M. Plan. linnade disainis, jätkusuutlikkus ja säilitamine

Üldine

Programmi kirjeldus

Arhitekt, planeerija ja ajaloolane dr Jyoti Hosagrahar asutati ja korraldas Srishti Instituudi UNESCO õppetooli aastatel 2014-2016. Oma intervjuus Designwala.orgi Shagun Singhiga jagab ta oma mõtteid vajadusega tundlikuma ja kaasava lähenemise järele linnade arengule India linnades.

Visioon

See programm on üks kahest kraadiõppest, mis on loodud UNESCO kultuuri, elupaikade ja säästva arengu õppetooli raames . Programmi eesmärk on tutvustada rahvusvahelisi ja riiklikke kultuuripärandi tõlgendamise ja haldamise norme ja standardeid, mis põhinevad Maailmapärandi konventsiooni alustel. Lisaks sellele juhitakse kursusi hiljutiste lähenemisviiside uurimisega ajalooliste linnade ja keskuste kujundamiseks ja säilitamiseks tänapäeval aset leidvate linnade arengus India linnades.

Väikestest linnaosadest suurte suurlinnakeskuste juurde on tänapäeval India linnapiirkonnad kiire kasvu ja ümberkujundamise olukorras. Massansamblitegevus ja üleilmastumata jõupingutused aitavad hävitada, vähendada ja kustutada meie endi ehitatud ja looduspärandit ning hävitada kohapeal materiaalseid ja immateriaalseid kultuurivarasid. Selle programmi ja selle kursuste kaudu on kavas käsitleda linnalise elupärandi säilimise küsimusi pidevate muutuste ajal ja vanusena. Kuidas saab koha ja selle pärandi kultuuriline mõistmine integreerida linnaarengu protsessidesse ja poliitikatesse? Kas pärandi tõlgendamine võib olla linnapiirkondade säästvate tavade edendamise vahend? Kuidas kujundada jätkusuutliku linna loomisel humanistlikumaid ja tundlikke mõisteid?

Põhjalikum mõistmine ja seotus kultuuripärandi, looduskeskkonnaga ja konkreetsete paikkondade ökoloogiaga toob kaasa uuenduslikke, kaasavaid ja jätkusuutlikke strateegiaid, et kaitsta kultuuriväärtusi linnamaastike kujundamisel. Seega on see programm kureeritud pideva osaluse saamiseks teadmiste ja oskustega, et analüüsida linnapiirkondi ajalooliste kohtade ümber, nagu ruumistruktuurid, sotsiaalsed võrgustikud, kultuurmaastikud ja teenindussüsteemid. Teoreetilisi ja praktilisi kursusi pakutakse, et hõlbustada reageerimisvõimaluste loomist, kriitilist mõtlemist ja õppekohtade looduslikke ja kultuurilisi identiteete. Seepärast kutsub programm ahistlikke ja entusiastlikke inimesi üles tegema linnade vahel multidistsiplinaarsel viisil ja pakkuma kohalikke lahendusi ülemaailmsetele probleemidele ning nende üldisele püüdlusele kultuuripärandi säilitamiseks. Programm kavatseb juhendada uusi ajastuid loomingulisi spetsialiste, kes määratlevad ümber linnaplaneerimise praktikat, mida teavitatakse kultuurilise ja majandusliku toiduga seotud ideedest, sotsiaalsest ühtekuuluvusest, vastupidavusest, kaasatusest ja võrdsusest.

Selle programmi pedagoogika kattub pidevalt ja lõikub koos selle täiendava magistriõppe programmi UNESCO õppetooliga. Mõlemad programmid on struktureeritud pärandi säilitamise ja säilitamise küsimustes, mis tulenevad juhatuse visioonist ja volitustest. Akadeemilise aasta 2017-19 vahetuks fookusvaldkonnaks on Hoysala piirkond, Deckani regioon, Lääne-Ghats, ranniku-Karnataka ja Bengaluru metropoliit. Need kohad toimivad vaid portfelli loomise eesmärgil eluslaboridena, mis ei piira linnakujunduse valdkondade terviklikku õppimist tulevikus sarnase konteksti säilitamise ja jätkusuutlikkuse nimel. See programm on osa Srishti seaduse, keskkonna ja planeerimise kooli palju suuremast interdistsiplinaarsest kogukonnast.

udsc-2017-001.jpg
Pilt näitab Pallavi Pauli valitud Bodar'i vanalinna ümbritsevate piirkondade ümbritsevate alade kaardistamist ja esitamist distsiplinaarprojekti "Heritage Urbanism" juhendamisel Shreyas Srivatsa juhtimisel.

Põhiväärtused

 • Kultuuriline ja looduspärand on väärtuslikud mittetaastuvad ressursid
 • Kultuuriline ja looduspärand muudab kohad elukohaks. Kultuuri- ja looduspärand moodustab koha identiteedi
 • Kohalikule kontekstile reageerimise kavandamine ja planeerimine on jätkusuutlikumad

Kursuse struktuur

 1. Stuudiod soodustavad aktiivset kontekstilist õppimist, kus õpilased arendavad põhioskuste ja -teadmisi. Studios lihtsustavad koostöö- ja loomingulisi disainlahendusi komplekssetele avatud probleemidele
 2. Töötoad pakuvad intensiivseid õpikogemusi erinevate harjutuste tegemisel ja tegemisel.
 3. Istuniku lõpuks on üliõpilastele kohustuslik praktika tööstuse või disainstuudioga
 4. Iseseisev projekt on semestri väljakutse lõpus, mis võimaldab üliõpilasel osaleda uurimistöö / uurimistöö või disainipõhistes projektides. Õpilased algavad oma projektiettepaneku kirjutamise ja projekti ulatuse määratlemisega ning neid juhendavad teaduskonna / disaini spetsialistid.
 5. Valikained on vabade kunstide kursused, mille eesmärgiks on arendada õpilaste intellektuaalseid ja peegeldavaid oskusi ning motiveerida neid põhjalikumalt analüüsima ja lähenema nende projekteerimisprotsessile terviklikul viisil.
 6. Capstone'i projekt on viimase kolme semestri jooksul omandatud teadustöö, võimete ja teadmiste kulminatsioon. Õpilased peavad esitama oma disaini väljundi ja volitatud lõputöö dokumendi. Õpilasi juhendatakse selle lõpliku projekti raames ja läbivad seminarid, et saada tagasisidet õppejõudude ja eakaaslaste rühmade kohta

MPl-UDSC-05.jpg
Üliõpilane GIS-is kaardistamise kohtades, kursuste juhendajad - HS Sudhira ja Shweta Dange, kursus: Kohtade loomine.

Võimed

Kursuse edukal lõpetamisel on lõpetajatele spetsialiseerunud linnade kujundamine ja planeerimine, mis on kultuuriliselt ja keskkonnasäästlik. Lisaks omandavad õpilased järgmised võimalused:

Teadmised ja mõistmine:

 • Kontseptuaalne selgus selle üle, mis on linna jätkusuutlikkus, kultuuripärand ja looduskeskkond ning miks pärand aitab kaasa linnakeskkonna paremale arengule
 • Arusaamine kultuuri- ja looduspärandi kaitse ja haldamise peamistest rahvusvahelistest normidest ja standarditest

Suhtlemisoskused:

 • Professionaalse kirjaoskuse tundmine, näiteks toetuste ettepanekud ja aruanded
 • GIS ja ruumiandmete vaatlus ja kaardistamine; 3-D visualiseerimine
 • Spetsiifilised pärandiga seotud oskused, nagu ohtude inventuurimine ja hindamine, kaardistamine ja kogukonna uuring

Praktikute oskused:

 • Mõistmine, kuidas kujundada ja planeerida kohti erinevates linnakeskustes, samuti kultuuripärandi säilitamine ja kaitsmine.
 • Võime planeerida ja kujundada osalusena multidistsiplinaarse grupi ja kohaliku kogukonna osana.

Võimalused

Urban Design ja Jätkusuutlikkuse programm avab edukatele lõpetajate jaoks järgmised võimalused:

 • Laiendatud tööhõivevõimalused, mis on spetsialiseerunud ja täiustuvad pärandiga ühilduvas disainis, linnaplaneerimises ja jätkusuutlikus projektis erinevates loomingulistes erialastes praktikates, nagu planeerimine, linnade projekteerimine, arhitektuur, maastikuarhitektuur ja eluaseme projekteerimine.
 • Tööhõive teadus- ja arendusorganisatsioonides, valitsusvälistel organisatsioonidel
 • Tööhõive muuseumide ja galeriidega
 • Hakka kujunduse ja planeerimise ettevõtjaks
 • Õppige akadeemias disainiprogrammis

Päringud

Selle programmi kohta lisateabe saamiseks saatke palun Shreyas Srivatsa aadressil shreyas.srivatsa@srishti.ac.in

Viimati uuendatud jaan 2019

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem