Kunstipraktika magistrikraad: Pathway - kuraatorite praktika - film, meedia ja visuaalne kunst

Üldine

Programmi kirjeldus

Vaade kunstniku Tania Candiani paigaldusele Srishti Outpost grupinäitusele Kochi-Muzirise biennaalil (2017).

Srishti Kunstiinstituut, disain

See eriala põhineb eeldusel, et praktika ja teooria vahel ei ole eraldatust kuraatorite töös ja et kuraatorid tegutsevad kogu konteksti ja ruumide suurel ökoloogial, muuseumist, galeriist kuni kunstniku juhitud ruumi, festivalile, laborisse, uutesse loomingulistesse ettevõtetesse. Tänapäeva kunstimaailmas ühendab kuraatori roll sageli kunstniku, kirjastaja, teadlase, arhivaari ja loovettevõtja rolli. See programm vastab sellisele interdistsiplinaarsusele, pakkudes praktikast juhitud õppimist, mis ühendab kunstiajaloo, esteetika ja näituste ajaloo ning kriitilise kirjutamise ja mõtlemise oskuste arendamise, samuti projekti arendamise ja juhtimise. Õpilased uurivad kaasaegse kunsti ja kultuuri praeguste arutelude eetilisi, filosoofilisi ja poliitilisi mõõtmeid ning neid julgustatakse vastama Lõuna-Aasia ajaloolistele, poliitilistele ja kultuurilistele kontekstidele.

Programm võtab kasutusele kunsti praktika metoodika ning toetab iseseisva praktika ja uurimistöö arendamist. See pakub kombineeritud õpetatud seminare ja õpikodasid koos individuaalselt või gruppidena välja töötatud kuraatoriprojektide tootmisega. Seminarid hõlmavad selliseid teemasid nagu kriitiline kirjutamine, lugemine ja praktilised oskused näitusekujunduses ja projektijuhtimises. Programm hõlmab ka kõnelusi ja visiite kunsti- ja kultuurisektorite spetsialistidega ning õpilased saavad kasu kunstnike, kuraatorite, galeriide ja loominguliste ettevõtjatega loodud ühendustest.

Vaata kunstniku Tania Candiani paigaldust Srishti Outpost näitusele Kochi-Muzirise biennaalil, 2017

Kuraatorite praktikantide õpilased on loomingulised, kriitilised, uudishimulikud ja sõltumatud, olles samas avatud katsetustele ja koostööle. Nad omandavad kriitilise tähtsuse, oskused ja paindlikkuse, et töötada kaasaegse kunsti maailma ja kultuuritoodangu pidevas muutumises, ning neil on tugev teadlikkus ja arusaam rahvusvahelistest ja riiklikest sotsiaal-kultuurilistest ja poliitilistest diskursustest selles valdkonnas. Õpilasi julgustatakse keskenduma ka kohalikele tavadele, arendama meetodit ja praktikat, mis õpib kohalikust stsenaariumist, muudab seda ja aitab kaasa nii palju kui globaalne. Siinkohal muutuvad küsitlused, dokumenteerimine, intervjueerimine ja arhiveerimine oluliseks vahendiks kuraatorite praktika määratlemise laiendamisel.

2-aastase programmi lõpus koostavad õpilased lõpliku kuraatoriprojekti ja uurimuse.

See on ainulaadne programm, mis põhineb Srishti interdistsiplinaarsel kunsti-, disaini- ja tehnoloogiakontekstil ning areneb koostöös piirkonnas ja välismaal tegutsevate spetsialistide, kunstiorganisatsioonide ja kultuuriplatvormidega.

Päringud

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem