Lapseea ja noorukie arengu ja sotsialiseerimise magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Umbes

Miks on just see, et noored mehed kipuvad eriti kuritegevuses osalema? Kas sellepärast, et neil on "valed" sõbrad? Kas neid ei suhtutud korralikult? Kas see on tingitud dispositsioonilisest tegurist? Kas tööl on pärilikud tegurid?

Alates lapse sündimise päevast on tema perekond ja kultuur, milles ta on tõusnud, avaldab suurt mõju tema sotsiaal-emotsionaalsele arengule ja psühholoogilisele kohanemisele. Kui ta kasvab, muutub tema kool ja võrgustikud sõprade ja eakaaslaste jaoks üha enam mõjukaks tema arengus. Laste- ja noorukieelse arengu ja sotsialiseerimise kaheaastane magistriõppekava (DaSCA) annab teile selle teoreetilise ja metodoloogilise tausta, et seda arengut analüüsida.

Tavaline ja ebanormaalne sotsiaal-emotsionaalne areng

Programm keskendub nii normaalsetele kui ebanormaalsetele arenguprotsessidele. Tähelepanu on pööratud laste ja noorukite kognitiivse ja sotsiaalse-emotsionaalse arengu ja korrigeerimise sekkumiste ja riskitegurite uurimisele. Töötades kursuse teemade kaudu, käsitletakse järgmisi küsimusi:

  • Millised on varajased arengu markerid, mis on läinud välja?
  • Kuidas saaksime parandada laste ja noorukite negatiivsete tulemuste ärahoidmist või ravimist?

See magistriõppekava ühendab arenenud kursuste koos arendamine praktilisi oskusi.

Kõrge kvaliteet

Programm on tunnistatud kvaliteetseks programmiks ja viimastel aastatel on kõrgelt hinnatud Madalmaades asuvate pingereastike järgi.

Rahvusvaheline fookus

Kõik kursused ja kommunikatsioonid on inglise keeles. Programmi eesmärk on võimaldada teil harjutada arenenud inglise suhtlemisoskusi, omandades samal ajal rahvusvahelisel vaatevinkil arengu ja sotsialiseerimisega seotud teemadel. Mõned õppejõud on välismaalt (USA, Belgia ja Horvaatia) või omavad ametikohti välismaal (Suurbritannias) ning programm meelitab mitmeid rahvusvahelisi üliõpilasi. Teil on ka võimalus külastada Hollandis korraldatavaid ingliskeelseid konverentse, mida korraldavad osalevad uurimisrühmad.

Programmi eesmärk

Laste- ja noorukieelse arengu ja sotsialiseerimise magistriõppekava on kavandatud doktoriõppe ettevalmistamiseks. positsioon. Alustades programmi bakalaureusekraadi (arendus) psühholoogia, pedagoogika või interdistsiplinaarsete sotsiaalteaduste baasist, saate areneda kvalifitseeritud teaduriks, kellel on suurepärased tööperspektiivid. Programm on tugevalt seotud teadusuuringutega ning teie õppejõud ja juhendajad on nelja interdistsiplinaarse uurimisrühma liikmed teadusuuringute prioriteetses laste- ja noorukieas (CAS).

Kas soovite jätkata kutselist karjääri uurijatena väljaspool ülikooli keskkonda? See programm pakub ka koolitust.

Kliiniline töö

Tudengitele, kes lisaks teadustööle on huvitatud ka kliinilisest tööst, on DaSCA-l võimalus jälgida kliinilist rada. Kliinilise staadiumi oluliseks osaks on kliiniline praktika, see tase on avatud ainult sobiva bakalaureuseõppe üliõpilastele (st psühhopaatia, diagnostilise hindamise, sekkumiste ja kliiniliste oskuste kursused). Pärast kliinilise kursuse järgimist saavad Madalmaade üliõpilased hollandikeelset kliinilist alustavat kvalifikatsiooni: registreerumine ortopeedagoogina, põhipääsu psühhodiagnostika (BAPD) ja tervise psühholoogi (GZ psycholog) täiendkoolituse nõuded.

Rahvusvahelised üliõpilased peaksid teadma, et enamiku kliiniliste praktikakohtade jaoks on vajalik hollandi keele oskus. Oleme nõus teiega koos loova lahenduse kallal töötama (näiteks kliiniline praktika teie enda või ingliskeelses riigis, Hollandi rahvusvaheline kool jne), kuid praegu ei saa me pakkuda garantiisid sobivate kohtade ja kvalifitseeritud juhendamise kohta selliste kliiniliste praktikakohtade jaoks võib leida.

Karjääri väljavaated

Selle magistrantuuri seos tööturuga on suurepärane. Varasemate aastate DaSCA vilistlased on pärast õpinguid üldiselt väga edukalt tööd leidnud.

Programm on mõeldud doktorantuuri ettevalmistamiseks. Kuid see pakub koolitust ka tudengitele, kes soovivad jätkata teadlase karjääri väljaspool ülikooli keskkonda.

AKADEEMILISED KARJERID

Meie lõpetanutest 65% astus doktorantuuri. Nad töötavad doktorikraadiga ametikohtadel ülikoolides, näiteks:

Utrecht University ; Radboudi ülikool; Amsterdami ülikool; VU Amsterdami ülikool; Groningeni ülikool; Leideni ülikool; Nottinghami ülikool (Suurbritannia), Colombia ülikool (USA), Leuveni ülikool (Belgia), Readingi ülikool (Suurbritannia), Roehamptoni ülikool (Suurbritannia).

Mida teie töö hõlmab?

Doktorandina korraldate neli aastat uurimistööd Hollandi või välismaal asuvas ülikoolis, kirjutades teaduslikke väljaandeid ja töötades õpetajana bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilastele. Pärast kraadi omandamist saate taotleda uurimisfunktsiooni.

PROFESSIONAALSED KARJERID

Teised vilistlased (35%) tegid karjääri väljaspool akadeemilisi ringkondi. Nad töötavad sellistel ametikohtadel nagu:

  • Teadlane (Ühendkuningriigi riikliku statistika amet; Utrecht University metoodika ja statistika osakond; TNO; Zorgverzekeraars Nederland)
  • Kliiniku arst (Opdidakt, Altrecht, Trajectum)
  • Tarkvara arendaja
  • Õpetaja
  • Vanempoliitikakujundaja (Hollandi laste- ja noorukitepsühhiaatria teadmiste keskus)

Mida teie töö hõlmab?

  • Sotsiaalharidusega seotud teadlane: Teete uuringuid laste hoolekande või hariduse valdkonnas tegutsevates asutustes ja organisatsioonides.
  • Pedagoogiliste oskuste õpetaja / koolitaja: annate pedagoogilisi selgitusi probleemide kohta ja õpetate professionaalidele terapeutilise vestluse harjutamist.
  • Eripedagoogi / parandusõppe spetsialist: te teete diagnostilisi uuringuid, soovitate raviplaane ja täidate neid plaane näiteks hoolekande- või erihariduskoolides.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem