandi ülikoolide bakalaureusekraadiga üliõpilaste taotlused tuleb esitada hindamiseks vastuvõtuametisse.

Kui teil on bakalaureuse kraad mõnes muus aines, otsustab vastuvõtukomisjon, milliseid õppeaineid peate magistriprogrammi ettevalmistamiseks võtma. Sõltuvalt õppeainete arvust, mida peate võtma, peate kas registreeruma bakalaureuseõppesse ja selle lõpule viima või lubatakse teil end registreerida eelmagistrikursusele (maksimaalselt üks aasta).

Rakendus
Hollandi üliõpilased ja Hollandi kraadiga rahvusvahelised kandidaadid saavad Studielinki kaudu taotleda enne 1. juunit magistriprogrammi Multimodaalne kommunikatsioon sildil Communicatie- en Informatiewetenschappen (kommunikatsiooni- ja teabeõpe).

Kui olete kandideerinud magistriõppesse Studielinkis, saate kahe päeva jooksul e-kirju oma sisselogimisandmetega VUneti (VU üliõpilasportaal) jaoks. Palun täitke oma taotlus VUnetis. Ärge unustage täita oma eriala VUnetis: mitmeliigiline kommunikatsioon .

Selle sammu käigus palutakse teil üles laadida järgmised dokumendid:

 • Kirjete ärakiri (skannimine originaalilt)
 • Kursuste kirjeldused (st magistri distsipliiniga seotud kursused ja üldisi akadeemilisi oskusi käsitlevad kursused)
 • Kirjanduse loetelu (kursuste jaoks kasutatud kõige olulisem kirjandus)
 • CV
 • Motivatsioonikiri (maksimaalselt üks A4)

Enne VUnetis avalduse täitmist valmistage need dokumendid ette!

Teie avaldus vaadatakse läbi humanitaarteaduskonna vastuvõtukomisjonis. Teile teatatakse, kas teid lubatakse Studielinki kaudu.

Rahvusvahelised üliõpilased

Sissepääs põhineb rangetel valikumenetlustel. Pärast teie täieliku veebipõhise avalduse hindamist otsustab teaduskonna vastuvõtukomisjon teie vastuvõtu. Kui olete lugenud allpool toodud vastuvõtukriteeriumid ja tunned, et teil on õigus osaleda õppimisel, palun võta oma avalduse esitamiseks järgmised toimingud. Pange tähele, et esialgne taotluste esitamise menetlus on täiesti võrgus ja teie asjakohaste dokumentide skaneerimine on vajalik.

1. samm: täitke vastuvõtu kriteeriumid
Ühele meie magistriõppesse pääsemiseks peab teil olema vähemalt akrediteeritud teadusülikooli bakalaureusekraad, sealhulgas vähemalt kolm täisaastat akadeemilisi õpinguid, mille maht on vähemalt 180 EAP või samaväärne.

Õpilased saavad sissepääsu multimodaalsesse suhtlusprogrammi, mille bakalaureusekraad on inglise, keeleteadus või keel ja kommunikatsioon. Kui te pole õppinud inglise keelt, lingvistikat ega keelt ja kommunikatsiooni, on teil õigus ainult siis, kui teie bakalaureusekraadil on tugev keeleline komponent. Hindame teie varasemat haridust kursuse tasemel, et otsustada, kas olete läbinud piisava arvu keeleteaduse kursusi.

Teie sobivust hinnatakse mitte ainult teie varasema hariduse, vaid ka motivatsiooni põhjal selle konkreetse programmi jaoks. Täpsustage oma huvi eriti multimodaalse suhtluse vastu.

Peate alati esitama ametlikud testi tulemused, mis tõendavad teie inglise keele oskust. Maksuvabastust võivad kohaldada ainult need õpilased, kes on lõpetanud keskkooli / rahvusvahelise bakalaureusekraadi inglise keeles või bakalaureusekraadi Kanadas, USA-s, Suurbritannias, Iirimaal, Uus-Meremaal või Austraalias. Saate juba veebis kandideerida, ilma et teil oleks testi tulemusi. Kui te pole testi veel teinud, soovitame teil testi kuupäev võimalikult kiiresti kavandada. Altpoolt leiate humanitaarteaduskonna inglise keele õpetatud programmide minimaalsed inglise keele testide tulemused:

 • TOEFL-i tulemus (skoor 600 paberipõhist, minimaalselt 55 igas alatesti pluss 4,0 TWE-s, skoor 250 arvutipõhist või skoor 100 Interneti-põhist , minimaalselt 20–23 igas alamtestil).
 • IELTS-i skoor on 7,0 üldine skooride skoor (kusjuures mitte ühegi eraldi sektsiooni skoor ei lange alla minimaalse skoori 6,5).
 • Cambridge'i inglise keel: Cambridge'i tasemeeksam A, B, C või Cambridge'i eksam A, B, C.

2. samm: valmistage ette dokumendid ja kandideerige veebis
Palun koostage järgmised dokumendid. Iga dokumendi selgituse leiate rakenduse lehelt. Kõik dokumendid tuleb esitada inglise keeles.

 • Teie kehtiva passi või ID koopia (ID ainult ELi elanikele)
 • Elulookirjeldus
 • Motivatsioonikiri
 • Kirjete protokoll
 • Lõputöö (või mõni muu akadeemilise kirjutise näidis)
 • Eelmise kõrghariduse ajal läbinud asjakohaste kursuste kirjeldus ja kogu peamise kirjanduse loetelu

Pärast nõutavate dokumentide ettevalmistamist järgige palun veebipõhist taotlemise protseduuri. Pärast avalduse täitmist võtavad meie rahvusvahelised üliõpilasnõustajad teiega ühendust e-posti teel.

3. samm: oodake vastuvõtuotsust
Vastuvõtukomisjon vaatab teie avalduse läbi kohe, kui see on täidetud. Tavaliselt võtab see aega umbes neli nädalat, kuid hõivatud perioodidel võib see võtta kauem aega, nii et rakendage kindlasti nii kiiresti kui võimalik. Vastuvõtu korral saate e-kirjaga tingimusliku sisseastumise kirja. Võite hakata kavandama oma kolimist Amsterdami!

4. samm: viige registreerimine lõpule ja kolige Amsterdami!
Enne programmi algust viige kindlasti lõpuni registreerimine tudengina. Siit leiate seletuse, mida teha pärast vastuvõtmist. Kui kõik tingimused on täidetud, olete valmis alustama oma programmi Vrije Universiteit Amsterdam
!

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Loe edasi

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 130 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Näita vähem