Lapseea ja noorukie arengu ja sotsialiseerimise magister

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Miks kipuvad eriti noored mehed kuritegevusesse sattuma? Kas sellepärast, et neil on "valed" sõbrad? Kas neid ei sotsialiseeritud korralikult? Kas selle põhjuseks on dispositsioonilised tegurid? Kas tööl on pärilikke tegureid?

Alates lapse sündimise päevast on tema perekonnal ja kultuuril, milles ta kasvab, tohutu mõju tema sotsiaal-emotsionaalsele arengule ja psühholoogilisele kohanemisele. Kasvades saavad tema kool ning sõprade ja eakaaslaste võrgustikud tema arengus üha suuremat mõju. Kaheaastane magistriprogramm arendamisel ja sotsialiseerimisel lapseeas ja noorukieas (DaSCA) annab teile selle arengu analüüsimiseks teoreetilise ja metoodilise tausta.

Tavaline ja ebanormaalne sotsiaal-emotsionaalne areng

Programm keskendub nii normaalsetele kui ka ebanormaalsetele arenguprotsessidele. Liiga suurt tähelepanu pööratakse sekkumiste ja riskifaktorite uurimisele laste ja noorukite kognitiivses ja sotsiaalses-emotsionaalses arengus ja kohanemises. Kursuse teemasid käsitledes käsitletakse järgmisi küsimusi:

  • Millised on varajased arengu markerid, mis on läinud välja?
  • Kuidas saaksime parandada laste ja noorukite negatiivsete tulemuste ärahoidmist või ravimist?

See magistriprogramm ühendab edasijõudnud kursuste ja praktiliste oskuste arendamise.

Kõrge kvaliteet

Programm on tunnustatud kõrgekvaliteedilise programmina ja sellel on viimastel aastatel Hollandis väljakujunenud edetabelites kõrgeid hinnanguid antud.

Rahvusvaheline fookus

Kõik kursused ja suhtlus on inglise keeles. Programmi eesmärk on võimaldada teil harjutada arenenud inglise keele suhtlemisoskust, saades samal ajal rahvusvahelise perspektiivi arengu ja sotsialiseerumisega seotud teemadel. Osa õppejõude on pärit välismaalt (USA, Belgia ja Horvaatia) või positsioone välismaal (Suurbritannia) ning programm meelitab ligi mitmeid rahvusvahelisi tudengeid. Samuti on teil võimalus külastada Hollandis peetavaid ingliskeelseid konverentse, mida korraldavad osalevad uurimisrühmad.

Programmi eesmärk

Magistriprogrammi arendamine ja sotsialiseerumine lapsepõlves ja noorukieas on mõeldud ettevalmistamiseks doktorikraadi ametikohale. Alustades programmi alustamisega (arengu) psühholoogia, pedagoogika või interdistsiplinaarsete sotsiaalteaduste bakalaureusekraadist, saate te kvalifitseeritud teadlaseks, kellel on suurepärased tööperspektiivid. Programmi veavad tugevalt teadusuuringud ning teie õppejõud ja juhendajad kuuluvad nelja interdistsiplinaarse uurimisrühma koosseisu laste ja noorukite uuringute (CAS) prioriteedis.

Kas soovite jätkata teadlaskarjääri väljaspool ülikooli keskkonda? See programm pakub koolitust ka selleks.

Kliiniline töö

Üliõpilaste jaoks, kes on lisaks teadustööle huvitatud ka kliinilisest tööst, on võimalus jälgida DaSCA kliinilist rada. Kuna oluline osa kliinilisest rajast hõlmab kliinilist praktikat, on see rada avatud ainult üliõpilastele, kellel on sobiv bakalaureuse programm (st mis sisaldab psühhopatoloogia, diagnostilise hindamise, sekkumiste ja kliiniliste oskuste kursusi). Pärast kliinilise raja jälgimist saavad Hollandi tudengid omandada Hollandi kliinilise lähtekvalifikatsiooni: registreeruda ortopeedilise baasina, siseneda psühhodiagnostikasse (BAPD) ja riiki sisenemise nõuded tervisepsühholoogi (GZ psühholoogi) täiendõppe saamiseks.

Rahvusvahelised üliõpilased peaksid teadma, et enamiku kliiniliste praktikakohtade jaoks on vajalik hollandi keele oskus. Oleme nõus teiega koos loova lahenduse kallal töötama (näiteks kliiniline praktika teie enda või ingliskeelses riigis, Hollandi rahvusvaheline kool jne), kuid praegu ei saa me pakkuda garantiisid sobivate kohtade ja kvalifitseeritud juhendamise kohta selliste kliiniliste praktikakohtade jaoks võib leida.

Karjääri väljavaated

Selle magistrantuuri seos tööturuga on suurepärane. Varasemate aastate DaSCA vilistlased on pärast õpinguid üldiselt väga edukalt tööd leidnud.

Programm on mõeldud doktorantuuri ettevalmistamiseks. Kuid see pakub koolitust ka tudengitele, kes soovivad jätkata teadlase karjääri väljaspool ülikooli keskkonda.

Akadeemiline karjäär

Meie lõpetanutest 65% astus doktorantuuri. Nad töötavad doktorikraadiga ametikohtadel ülikoolides, näiteks:

Utrecht University ; Radboudi ülikool; Amsterdami ülikool; VU Amsterdami ülikool; Groningeni ülikool; Leideni ülikool; Nottinghami ülikool (Suurbritannia), Colombia ülikool (USA), Leuveni ülikool (Belgia), Readingi ülikool (Suurbritannia), Roehamptoni ülikool (Suurbritannia).

Mida teie töö hõlmab?

Doktorandina korraldate neli aastat uurimistööd Hollandi või välismaal asuvas ülikoolis, kirjutades teaduslikke väljaandeid ja töötades õpetajana bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilastele. Pärast kraadi omandamist saate taotleda uurimisfunktsiooni.

Professionaalsed karjäärid

Teised vilistlased (35%) tegid karjääri väljaspool akadeemilisi ringkondi. Nad töötavad sellistel ametikohtadel nagu:

  • Teadlane (Ühendkuningriigi riikliku statistika amet; Utrecht University metoodika ja statistika osakond; TNO; Zorgverzekeraars Nederland)
  • Kliiniku arst (Opdidakt, Altrecht, Trajectum)
  • Tarkvara arendaja
  • Õpetaja
  • Vanempoliitikakujundaja (Hollandi laste- ja noorukitepsühhiaatria teadmiste keskus)

Mida teie töö hõlmab?

  • Sotsiaalharidusega seotud teadlane: Teete uuringuid laste hoolekande või hariduse valdkonnas tegutsevates asutustes ja organisatsioonides.
  • Pedagoogiliste oskuste õpetaja / koolitaja: annate pedagoogilisi selgitusi probleemide kohta ja õpetate spetsialistidele terapeutilise vestluse harjutamist.
  • Eripedagoogi / parandusõppe spetsialist: te teete diagnostilisi uuringuid, soovitate raviplaane ja täidate neid plaane näiteks hoolekande- või erihariduskoolides.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem