Kultuuridevahelise kommunikatsiooni magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Edendada keelelist ja kultuurilist mitmekesisust rahvusvahelistes kontekstides

Kultuuridevahelise suhtluse magistriprogramm õpetab, kuidas läheneda ja edendada keelelist ja kultuurilist mitmekesisust erinevates rahvusvahelistes kontekstides. Interdistsiplinaarne ja mitmekeelne programm pakub teile vahendeid teooria rakendamiseks rahvusvahelises praktikas. Pärast kooli lõpetamist aitavad teie oskused mitmekeelse ja kultuuridevahelise eksperdina üksteise mõistmisele Euroopas või välismaal ning tugevatele ülemaailmsetele suhetele, mis on meie üleilmastumise ajastul nii olulised.

Keelepõhine ja mitmekeelne programm

Kultuuridevaheline suhtlus on keelte, kirjanduse ja kommunikatsiooni osakonna interdistsiplinaarne programm. Seetõttu saate õppeprogrammi läbida keelespetsiifilisel viisil ja omandada võõrkeele ning sellega seotud kultuuri kõrgekvaliteedilised oskused. Kuid võite valida ka mitmekeelse programmi, milles analüüsite suhtlemisprotsesse erinevates keeltes ja kultuurides.

Kohustuslik praktika

Ühe aasta jooksul valmistab see magistriprogramm teid ette rahvusvahelise karjääri jaoks. Rangete interdistsiplinaarsete meetodite kaudu saate kogemusi suhtlemisel keelelisest, kommunikatiivsest, kultuurilisest, antropoloogilisest ja juhtimisperspektiivist. Õpid teadmiste praktikasse rakendamist oma kohustusliku praktika ajal. Paljud praktikavõimalused hõlmavad suurt tähelepanu kommunikatsioonitoodete ja protsesside analüüsimisele rahvusvahelistes organisatsioonides ja kontekstis.

Parandage oma ametialaseid võimalusi rahvusvahelises kommunikatsioonisektoris

Kas plaanite võtta töölt hingamispäeva või olete sõltumatu spetsialist, kes soovib laiendada oma võimalusi rahvusvahelistumisel, pakub see meister teile mitmeid võimalusi. See programm suurendab teie tööalast konkurentsivõimet ja rikastab teie lühikokkuvõtet. Võite registreeruda ka üksikutele kursustele.

Peale kooli lõpetamist

Pärast kultuuridevahelise kommunikatsiooni magistriprogrammi lõpetamist:

 • Oskab analüüsida keelt, kultuuri ja kommunikatsiooni rahvusvahelises ja mitmekeelses kontekstis.
 • Teadke, kuidas kommunikatsiooni teooriat praktikas rakendada ja sujuvalt kommunikatsiooniprotsessi.
 • Oskab keele ja kultuuri spetsiifilisi pädevusi inglise, saksa, prantsuse, itaalia, hispaania või hollandi keeles.
 • Omada kultuuridevahelisi pädevusi, nagu enesereflektsioon, võime muuta vaatenurka ja kohaneda teistsugusega.
 • Olema kogemusi kultuuridevaheliste nõuannete, kultuurivahenduse ja juhendamise ning kultuuridevahelise turunduse valdkonnas.

Pärast õpingute edukat läbimist olete valmis erinevateks ametikohtadeks, kus kultuuridevahelised suhtlusprotsessid organisatsiooni ja kultuurilises kontekstis on üliolulised. Samuti saate kavandada ja rakendada (praktikale orienteeritud) keele- ja kommunikatsiooniuuringuid. Näiteks võite nõustada ettevõtteid ja organisatsioone sisserändajate ja emigrantide suhtlemisprotsessides (kommunikatiivne auditeerimine).

Professionaalsed karjäärid

Pärast kooli lõpetamist olete valmis erinevateks ametikohtadeks, mis on seotud kultuuridevahelise suhtluse protsessidega organisatsioonilises ja kultuurilises kontekstis. Saate kavandada ja teostada (praktikale orienteeritud) keele- ja kommunikatsiooniuuringuid. Teil on ka teadmisi ja vahendeid, et nõustada ettevõtteid ja organisatsioone sisserändajate ja emigrantide suhtlemisprotsesside osas (kommunikatiivne auditeerimine).

Selle programmi vilistlased kandideerivad sageli järgmiste valdkondade töökohtadele:

 • Teatis
 • Inimressursid
 • Nõustamine ja suhtekorraldus
 • Tõlge
 • Vahendus ja koolitus
 • Müük ja turundus
 • Keeleõpe

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem