M.Des. Maa hariduses ja kommunikatsioonis

Üldine

Programmi kirjeldus

MDES-EE-01.jpg
Õpilased kohapeal, fotonõuanne: Srishti filmid

Visioon

Srishti maa- hariduse ja kommunikatsiooni kursus julgustab õpilasi inspireerima suhteid, mida nad isiklikult moodustavad loodusega, keerulise vastastikuse sõltuvuse ja kaasseisundi süsteemina ellujäämise ja säilitamise alal. Me jälgime ja uurime poorseid piire, mis ühendavad inimese ja rohkem kui inimese vaimulised imed ja pühad. Enamik keskkonnamõjusid ei sobi ühegi distsiplinaarse teadmiste süsteemiga. Me paneme olulise väärtuse interdistsiplinaarsetele ja transdistsiplinaarsetele probleemide lahendamisele.
Kuigi keskkonnaküsimustega tegelevates valdkondades on palju erinevaid maailmavaateid ja vastuolulisi vaatepunkte, uurime sellel teemal kriitiliselt "olemist inimeseks" ja kui on võimalik saavutada sümbiootiline suhe ümbritseva loodusmaailmaga. Me näeme, et inimesed on liigid, mis töötavad läbi sajandite pikkuse evolutsiooni ja keskkonna, keeruka keeruka puzzle kujul, mitte toiduahela ülaosas või jõu tipus. Me valime küsida - intelligentsete liikide puhul, kuidas me teadlikult tegeleme loodusmaaga meie ümbruses tööl? Kas me saame luua sümbiootilisi suhteid, mida juhib organismi intelligentsus oma sensorsaalsetes suhetes eluga?

Millised on eetika ja filosoofia, mis aitavad meil konflikte, valusaid reaalsusi ja vaidlusi lahendada? Kuidas saab ökoloogilise diskursuse piiride tõhustamiseks ja tegutsemispunktide loomiseks kasutada kunsti, disaini ja tehnoloogiat? Mida saavad erinevate kultuuride traditsioonilised tavad anda tänapäeval keskkonnaküsimustes võitlemiseks tarkuse suunas? Need ja muud küsimused on juhendajatekaart, mille abil saate selles programmis osaleda ja luua. See kursus on püüdlus uurida, kuidas keskkonnaprobleemide vestlustes ja aruteludes saab polariseeritud vaatevinkleid järk-järgult kokku koguda ja kattuda, lahendada distsipliinipõhiseid arusaamu ja ettekavatsetud ideid, võimaldades uute diskursuste tekkimist.

MDES-EE-02.jpg
Kunst, inspireeritud loomade tegevusest (Ananya Singhi loomaaed), fotonõuanne: Anupama Arun

See kursus keskendub kogemuslikule õppimisele ja sügavale osalemisele konkreetsete saitidega, et arendada kontekstitundlikke ja reflekseerivaid raamistikke. Samuti luuakse teoreetiline raamistik, mis toetab õpilasi selle valdkonna kontekstipõhiste ja kriitiliste väljavaadete mõistmisel. Nendes kohtades on uurimine seotud inimestega ja nende eluga, kohaliku taimestiku ja loomastikuga ning maa endaga. Nagu Jane Goodall ütleb: "Ainult siis, kui me mõistame, võime me hoolitseda. Ainult siis, kui me hoolime, aitame me. Ainult siis, kui me aitame, jääb meid päästetud. "

See kursus on avatud kunsti ja disaini praktikutele ning mitte praktikutele. Me usume, et luua erinevatest distsipliinidest pärit õpilaste kohordid, et võimaldada kriitilisi debatte, osalemisi ja uusi diskursusi. Selle kursuse eesmärk on inspireerida inimesi erinevatest distsipliinidest, kes püüavad oma tavasid ökoloogilises raamistikus üles ehitada. Inimesed, kes soovivad oma suhtlusviiside kaudu sisemist tegevust innustada, kasutades erinevaid meediume, haridusmeetmeid ja elatud kogemusi. Selle süvendatundlikkuse mõju on lõpuks näha kunsti- ja disainilahenduste kaudu raamistike, väljakujunenud kriitiliste diskursside, transdistsiplinaarse mõtlemise ja kaasatud kaasatuse kaudu, mis on kontekstitundlikud ja peegeldavad. See peegeldab ka pikaajaliste suhete edendamist inimestega ja organisatsioonidega kohapeal. Selle käigus loodame, et piiride kaotamine avab LIFE-iga uusi suhteid kogu selle mitmekesisuses ja ökoloogilisest teadlikkusest.

MDES-EE-03.jpg

Põhiväärtused

 • Embodied ja Reflective praktika
 • Kaastöö ja vastastikune sõltuvus
 • Julgus valiku tegemisel
 • Tundlikkus lähenemisviisis
 • Õiglus ja õiglus
 • Mõeldud piirang

Kursuse ülesehitus

Kohaletoimetamise viisid on järgmised:

 1. Stuudiod soodustavad aktiivset kontekstilist õppimist, kus õpilased arendavad põhioskuste ja -teadmisi. Studios lihtsustavad koostöö- ja loomingulisi disainlahendusi komplekssetele avatud probleemidele
 2. Töötoad pakuvad intensiivseid õpikogemusi erinevate harjutuste tegemisel ja tegemisel.
 3. Istuniku lõpuks on üliõpilastele kohustuslik praktika tööstuse või disainstuudioga
 4. Iseseisev projekt on semestri väljakutse lõpus, mis võimaldab üliõpilasel osaleda uurimistöö / uurimistöö või disainipõhiste projektidega. Õpilased algavad oma projektiettepaneku kirjutamise ja oma projekti ulatuse määratlemisega ning neid juhendavad teaduskonna / disaini spetsialistid.
 5. Valikaineteks on Liberaalkunsti kursused, mille eesmärgiks on arendada õpilaste intellektuaalseid ja peegeldavaid oskusi ning motiveerida neid põhjalikumalt analüüsima ja lähenema nende disainiprotsessile terviklikul viisil.
 6. Capstone'i projekt on viimase kolme semestri jooksul omandatud teadustöö, võimete ja teadmiste kulminatsioon. Õpilased peavad esitama oma disaini väljundi ja volitatud lõputöö dokumendi. Õpilasi juhendatakse selle lõpliku projekti raames ja läbivad seminarid, et saada tagasisidet õppejõudude ja eakaaslaste rühmade kohta.

MDES-EE-05.jpg
Lugu kohalike koolilastega (projekt: Katha), fotonõuanne: Srivi Kalyan

Õppimisviis

See kursus kasutab järgmisi õppemeetodeid 3 kirjeldatud mooduli edastamiseks.

 • Kavandatud juhtumianalüüsina. Inimeste geograafia, riikliku poliitika, kohalike kogukondade ja elatusvahendite, endeemiliste ja looduslike taimestiku ja loomaliikide sügav mõistmine ühe või enama alaga sukeldamise teel.
 • Immersioon kohas ja kavandatud tegutsemiseks. Koolituste tegemine põnevatest väljasõitudest ja ekspeditsioonidest; ning laiendada, süvendada ja muuta need tegudeks.
 • Osalised lähenemisviisid. Mõistma ruumi mitmekesisust ja neid, kes seda elavad sügavalt ja nüansseeris, aja jooksul, kasutades hästi välja töötatud tundlikke ja õiglaseid vahendeid ja meetodeid.
 • Projektipõhine õpe. Aktiivselt uurima ajaloolisi väljakutseid, konflikte ja probleeme kontekstitundlikkusega.
 • Kunsti ja disaini uurimismeetodid: osaleda kunsti- ja disainiuuringute meetoditega, et suruda diskursuste piirid looduskaitse, ökoloogia, ökoteetika, ökoloogilise filosoofia ja ökoteediliste aspektide osas.

Võimekomplektid

 • Võime mõtiskleda vastastikusest sõltuvusest ja kooseksisteerimisest läbi peegeldava keelekümbluse ja kaastunde
 • Võime töötada valitud meediumiga kehastatud tavas teadlikkuse, suhtlemise, propageerimise või olemise viisiks.
 • Võime kujundada eluks juhtimispõhimõtet, kuidas olla ja valmistada, mis asetab maa kõigepealt.

MDES-EE-06.jpg
Õpilased filmitavad, fotograafia: Srishti filmid

Võimalused

Eespool nimetatud võimete komplektid võivad viia selleni, et:

 • Saate töötada muuseumide ja galeriide kuraatoritena.
 • Saate töötada kirjastuste, disainstuudiotega, teadlikkuse tõstmise kampaaniate, keskkonnakavade ja dokumentaalfilmide loomiseks.
 • Saate kujundada õpetamise ja õppimise abivahendeid, mis edendavad keskkonna tundlikkust.
 • Võite töötada valitsusväliste organisatsioonide / organisatsioonidega, kes töötavad sotsiaalsete ja ökoloogiliste probleemidega.
 • Võite jätkata oma kunsti / disaini tava, olla ettevõtja või disaini konsultant, kellel on tugev keskkonnateadus.
 • Saate töötada zooloogiapargis ja akvaariumis.
 • Saate jätkata oma uurimistööd ja jätkata Ph.D.

Päringud

Lisateabe saamiseks palume sõbralikult Srivi Kalyanit aadressil srivi.kalyan@srishti.ac.in või KV Gururaja aadressil gururaja.kv@srishti.ac.in

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem