Linnaplaneerimise magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Linnaplaneerimise magister

Planeerimise teaduskond - CEPT University


Linnaplaneerimise magister (MUP) võimaldab õpilastel osaleda linnaplaneerimise riiklikes ja rahvusvahelistes parimates tavades ning varustab neid nende ametialase karjäärina vajalike teadmiste ja oskustega linnade ja linnapiirkondade kasvu ja arengu kavandamisel ja juhtimisel./>

Kursuse käigus õpivad õpilased mõistma ja analüüsima mitmesuguseid tegureid, mis mõjutavad meie linnu ja rakendavad kriitilist mõtlemist integreeritud, interdistsiplinaarsete lahenduste pakkumisel. Läbi praktilistest stuudiotreeningutest, teooriakursustest, individuaalsetest uurimisprojektidest ja välitreeningutest nii Indias kui ka välismaal, annab kursus õpilastele põhjalikke teadmisi kohustuslike plaanide koostamisest ja planeeringutest, mis ulatuvad piirkondlikust, linna ja kohalikust tasandist. Teaduskonna liikmed on juhtivad praktikud, akadeemikud ja teadlased, kes on pädevad ja valdavad oma valdkondi, kellel on riiklik ja ülemaailmne kogemus.

Märkus: programmi nimi peab olema UGC heakskiit.

MasterofUaRD102


Abikõlblikkus/>


Miinimumkvalifikatsioonid/>

  • Bakalaureusekraad (või samaväärne) Arhitektuur,
  • Bachelors Degree in Engineering / tehnoloogia (või samaväärne) Civil Engineering / Environmental Engineering,
  • Bachelors Degree ehitustehnoloogia,
  • Magistriõpe teaduses / tehnoloogias (või samaväärne) geomaatika / geoinformaatika / geograafilise informatsiooni süsteemis,
  • Magistriõpe (või samaväärne) Geograafias, Majanduses

Märkus: üldkategooria kandidaatide miinimum 55% ja registreeritud kategooriate kandidaatide 50% koondtabelid.

Istekohad

Sanktsioonitud tarbimine: 48

Vastuvõtmise protseduur


Hindamisprotsess/>

Ettenähtud tähtaja jooksul saadud taotlusi hinnatakse viies etapis:


1. etapp - Abikõlblikkuse kontroll:/>

Taotlusi kontrollitakse taotlusvormis kandidaadi esitatud / täidetud teabe alusel. Selle kontrollimise eesmärk on kontrollida, kas taotleja vastab eespool nimetatud abikõlblikkuse kriteeriumidele [jaotis 2 (C)] programmi jaoks, mille kohta taotlus esitatakse. 2. etapi puhul võetakse arvesse ainult neid taotlejaid, kes vastavad vähemalt ühe programmi sobivuskriteeriumidele.


2. etapp - rühmatööde lühikirjeldus (GD)/>

Taotlejate lühikese nimekirja esitamise etapp on 3. etapp (rühmatöö ja isiklik intervjuu). Lühiuuringute aluseks on väljaõppe nimekiri, mis on koostatud järgmiste akadeemilise tulemuslikkuse kriteeriumide järgi:

Protsess

* Märkus: kui viimase semestri tulemused on ootel, siis arvestatakse protsentidega - CGPA kuni eelviimasest semestrist.

Protsess

* Märkus: skaalal olevatele märkidele loetakse ainult täiskoormusega kogemusi pärast kvalifikatsioonitunnistust ja sertifikaadi (de) ga toetust

2. etapi lõppedes koostatakse nimekiri kandidaatidest, mis on kolm korda suurem kui saadaolevad istekohad. Pange tähele, et praeguses etapis reserveeritud kategooriale ei tehta ühtegi piirangut ja seega kutsutakse kõik kolmanda etapi (GD ja PI) protsessi jaoks abikõlblikkuse kriteeriumidele vastavad reserveeritud kategooriad.

Kõik väljavalitud kandidaadid, kes on selle piiri kohal, kutsutakse grupi arutelu ja isikliku vestluse 3. etapiks. Võimalus ilmuda PI-le või ilmuda skype kaudu on saadaval väljapakutud taotlejatele väljastpoolt Ahmedabad. Kui GD asemel otsustavad Skype'i asemel, palutakse taotlejal rääkida antud teemal küsitluse ja vastuhääletuse paneeli vastuhäältega.


3. etapp - hindamine läbi GD/>

Fraktsiooni arutelu ja isiklikku vestlust kõigi väljavalitud kandidaatide kohta hindab õppejõudude kolleegium alltoodud kriteeriumide ja kaalude põhjal:

Protsess


4. etapp - Teenete nimekirja koostamine:/>

Koostatud positiivne nimekiri koostatakse, lisades 2. etapi märgid, mis sisaldavad akadeemilist tulemust ja töökogemust (pikkus / periood); ja 3. etapi kaubamärgid, mis hõlmavad grupi / teema arutelu, isiklikku vestlust ja töökogemust (asjakohasus). See tähendab, et konsolideeritud võidusaadete loend põhineb kõikide kaheksa ja kolmanda etapi tabelites esitatud üheksa kriteeriumiga saadud märgistustel. Küsitletud hagejate täielik konsolideeritud hinnangute nimekiri kuvatakse CEPTi veebisaidil.


5. etapp PG Programm tark paigutuskoht/>

Istekohtade jaotamine toimub kandidaadi (või kandidaadi poolt volitatud isiku) juuresolekul (täpsustada hiljem), nagu allpool kirjeldatud:

FP vastuvõtukomitee kutsub kandidaate nende järjekorras, et nad võtaksid sisse PG programmi, võttes aluseks programmis olemasolevate kohtade arvu. Auhinnakõne ajal (vastavalt konsolideeritud teenitud kandidaatide nimekirjale) pakutakse kandidaadile tema valikul vabalt valitud PG-programmile vastavalt olemasolevatele kohtadele. Kohtade puudumise korral on kandidaadil võimalus valida teine ​​programm, mis vastab valitud programmi sobivusele.

Tasud


Akadeemilise aasta 2018-19 tasu ajakohastatakse varsti./>


Üliõpilane finantsabi/>

Palun teavitage, et võite kasutada stipendiumi eelmakseid ( vahendid cum merit ), täites stipendiumi vormi. Stipendiumid, mis ulatuvad 25% -st kuni 75% -ni aastasest õppemaksust, saavad valitud tudengid abikõlblike taotluste hulgast.


Stipendiumi esitamise viimane kuupäev on 20. aprill 2018/>


Stipendiumi saamise õigus:/>

  • Õpilased, kelle sissetulek on väiksem kui RÜ. Selle stipendiumi taotlemiseks on õigus saada 10 lacsi aastas.
  • Stipendiumi saajad saavad stipendiumi jätkuvalt kogu programmi kehtivusajaks, säilitades igal semestril vähemalt 2,7 SGPA (samaväärne B-) ja lõpetades esimeses katses kõik kursused.


Olulised juhised:/>

  • Ülikoolil on õigus taotlusele tagasi lükata, kui taotleja ei esita nõutavaid tõendavaid dokumente.
  • Stipendiumi määramine kuulutatakse välja koos teie vastuvõtu pakkumise kirjaga, kuid summa makstakse välja ühe kuu jooksul semestri algusest / loengudest.


Selle kohta lisateabe saamiseks võtke ühendust Siseministeeriumi juures allpool nimetatud kontaktandmetega./>

Sisseastujale Office

Telefon: 1800-270-4030

E-post: admissions@cept.ac.inRakenda siin

MasterofUaRD101

Viimati uuendatud apr 2018

Teave kooli kohta

CEPT University focuses on understanding, designing, planning, constructing and managing human habitats. Its teaching programs build thoughtful professionals and its research programs deepen understan ... Loe edasi

CEPT University focuses on understanding, designing, planning, constructing and managing human habitats. Its teaching programs build thoughtful professionals and its research programs deepen understanding of human settlements. CEPT University also undertakes advisory projects to further the goal of making habitats more livable. Näita vähem