Umbes

Kaasaegse kunstiajalugu on spetsialiseerumine visuaalsete, protsessipõhiste ja digitaaltehnoloogiale alates 1960. aastatest. Tänapäeva kunst ei piirdu ainult maalikunsti, skulptuuri ja graafika klassikaliste kunstivormidega, kaasa arvatud paigaldus kunst ja kohaspetsiifilised projektid, digitaalne või uus meedia kunst (interaktiivsed installatsioonid, lokatiivsed meediateosed, tarkvara kunst, võrgustatud kunst, elektrooniline kunst ja videokunst), performatiivsed ja aktivistlikud projektid ja kunstiuuringud.

See, mis ühendab neid kunstivorme, on see, et nad käsitlevad otseselt tänapäeva ühiskonna keerukust, kus infotehnoloogia ja globaliseerumine mängivad üha enam rolli, mis viib võrgustatud kunstipraktikatesse, mis ületavad riiklikke ja kultuurilisi piire. Samal ajal on kunstnikud väga teadlikud pärandist, millele nad tuginevad, dekonstrueerivad, kommenteerivad või eraldavad kunstiajalugu, mis viib mitmesuguste katsetega kirjeldada kaasaegset kunsti selliste terminitega nagu postmodernistlik, post-kontseptuaalne, post-meedia, ja hiljuti isegi post-internet ja post-digital - ja post-kaasaegne ...

Kaasaegse kunstiajalugu toob teid kunstiajaloolanikuks, kes on varustatud keerulise, kuid põneva valdkonnaga tegelemise väljakutsetega tegelemiseks. Pärast seda programmi järgides on teil põhjalikud teadmised tänapäeva visuaalsest, protsessipõhisest ja digitaalsest kunstist ning varustatud vahenditega teadusuuringuteks, esitlemiseks ja kirjutamiseks viimaste kohta, mis võimaldavad teil jätkata karjääri kultuurielus sektor (muuseumid, festivalid, kunstigaleriid, arhiivid), kunstikriitikuna või vabakutselise kultuuriettevõtjana.

Õppekava

Kohustuslikud klassid

Esimest semestrit avasite oma esimest semestrit enesekritiliselt teie esialgse kunstiajalooaja rolli, tehes seda esimest perioodi järgides "Kunstiajaloo meetodite ja teooriate" klassi kaasaegse kunsti huvides. Sellega paralleelselt jälgite kaasaegses kunstis konkreetse teemaga pühendatud uurimusseminari, et alustada kohe oma valdkonna teadmiste arendamist ning oma teadustöö ja kirjutamisoskuste parandamist. Kuigi see klass jätkub teises perioodis, võimaldab teine ​​periood samuti digiteeritavate ja protsessipõhiste kunstide sügavust süvendada, järgides uue meediumikunsti jaoks spetsiaalselt pühendatud klassi.

Kui teise semestri peamine osa on pühendatud teie magistritöö kirjutamise toetamisele, siis nelja perioodi jooksul järgige kunstikriitikuklassi, et edasi arendada oma oskusi kirjalikult ja kriitiliselt hinnates kaasaegset kunsti. Samuti saate jälgida meie kunstid

Valikained

Peale selle saate valida klassi valikulistest valikutest, nagu CAMS-programmi raames pakutavad klassid "Intermediality lugemine", "Crossmedial Exhibitions" või "Comparative art". Võite valida ka erialade "Kunst, Markt, en Connaisseurschap" (hollandi keeles) või "Design Cultures" või klassi "kogumine ja kuvamine, samuti täiendavaid valikained alates filosoofia või kirjandusuuringud.

Miks õppida sõidukiüksuses?

  • Tutvuge praeguse kunstiga

Selle spetsialiseerumise valimisel juhite tähelepanu sellele, mis on praegu kaalul - teoseid, mis võtavad vastu globaliseerunud infoühiskonna väljakutseid. Teete seda kindlalt kindla kujundusega, mis võib pakkuda palju, vaid ka pidevalt kohanema, et saada kursis praeguse kunstiga.

  • Ainulaadne Hollandis ja ideaalis asub Amsterdamis

Hollandi kaasaegse kunsti ajalugu on ainulaadne, võimaldades õpilastel uurida digitaalset ja protsessipõhist kunsti kaasaegse kunstiajaloo laiemas kontekstis. Eelkõige Madalmaad ja eelkõige Amsterdami on olnud kaasaegse kunstipraktika ja eelkõige uue meedia kunsti toetajana. Saate kasu ulatuslikest arhiividest ja digikogudest kohapeal, näiteks Hollandi Meediakunstiinstituudi kogumik (LIMA-s) või Amsterdami Stedelijki muuseumi ja De Appeli kunstikeskuse videokunstikogud. Võite osaleda festivalidel nagu Sonic Acts, FIBER või IMPAKT ning erinevate avalike programmide kaudu, mida Hollandi kaasaegse kunsti institutsioonid pakuvad aastaringselt, et esile kerkida esinevaid ja digitaalseid tavasid ning sageli uute meediakanalite näitusi kogu Hollandis. Sama kehtib ka kaasaegse kunsti kohta, kusjuures Amsterdamist peetakse kunsti ja kultuuri kesksemaks keskuseks.

  • Kvaliteetsete teadlaste kui õpetajate kasum

Magistriõppes õpetatavad töötajad on kõrgelt kvalifitseeritud teadlased, kellel on tugev riiklik ja rahvusvaheline profiil, eriti kaasaegse kunsti valdkonnas. Nad tuginevad kunstiajaloo kindlale taustale, kuid on laiendanud oma osalust naaberriikides, nagu meedia teooria, tulemuslikkuse uuringud ja kriitiline teooria.

  • Lisaks määrake oma uuringu fookus valikainete valikuga

Valides teiste erialade valikut nii MA erialadel kui ka väljaspool

  • Hakka liikmeks elavat üliõpilaskonda ja kasu meie Graduate Schooli ja uurimisinstituutide pakkumistest

Mitte ainult kohustusliku kunsti kaudu

Sinu tulevase karjääri

Valmistage ette karjääri kultuurisektoris, kunstifestivalidel, näitustel ja galeriides, kunsti ajakirjanduses või loomemajanduses. Kaasaegse Kunsti ajalugu pakub teile oskusi ja kriitilist ülevaadet, et saaksite kommenteerida, hinnata, esitada ja kirjutada informatsiooniajast kunsti sõltumatult ja kriitilisel viisil. See programm valmistab teid ette olukorras, kus on nõutavad märkimisväärsed teadmised ja teadustöö oskused tänapäeva ja digitaalse kunsti valdkonnas, näiteks näituste, ürituste või festivalide korraldamine, ajalehtede, ajakirjade või veebimeditsiini kunsti kirjutamine, töötamine avaliku sektori programmeerimine või muuseumide haridusosakonnad, linnavolikogu, festivali organisatsioonid, avalik-õiguslikud või eraõiguslikud arhiivid või jätkata vabakutseliste või akadeemiliste ringkondade uurimistööd.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 80 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud November 8, 2018
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 1, 2019
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP-i ELi üliõpilaste jaoks.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 1, 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 1, 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date