Linnaväljaõppe magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Rakenda kohe!

Kuna viimaste aastakümnete sündmusi ja muutusi on jõuliselt näidatud, on linnaküsimus läbinud tänapäeval kõik olulised sotsiaalsed, majanduslikud ja poliitilised arengud. Kaheaastane magistriõppe programm Urban Studies kritisaalselt tegeleb kaasaegse linnakeskkonna laiaulatusliku ilminguga. Millistes vormides tänapäeval eeldatakse linnastumist? Kuidas linnaruume toodetakse?

Programm annab ülevaate linna ühtsest perspektiivist kui füüsilisest ruumist, sotsiaalsest ruumist ja disaini ruumist. See ühendab ranged akadeemilised uuringud intensiivse välitööd. Programm asub linnadevaheliste ülikoolide, urbanismi ja linnaplaneerimise, arhitektuuri teooria, sotsioloogia, linnanektograafia ja geograafia vahelisel ülikoolilinnul. Meie õpilastel on akadeemiline taust arhitektuur, sotsiaalteadused ja humanitaarteadused. Kriitiliste ülekuulamiste ja eksperimentaalsete tavade integreerimisel on programm kolmekordne keskendumine sotsiaalsele kasutamisele, ruumilistele programmidele ja linnavormidele.

Tööülesannete hulka kuuluvad lühiajalised uurimisstuudiod, intensiivsed töötoad, loengud, seminarid ja väljasõidud. Urban Studies programmi eripära on see, et see sõltub teoreetiliselt teadlikust tegevusest selles valdkonnas. Me võtame üliõpilaste jõupingutusi tõsiselt: programm hõlmab tõelisi osalejaid ja loob võimalused avalike esiettekannete, arutelude ja parimate tööde avaldamiseks.

Magistriõpe on täielikult inglise keeles ja on tugev rahvusvaheline orientatsioon. Koostöösime partnerorganisatsioonide võrgustikuga Euroopas ning me oleme ühendatud Soome, Balti riikide ja Venemaa piirkondlike partneritega. Õppekava sisaldab mitmeid seminare ja loengukursusi rahvusvaheliste teadlaste, arhitektide, linnaplaneerijate ja aktivistide poolt.

Koolitus valmistab õpilasi ette linnaküsimuste lahendamiseks disaini tava, poliitilise praktika ja teoreetiliste teadmiste (linnaplaneerimine, linna- ja ruumiline planeerimine, riigi ja kohaliku omavalitsuse poliitika kujundamine, avaliku sektori ekspertteadmised, kogukonna nõustamine, sotsiaalne aktiivsus, akadeemilised ja praktilised uuringud ) Meie lõpetajad töötavad avalikus halduses, linnastumisega tegelevate valitsusväliste organisatsioonide, arhitektuuri projekteerimisbüroode, erakonsultatsioonide ja propageerimisorganisatsioonide juures. Programm valmistab ette ka lõpetanuid edasiseks õpinguteks Ph.D. tasemel.

"Lasnamäel kasvab, olen alati olnud tähelepanelikud selle elanike ja dünaamika suhtes. EAA linnaplaneerimise magistriõppe õpingute ajal kerkis see esialgne huvi sidusamate ideede ja sammude kogumiks. Alustasin Lasnaidee projekti korraldamist Kogukonnaüritused ja jõupingutused negatiivse pildi vahetamiseks naabruses. Uuringud aitasid mulle aru saada, et selle pildi all leitakse väärtuslikke avalikuid ruume ja rikas igapäevaelu. Koos Urban Labiga korraldasin ma giidiga jalutuskäike, kus eksperdid ja külastajad seda näevad. ma olen pidevalt kaasatud koostöö ja kogukonna organiseerimisega ning olen hiljuti rohkem planeerimisprotsessiga seotud. Kuigi see on ehk vähem värviline, on planeerimine linna linna õiglase ja õiglase arengu võtmeks. "

- Maria Derlõš, MA linnavanemad '15

UURINGUD

Magistriprogramm Urban Studies pakub õpilastele:

 • linna ajaloo ja tänapäevase linnaarengu mõistmise teoreetiline alus
 • praktilised uuringud ja metoodilised oskused linnakeskkonna olukorra analüüsimiseks rikkalikult, terviklikult ja interdistsiplinaarselt,
 • disainioskused õpilase kaasamiseks linna- ja ruumilise planeerimise töösse
 • rahvusvaheline ja võrdlev perspektiiv.

Pedagoogiliselt koosneb õppekava:

 • loengute kursused, kus tänapäeva linnauuringutes peetakse põhjalikke aruteludes arhitektuuriteooriat,
 • lugedes seminare, kus õpilased osalevad nende arutelude kriitilises arutelus;
 • Semestri pikkused uurimustöörid, mis on programmi põhielement, mille käigus õpilased analüüsivad, pakuvad ja pakuvad lahendusi "reaalsetele" linnakeskkondadele, kasutades selleks laia valikut planeerimist (stsenaariumi planeerimine, sekkumist) ja akadeemilist (intervjuud, vaatlused, arhiiviuuringud ) meetodeid
 • kutsutud õppejõudude seminarid, kes pakuvad ekspertteadmisi linnaküsimuses keskne osa mitmest valdkonnast (geograafia, ajalugu, kunstiajalugu, detailplaneerimine, tarkvaratööriistad);
 • iga-aastaselt muutuvad seminarid ja kursused aktuaalsetele teemadele, mida jagatakse esimese ja teise õppeaasta magistrantide vahel, aidates neil kahel grupil integreeruda.

Magistriõppe põhistruktuur on järgmine:

 • 1. aasta sügisperiood: linna- ja arhitektuuriteooria, typo-morfoloogia stuudio
 • 1. aasta kevadel: stsenaariumi planeerimise stuudio
 • 2. aasta sügisest tähtajast: linnauuringute stuudio, linnaplaneerimisstuudio (korraldatud koostöös Arhitektuuriprogrammi õpilastega)
 • 2. aasta kevadisel õppeaastal: magistritöö.

ADMISSIOONID

Sõltuvalt nende taustdistsipliist on tulevastel üliõpilastel disaini või kirjaliku töö väljapaistva portfelli (realiseeritud või avaldatud töö ei ole vajalik, kuid see on eelis), mis on seotud linnaarengute erialaga (arhitektuur, planeerimine, sotsiaalteadused , kunstiajalugu jne). Otsustava tähtsusega on õpilaste suur huvi linnade nähtuste vastu, mis väljendub nende varasemas töös disainioskuste ja / või teadustöö kogemuste tasemel. Ülioluliselt võivad tulevased üliõpilased näidata, et nad on valmis ja võimelised integreerima need kaks linnainteursust oma magistriõppes. Tulevased õpilased suudavad kujundada originaalseid küsimusi, probleeme ja lähenemisviise, mida nad soovivad magistriõpinguid jätkata. Inglise keele oskus on vajalik.

Tulevikuõpilaste valimise protsess on kaks vooru. Esimeses voorus hinnatakse taotlejate esitatud kirjaliku ja / või disainitööde ja CV põhjal esitatud portfelli. Teises voorus viiakse läbi põhjalikud intervjuud tulevaste kandidaatidega.

Magistriõpe omandamise nõue on bakalaureusekraad, kõrgharidus, mis on omandatud kõrghariduse õppekava alusel või muu asjakohane kvalifikatsioon, mis annab juurdepääsu magistriõppele. Välismaale välja antud haridustunnistusi tunnustab Estonian Academy of Arts Eesti ENIC / NARICi keskuse hinnangute ja arvamuste põhjal.

Vastuvõtmise periood: 1. veebruar - 29. veebruar 2020

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Estonian Academy of Arts, founded in 1914, is the only public university in Estonia offering higher education in fine arts, design, architecture, media, visual studies, art culture, cultural herit ... Loe edasi

The Estonian Academy of Arts, founded in 1914, is the only public university in Estonia offering higher education in fine arts, design, architecture, media, visual studies, art culture, cultural heritage and conservation. Located in the capital city, Tallinn, it is an active study and research institution and the leading national centre of innovation in visual culture. Näita vähem