Kunsti- ja kultuurimajandus: kaasaegse kunstiajalugu

Üldine

Programmi kirjeldus

Taotluste tähtaja värskendus

  • EL-i / EMP-välised üliõpilased: 1. mai (esialgset tähtaega 1. aprill on pikendatud COVID-19 tõttu)
  • EL / EMP üliõpilased ja üliõpilased, kes ei vaja õppeviisa / elamisluba VU Amsterdam kaudu VU Amsterdam *: 1. juuni (esialgset tähtaega 1. mai on pikendatud COVID-19 tõttu)

Kaasaegse kunsti ajaloo magistriprogramm keskendub visuaalsele, protsessipõhisele ja digitaalsele kunstile alates 1960. aastatest. See spetsialiseerumine koolitab teid kunstiajaloolasena, kes on varustatud selle keeruka, kuid põneva valdkonnaga tegelemiseks. Pärast selle programmi läbimist on teil kindlad teadmised tänapäeva visuaalsest, protsessipõhisest ja digitaalsest kunstist. Teil on olemas ka oskused uurida, esitleda ja kirjutada tänapäevase kunsti kohta, võimaldades teil teha karjääri kultuurisektoris (muuseumid, festivalid, kunstigaleriid, arhiivid) kunstikriitiku või vabakutselise kultuuriettevõtjana.

Tänapäeva kunst hõlmab installatsioonikunsti ja kohaspetsiifilisi projekte, digitaalse või uue meedia kunsti (interaktiivsed installatsioonid, lokaalse meedia teosed, tarkvara kunst, võrgustatud kunst, elektrooniline kunst ja videokunst), performatiivseid ja aktivistlikke projekte ning kunstilisi uuringuid.

Neid kunstivorme ühendab see, et need käsitlevad otseselt tänapäeva ühiskonna keerukust, milles infotehnoloogia ja globaliseerumine mängivad üha suuremat rolli, viies võrgustatud kunstipraktika vormideni, mis ületavad riiklikke ja kultuurilisi piire. Samal ajal on kunstnikud väga teadlikud pärandist, millele nad tuginevad, dekonstrueerivad, kommenteerivad või omavad kunstiajalugu, mis viivad mitmesuguste katseteni kirjeldada kaasaegset kunsti selliste mõistetega nagu postmodernsus, kontseptuaalne, postmeedium, ja viimasel ajal isegi Interneti-järgset ja digitaalset - ning nüüdisaegset.

Kohustuslikud tunnid
Oma esimese semestri alustate enesekriitiliselt küsitledes oma rolli kunstiteadlasena, kellel on eriline huvi kaasaegse kunsti vastu, järgides esimesel perioodil klassi „Kunstiajaloo meetodid ja teooriad”. Sellega paralleelselt jälgite kaasaegse kunsti konkreetsele teemale pühendatud uurimistöö seminari, et kohe alata oma valdkonna teadmiste arendamist ning parandada oma teadus- ja kirjutamisoskust. Kuigi see klass jätkub teisel perioodil, võimaldab teine periood teil ka süveneda digitaalse ja protsessipõhise kunsti sügavusse, järgides samas spetsiaalselt uue meedia kunstile pühendatud klassi.

Kui suurem osa teisest semestrist pühendatakse teile magistritöö kirjutamisele kaasaaitamisele, siis neljandal perioodil järgite kunstikriitika tundi, et oma kirjaoskuse ja kaasaegse kunsti kriitilise hindamise oskusi edasi arendada. Jälgite ka meie kunsti ja kultuuri loengusarja klassi (trendikad teemad), kutsudes teid üles mõtlema meie valdkonna viimaste probleemide üle, kuulates tuntud rahvusvahelisi külalisesinejaid ja arutades nende kirjutamist erinevate erialade kaasõpilastega. Viimane, kuid mitte vähem oluline, lähete välisreisile välismaale, et kohapeal oma analüüsimisoskusi tõestada ja edasi arendada.

Valikained
Lisaks võite valida klassi valikainete hulgast, näiteks CAMS-programmi raames pakutavad klassid "Vahenduslikkuse kontseptsioonide lugemine", "Ristmeedia näitused" või "Meediaesteetika". Võite valida ka järgmiste erialade vahel: „Kunst, Markt, en Connaisseurschap” (hollandi keeles) või „Design Cultures” või klass „Kollektsioneerimine ja väljapanek”, samuti täiendavad valikained filosoofiast või kirjandusuuringutest.

Viimati uuendatud apr 2020

Teave kooli kohta

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over ... Loe edasi

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to over 26,000 students from all over the world. Students and staff of 122 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Curious about student life at VU Amsterdam? Click here to ask our International Student Ambassadors. Näita vähem