M.Des. Digital Humanities

Üldine

Programmi kirjeldus

M.Des. Digital Humanities

dh-2017-001.jpg
Õpilased, kes saavad Arduino riistvaraga ühendust/>/>

Visioon

Kursuse nägemus on julgustada potentsiaalseid teadlasi ja praktikante mõistma, kuidas tehnoloogiad hõlbustavad teadmiste ja teabe loomist, levitamist ja vastuvõtmist ning uurivad ja kritiseerivad neid mõisteid loomise viiside kaudu

Kuna meie projekteerimistavade ulatus hõlmab digitaalseid aspekte, on õpetlik ja intellektuaalselt vastutav, et kaaluda põhjalikumalt, kuidas tehnoloogia on alati kujundanud meie arusaamu maailmast. Digitaalse humanitaarteaduste distsipliin uurib, kuidas humanitaarteaduste stipendiumi küsimused digitaalsel kujul - nii vahendite kui epistemoloogiate abil - laiendatakse. See ainulaadne kursus püüab rikastada nii disaini kui ka humanitaarteaduste ulatust, kasutades kriitilisi metoodikaid ja lähenemisviise, mis vastastikku mõjutaksid teist. Sel viisil saavad õpilased kohandada humanitaarteadustes sisalduvaid uurimisviise ja -meetodeid, et luua nii kontekstiliselt olulisi ja reageerimisvõimelisemaid tehnoloogilisi rakendusi kui ka materiaalseid objekte.

Srishti juures on meie uurimised laias maastikus: teadmised häkkimise, tegemise, kodeerimise, liidese kujundamise, kasutajate kogemuste ja inimkeskse disaini kohta, millele on lisatud tugeva teadmistebaasi humanitaarteaduste stipendiumides sellistes valdkondades nagu avaliku ajaloo, mitmekeelsete kirjandusuuringute, inimese geograafia ja kultuuriuuringud.

See programm julgustab õpilasi reageerima Lõuna-Aasia kontekstile ja loob selle, julgustades neid mõtlema spetsiaalselt selliste vahendite ja liideste loomisele, mis võivad Indiast selle distsipliini hõlbustada, samuti mõelda laiemalt selle kohta, kuidas digitaalne kujundab küsimuse südames disain: mis siis, kui?

DH-2018-002.jpg
Õpilased, kes valmistavad ette oma paigutuse, tüüp Maadi Bengaluru metroos peetavate loodusfestivalide jaoks/>/>

Kursuse struktuur

TUTARAALID
Meistriklassid, töötoad, seminarid ja õppeüksused, sh MOOC-id, mõtlemine, vestlused jne.

STUDIOID, TARVIKUD JA RIIKID
Immersiivsed ruumid ja foorumid, mis aitavad luua, katsetada, vestelda, mõtlema ja tunda olemist.

PEER-RIIKID
Dialoogide ja ülevaatuste osalusvõimalused, mida saab hõlpsasti ja sõltumatult kasutada, näost-näkku või ajaveebide kaudu, vestlusringide vestlused, wiki loomine.

PRAKTIKA
Kogemuslikud, kehaspetsiifilised välupõhised uuringud, mis võiksid seda sisaldada töökohal.

VALIMISED
Suhe väljaspool distsiplinaarraamistikku, mis võimaldab ühendusi laiendada ja luua. See võib hõlmata külastusi näitustele, mängudele, kohtumistele, kõnelustele, jalutuskäiketele, töötubades, stuudiokeskustes, konverentsidel ja elukohas osalemiseks.

PORTFOLIO
Peegeldava ja kureeritud töökorralduse arendamine, mis kujutab endast tõendeid majanduskasvu, arendamise ja uurimistöö kohta erialases praktikas kogu kursuse kestel.

Õppimisviis

Digitaalsete humanitaarteaduste alal tutvustatakse õpilastele olulisi teoreetilisi humanitaarteaduslikke mõisteid ning kasutatakse ja ehitatakse tehnoloogilisi objekte, et neid ideid uurida ja uurida, tegemisel, kodeerimisel ja õpetamisel. See aste võimaldab õpilastel rangelt uurida ja reageerida loominguliselt digitaalsele seisundile, pöörates hoolikalt tähelepanu kohalike piirkondlike ja globaalsete kontekstide asjakohasusele. Neid tegevusi rikastatakse nii nende leidmisega kui ka akadeemiliste keskkondadega, kes töötavad koostöös kultuuriasutuste, poliitika instituutide või tööstuspartneritega. Õpilasi õpetatakse erinevate praktikute ja õppejõudude jaoks, kellest kõigil on kogemusi selles dünaamilises õppevaldkonnas.

Võimekomplektid

  1. Suhted: suutlikkus analüüsida disaini ja digitaaltehnoloogia vastastikust suhet - kuidas nad üksteist kujundavad teadmiste ja teabe loomisel, levitamisel ja levitamisel.
  2. Ühenduste loomine konteksti mõistmise kaudu: võime lugeda digitaalset seisundit oma asjakohases kontekstis - ajalooliselt, geograafiliselt, sotsiaalselt, kultuuriliselt ja poliitiliselt.
  3. Mõeldes läbi tegemise: võime mõtlema kõrgtasemel kontseptsioone kasutades selliseid meetodeid nagu disain mõtlemine, kriitiline tegemine, prototüüpide ja tinkering.
  4. Keerukuse mõistmine: võime kritiseerida teoreetilisi tekste ja vastata neile kirjalikult veetult ja veenevalt.

Võimalused

Võime seab õpilase ette ja valmistab ette paljude võimaluste, sealhulgas:

  • Doktoranalüüside läbiviimine
  • Poliitika kujundamise ja propageerimisega tegelevad positsioonid
  • Andmed ja digitaalne ajakirjandus
  • Töötamine kultuuripärandi valdkonnas sellistes ruumides nagu arhiivid, muuseumid ja galeriid
  • Töötamine loomemajanduses nagu videomängud või kirjastamine
  • Sotsiaalsed ettevõtjad ja erasektori või arengusektori organisatsioonide ja doonoragentuuride loomingulised töötajad

Päringud

Teabe saamiseks võtke ühendust Padmini Ray Murray aadressil p.raymurray@srishti.ac.in

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem